Kultūra / Švietimas

2023 m. sausio 5 d.

Jau antrus metus iš eilės vykstantys jaunimo apdovanojimai "(Gal)Aktyvūs“ šiais metais grįžo su trenksmu. Gruodžio 17-ąją buvo apdovanotas aktyviausias Elektrėnų savivaldybės jaunimas. Pasiūlymų į apdovanojimų kategorijas buvo sulaukta tikrai daug. Išrinkus po tris kiekvienos kategorijos nominantus, balsavimo etape dalyvavo Elektrėnų savivaldybės gyventojai bei ekspertinė komisija.

2022 m. gruodžio 29 d.

Jau ketvirti metai Elektrėnų savivaldybėje vyksta akcija "Kalėdos kitaip“. Šios spalvingos, linksmos akcijos sumanytojai - asociacija "Ištiesk gerumo ranką“, pagrindinė partnerė - Elektrėnų savivaldybės administracija. Šiemet Kalėdų Seneliui sukaupti dovanėles padėjo Elektrėnų savivaldybės mero fondas ir UAB "Refra“. Daug dovanų atsiuntė ir nuolatinis akcijos partneris Vilniaus vaikų darželis "Žilvitis“. Buvo sulaukta dovanų ir iš pavienių žmonių.

...
2022 m. gruodžio 29 d.

Gruodžio 18-osios popietę mažieji semeliškiečiai Semeliškių gimnazijos salėje linksminosi su Šuniukais patruliais ir Kalėdų seneliu - šoko, juokėsi, stebuklingą dovanų dėžutę vieni kitiems draugiškai perdavė, kad tik surūgėlis dinozauriukas atiduotų stebuklingą Kalėdų žvaigždę... Po linksmybių visi buvo apdovanoti Semeliškių seniūnijos dovanotais saldumynais.

2022 m. gruodžio 29 d.

Gruodžio 16 dienos vakarą į Kazokiškių parapijos namus rinkosi Kazokiškių seniūnijos gyventojai, bendruomenės nariai, bičiuliai ir svečiai. Tą vakarą mums visiems pilną gerų emocijų ir skambesio adventinės muzikos koncertą dovanojo Silvija Bielskienė, Daivalija Genaitytė ir prof. Tadas Šumskas. Skambėjo nuostabios giesmės, kurios nuteikė labai pakiliai ir šventiškai.

2022 m. gruodžio 29 d.

Lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje įvyko paskutiniai Vievio kultūros centro įgyvendinamo projekto "Grįžtu namo“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės, renginiai. Keletą mėnesių vykęs ir didžiulio populiarumo sulaukęs projektas supažindino su garsių vieviečių kūryba. Vyko Gintaro Rinkevičiaus, Tado Šumsko, Irmanto Jankaičio, Valentino Masalskio veiklos ir kūrybos pristatymui skirti koncertai - bendravimo vakarai. Paskutinis jų -

...
2022 m. gruodžio 19 d.
Kai lankiausi Birštone, spalio 21 d. Kurhauzo patalpose aplankiau nuostabią parodą. Dabar ji atkeliavo į Elektrėnų kultūros centrą. Drobėse pavaizduota penkiolika Kryžiaus kelio stočių. Tai Rimanto Idzelio ir Kęstučio Indriūno bendras darbas - K. Indriūnas nutapė paveikslus pagal R. Idzelio skulptūras, kurios puošia Anykščių Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčios šventorių.
2022 m. gruodžio 19 d.

Artėjant pačioms gražiausioms metų šventėms išgyvename ir patį prasmingiausią laukimo laikotarpį - ADVENTĄ. Adventas mus kviečia į tarpusavio supratimą, susitelkimą ir apmąstymą. Na, o pati gražiausia advento puošmena - advento vainikas. Gruodžio 2 d. Elektrėnų socialinių paslaugų centro Globos centras organizavo globėjų (rūpintojų), įtėvių savipagalbos ratą, kuris pavirto į kūrybines dirbtuves.

2022 m. gruodžio 19 d.

Lapkričio 17-osios vakarą Vievio m. Lazdynų Pelėdos bibliotekoje vyko projekto "Mūzos sparno paliesti...“ kūrybinio dueto vakaras "Paralelinės dimensijos“. Į kūrybinį duetą susiliejo dvi talentingos menininkės - Adelė Kasputienė ir Asta Radimonienė, kurios kartu pavaikščiojo trylikos eksponuojamų paveikslų istorijų takais, pasidalijo nuoširdžia bendryste, įvairių plenerų įspūdžiais.

2022 m. lapkričio 28 d.

Ar jūs rūšiuojate? O gal laikotės "zero waste” (liet. "nulis atliekų”) praktikos? Vievio jaunimas dalyvavo Erasmus+ tarptautinių mainų projekte "Zero waste youth”, kurį įgyvendino Vievio kultūros centras. Projektas buvo įgyvendinamas 2020-2022 metais kartu su partneriais iš Ukrainos "NGO Kultura Medialna” bei Graikijos "United Societies of Balkans”. Projekto metu jaunimas susipažino su akivaizdžia, bet kartu ir dažniausiai nutylima problema - per didelis kiekis atliekų mūsų planetoje

...
2022 m. lapkričio 28 d.

Pirmasis JAV prezidentas Džordžas Vašingtonas (angl. George Washington, 1732-1799) 1789 m. Padėkos dieną paskelbė Nacionaline švente. Padėkos diena (angl. Thanksgiving arba Thanksgiving day) - JAV ir Kanados šventė, skirta paminėti derliaus nuėmimo pabaigai. JAV ji švenčiama ketvirtąjį lapkričio ketvirtadienį, o Kanadoje - antrąjį spalio pirmadienį. Šios šventės tradicinis patiekalas yra naminis kalakutas, dėl to ji net kartais vadinama kalakuto diena. Be to, valgoma bulvių košė, kukurūz

...
2022 m. lapkričio 11 d.

Spalio 26 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 19 skaitovų iš Elektrėnų "Ąžuolyno“ progimnazijos, Elektrėnų pradinės mokyklos, Semeliškių gimnazijos, Kietaviškių progimnazijos, Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos.

2022 m. lapkričio 9 d.

"Elektrėnų žiburio“ nominacijos suteikiamos asmenims, spartinantiems savivaldybės socialinę, kultūrinę, patriotinę, švietėjišką, ekonominę, sportinę plėtrą, aktyviai dalyvaujantiems bendruomenės gyvenime, skatinantiems naujas iniciatyvas, įtraukiantiems jaunimą, neįgaliuosius į aktyvią kultūrinę, sportinę veiklą, savo darbais ir pasiekimais garsinantiems Elektrėnų savivaldybę.

2022 m. spalio 31 d.

Istorijas siųskite el. paštu reklama@elektrenuzinios.lt arba adresu: Rungos g. 22, Elektrėnai, nurodydami savo vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą.

Daugiau informacijos www.esminiaipokyciai.lt

2022 m. spalio 31 d.

Globos centrai Lietuvoje 2018 metais pradėti kurti, siekiant pritraukti asmenis, norinčius tapti vaikų globėjais (rūpintojais) ar įtėviais, stiprinti jau esamus globėjus, ruošti naujas šeimas vaikų globai, naikinti esamus mitus apie globą (rūpybą) ir įvaikinimą, keisti požiūrį į šią veiklą. Elektrėnų socialinių paslaugų centro specialistai nuo 2009 metų dirba šioje srityje ir kuria tvarius tarpusavio ryšius su globėjų bei įtėvių šeimomis.

...
2022 m. spalio 31 d.

Savaitgalį vykusioje rudeninėje "Maisto banko“ akcijoje Lietuvos žmonės paaukojo 281 655 vnt. maisto produktų, kurių preliminari vertė 389 158 Eur. Tradiciškai daugiausia aukota makaronų, toliau rikiuojasi kruopos ir aliejus. Akcija vyko 376 parduotuvėse, 73 Lietuvos vietovėse, akcijoje dalyvavo 335 organizacijos ir 6 489 savanoriai, aukota 89 364 kartus, vidutinė preliminari vieno aukojamo krepšelio vertė 4,34 eurai.