Kultūra / Švietimas

2022 m. gegužės 30 d.

Gegužės 6-osios vakarą nešini gėlių puokštėmis skubėjome į Vievio gimnaziją, į Vievio moterų šokių kolektyvo "Verpstė“ (vad. Nijolė Leonavičienė) 10-mečio jubiliejinę šventę. Pilnutėlėje žiūrovų salėje - šokėjų vaikai, artimieji, giminės, kolegos, bičiuliai. Renginyje dalyvavo ir Elektrėnų savivaldybės mero Kęstučio Vaitukaičio padėką kolektyvui įteikė administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė kultūrai Ramu

...
2022 m. gegužės 30 d.

Gegužės 6-ąją - Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse, Vievyje, šalia miesto aikštės Vilniaus ir Ežero gatvių sankirtoje atidarytas Knygų namelis.

2022 m. gegužės 30 d.

Elektrėnų savivaldybė ketvirtadienį (balandžio 28 d.) žengė žingsnį energetinės nepriklausomybės link - darbą pradėjo savivaldybei priklausanti nutolusi saulės elektrinė, kurios tikslas - žaliąja elektra aprūpinti savivaldybei priklausančias 32 įstaigas: Elektrėnų darželius, mokyklas, socialinės globos centrus, ligoninę, kultūros centrą, biblioteką ir kitas biudžetines įstaigas.

2022 m. gegužės 30 d.

Balandžio 30 d. Širvintose nuskambėjo 31-osios kaimo kapelų varžytuvės "Kaimynėli, būki svečias“. Varžėsi 14 kapelų (4-ios - vaikų) iš Širvintų, Utenos, Kauno, Kupiškio, Ignalinos, Molėtų miestų bei Panevėžio, Pasvalio, Kėdainių Ukmergės r. savivaldybių seniūnijų. Tarp jų - ir Elektrėnų kultūros centro vokalinis instrumentinis ansamblis "Konkordas“ (vad. Adolfas Blažonis).

2022 m. gegužės 30 d.

2002 metais gegužės 9 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus Dekretu Nr. 1761 patvirtino Kietaviškių herbą. Kietaviškių herbinio skydo mėlynajame lauke vaizduojamas auksinis erelis, laikantis naguose auksinę žuvį. Žuvis simboliškai siejama su vandeniu, mėlyna skydo spalva heraldikoje reiškia ištikimybę, tvirtumą ir sąžiningumą, auksinė spalva simbolizuoja kilnumą, dorą ir protą.

2022 m. gegužės 10 d.

Elektrėnų profesinio mokymo centras yra įsikūręs pačiame Elektrėnų miesto centre, bet tikrai ne visi žino, kiek daug galimybių jis gali suteikti kiekvienam regiono gyventojui ar įmonei. Šiuo straipsniu siekiame supažindinti su profesinio mokymo galimybėmis ir Elektrėnų profesinio mokymo centro teikiamomis paslaugomis.

2022 m. gegužės 10 d.

Ketvirtadienio popietę Elektrėnų bibliotekoje vyko šiltas, jautrus renginys - Adelės Kasputienės ir šviesaus atminimo Augenio Kaspučio tapybos darbų parodų pristatymas. Paveikslais gėrėtis galėjome jau nuo balandžio pradžios, bet pristatyti jie buvo balandžio 21-ąją Augenio Kaspučio mirties metinių proga. Nukrito gedulo rūbas, Augenio siela pakeliui pas Viešpatį...

2022 m. gegužės 10 d.

Balandžio 25 d. Semeliškių seniūnijoje vyko gyventojų susitikimas su LR Seimo nariu Kęstučiu Vilkausku (Trakų-Vievio apygarda). Kartu dalyvavo Seimo nario padėjėja Giedrė Žuromskienė ir konsultantas prof. Algirdas Astrauskas, Elektrėnų sav. tarybos narė Viktorija Juknevičienė, Semeliškių seniūnė Loreta Karalevičienė.

2022 m. gegužės 10 d.

Vyriausybė šių metų pradžioje patvirtino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pasiūlytą mokyklų tinklo pertvarką. Tarp jų - ir gimnazijų klasių formavimą. Kokios taisyklės ir išimtys nuo ateinančio rugsėjo numatytos III-IV gimnazijų klasėms?

2022 m. gegužės 10 d.

Tęsinys (pirma-trečia dalys Nr. 4 2022-01-28, Nr. 8 2022-02-24, Nr. 12 2022-03-25)

2022 m. balandžio 29 d.

Šiandien sunkiai rastume įmonę, kuri kažkurioje finansų įstaigoje neturėtų mokėjimo sąskaitos. Mokėjimo sąskaita reikalinga tiek gaunant pajamas iš kitų šaltinių, tiek atsiskaitant su tiekėjais, apmokant sąskaitas už komunalines paslaugas ar pervedant darbo užmokestį darbuotojams. Vis dėlto net ir mokėjimo sąskaitos turėjimas reikalauja žinių, kiek pastaroji kas mėnesį atsieina jūsų įstaigai.

2022 m. balandžio 29 d.

Balandžio 15 d. Elektrėnuose lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Susitikimo metu ministrė pristatė šiemet numatomus pokyčius socialinės apsaugos srityje, aptarė ukrainiečių integracijos klausimus, atsakė į dalyvaujančiųjų pateiktus klausimus.

2022 m. balandžio 26 d.

Kultūra - valstybės pagrindas! Balandžio 14 d. mes, Elektrėnų savivaldybės kultūros darbuotojai, vykome į Biržus. Už šią prasmingą dovaną nuoširdžiai dėkojame savivaldybės vadovams, kurie išlydėjo mus į kelionę. Išvykdami ir kelionės metu prisiminėme ir Ukrainos tragediją. Bet tuo pačiu pasidžiaugėme - kokia palaima ir vertybė yra laisvė, nepriklausomybė, galimybė keliauti po savo šalį ir grožėtis unikalia jos istorija bei kultūros paveldu.

...
2022 m. balandžio 26 d.

Elektrėnuose netrukus visoms, per 30 savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų - mokykloms, vaikų darželiams, ligoninei - elektrą pradės tiekti už 1,1 mln. eurų įrengta 1,2 MW galios saulės elektrinė. Ją įrengė savivaldybė, o ją finansavo kartu su valstybe.

2022 m. balandžio 23 d.

Balandžio 9-10 dienomis Vievio gimnazijoje vyko tradicinis, penkioliktasis, Solistų ir vokalinių ansamblių festivalis "Vieversija 2022“, kuris į gyvą susitikimą sugrįžo po pandemijos laikotarpio. Balandžio 9-ąją vyko vaikų pasirodymai, balandžio 10-ąją - suaugusiųjų.