Projektas

2016 m. sausio 7 d.
Gilučių seniūnija, esanti dešinėje Vilniaus-Kauno automagistralės pusėje, pati mažiausia iš 8 Elektrėnų savivaldybės seniūnijų: 2014 m. statistikos duomenimis, čia gyveno tik apie 540 žmonių.
2015 m. lapkričio 26 d.
Pasikalbėti apie Pastrėvio kaimą ir jame gyvenančius žmones su Viktorija Juknevičiene susitikome renovuotame kaimo mokyklos pastate. Mokykloje kalbėjomės ne tik todėl, kad Viktorija jau dešimti metai dirba priešmokyklinio ugdymo pedagoge.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Senas posakis, kad apie žmogų daugiausiai pasako jo darbai, o ne draugų liaupsės ar priešų apkalbos, puikiai tinka rašant apie šaknis Semeliškėse giliai įleidusią ir didžiąją dalį savo gyvenimo su šio miestelio mokykla susiejusią istorijos mokytoją, gimnazijos direktorę Ireną Adomėnienę.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Kiekvienas žmogus, norėdamas rasti vietą pasaulyje, ieško sau likimo skirtų legendinių banginių, ant kurių stovėdamas jaučiasi esantis savo vietoje.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Skaitant negausią lektūrą apie atokiausios Elektrėnų savivaldybės seniūnijos centrą nepavyktų rasti daug žinių apie šio miestelio istoriją. Gerokai plačiau aprašyta kalvotų Beižionių apylinkių gamta.
2015 m. rugsėjo 17 d.
Mūsų straipsnių ciklo "Krašto istorija amžininkų lūpomis“ herojai - semeliškiečiai, tačiau pasakojimas apie juos prasideda kitur... Ji gimusi Kuršėnuose, jis - netoliese - Pakražantyje, vėliau tiek vienam, tiek kitam teko pagyventi Šiauliuose, galiausiai - Vilniuje, o bendram gyvenimui juos sujungė Italija.
2015 m. rugpjūčio 26 d.
Šiame straipsnyje į Vievio praeitį ir dabartį žvelgsime kiek netikėtu, o kai kam galbūt ir visai tikėtinu rakursu - per spausdintą žodį.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Savo krašto praeičiai ir dabarčiai neabejingų žmonių inicijuotas kultūrinio gyvenimo projektas mažąja Lietuvos kultūros sostine šiemet paskelbė Šiaulių r. esančius Naisius.
2015 m. birželio 19 d.

Akivaizdu, jog Vievio meno mokykla jos direktorei Albinai Dmukauskienei reiškia kur kas daugiau nei vien darbo vietą. Vadovė kantriai vedžioja po mokyklos klases ir pasakoja, kas jau pasikeitę į gera, ką dar reikėtų atnaujinti.

2015 m. gegužės 21 d.
2015 m. Elektrėnų savivaldybė švęs 15-uosius savo gyvavimo metus. Ši sukaktis diktuoja naują temą - apie žmones, kuriuos galima vadinti mūsų savivaldybės kūrėjais.
2015 m. gegužės 13 d.
Su Vytautu Suslavičiumi pasikalbėti apie Elektrėnus susitikome Kaune... Ir neatsitiktinai - čia vyko festivalis "Kaunasjazz 2015“, o Vytautas yra akredituotas šio festivalio fotografas.
2015 m. gegužės 5 d.
"Nevertas laisvės tas, kuris jos negina“ - aksioma, puikiai žinoma ne tik praeityje gyvenusiems žmonėms, bet ir mūsų amžininkams. Visų pirma tiems, kurie savo rankomis kūrė 1990 m. kovo 11 d. atkurtą Lietuvos valstybę.
2015 m. balandžio 15 d.
Elektrėnai, savo egzistavimo laiką skaičiuojantys nuo 1960 metų, šiemet minės jau 55-ąsias metines, tuo tarpu miesto dvasinio gyvenimo istorija kone perpus trumpesnė - Elektrėnų Marijos Kankinių Karalienės parapijai sukanka 25-eri.
2015 m. balandžio 8 d.
J. Kralikauskas: "Aš tikiu į pomirtinio gyvenimo tęsinį ir, jeigu būčiau nusipelnęs dangaus, melsčiau tikrosios laimės - leisti man amžinai būti TĖVIŠKĖJE: medeliu, krūmu, paukšte, vėjeliu, erškėtrože, tulpe, laumžirgiu, kregžde ar kitaip. Kareivonyse, Piliakalnyje, Kietaviškėse ar Aujėdo ežero nendrėse...“
2015 m. kovo 30 d.
Šiemet minėsime keletą svarbių datų: Elektrėnų miesto 55-metį, savivaldybės įkūrimo 15-ąsias metines, buv. Elektrėnų 1-osios vidurinės (dabar "Ąžuolyno“) mokyklos 40-metį. Pastarosios istorija glaudžiai susijusi su ilgamečio jos vadovo Vytauto Mizero biografija.