Kultūra / Švietimas

2021 m. lapkričio 30 d.

Nuo lapkričio 3 d. iki gruodžio 3 d. tarptautinių ir respublikinių Semeliškių tapybos plenerų (2018, 2019, 2020, 2021) dalyvių darbų paroda eksponuojama Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje (Dūkštų g. 30, Vilnius).

Parodos ekspozicijos iniciatoriai: Vievio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Adelė Kasputienė ir "Elektrėnų žinių bendradarbis, Sofijos Kovalevskajos gimnazijos mokytojas Saulius Paukštys. Vilniečiams ir svečiams Semeliškių miestelio ir jos apylinkių istorijas pa

...
2021 m. lapkričio 20 d.

Spalio 31 d. Kultūros centre vyko paskaita tema "Ugdymas šeimoje“ - apie galimybę pažvelgti į mokymosi aplinką visai kitomis akimis, kurią vedė Margarita Skvarčienė, Mokymosi šeimoje asociacijos narė, atstovė spaudai. Paskaitą organizavo Elektrėnų Sveikuolių klubas.

2021 m. lapkričio 20 d.

Pristatome Marinos Cavazza ir Eglės Kačkutės parodą "(Dirbančios) motinos portretas“ apie išsilavinusių motinų migrančių gyvenimo ir profesinius pasirinkimus bei galimybes.

2021 m. lapkričio 20 d.

Artėjant Vėlinėms Seime vėl buvo keliamas klausimas dėl įregistruoto įstatymo pataisų, kurios suteiktų galimybę išbarstyti kremuotų mirusiųjų pelenus ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje ir upėse, išskyrus miestus, gyvenamąsias teritorijas ir pliažus.

2021 m. lapkričio 7 d.

Š. m. spalio 26 d. Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje - Tiltagaliuose (Panevėžio r.), vyko renginys "Mažosios su didele meile“. Renginyje dalyvavo 2021 ir 2022 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių atstovai. 2022 metų Mažosioms kultūros sostinėms buvo įteiktos kultūros sostinių vėliavos. Tarp devynių naujai išrinktų Mažųjų kultūros sostinių - ir Vievis (Elektrėnų sav.).

2021 m. lapkričio 7 d.

Paskutinį mėnesio trečiadienį, kaip įprasta, įvyko mūsų savivaldybės tarybos posėdis. Tikrai gaila, jis vėl grįžo į virtualią erdvę. O su virtualia erdve grįžo ir blogai veikiantys mikrofonai, vėlavimai, strigimai, kalbėjimai po penkis ir telefoniniai pokalbiai visai tarybai.

2021 m. lapkričio 7 d.

Spalio 15-ąją Lietuvoje vyko tradicinis ralis "Autotourism Sprint 2021“ intelektualams ir istorijos mylėtojams, vienintelis plačiai keliantis Valstybinės reikšmės temas: Lietuvos totorių istorijos ir kultūros, partizano Juozo Lukšos-Daumanto, nepriklausomybės signatarų, karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus. Į ralį jau trečią kartą buvo įtrauktos ir Semeliškės.

2021 m. lapkričio 7 d.

Jau kelerius metus iš eilės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos vykdo gaisrų prevencijos akciją "Gyvenkime saugiai“.

Šios akcijos tikslas - sustiprinti gaisrų prevencijos svarbą gyvenamajame sektoriuje, skleisti gaisrinės saugos žinias, ugdyti gyventojų saugios gyvensenos įpročius, skatinti gyventojus naudotis autonominiais dūmų signalizatoriais, gerinti gyvenamųjų būstų gaisrinę saugą, suteikti gyventojams konsultacijas ir praktinius pata

...
2021 m. lapkričio 7 d.

Saulėtą spalio 18-osios rytą Elektrėnų savivaldybę aplankė LRT radijo laidos "Atrask Lietuvą“ vedėja, žurnalistė Jolanta Jurkūnienė.

2021 m. spalio 24 d.

Spalio 6 d. Semeliškėse organizuotoje "Atminties kelias 1941-2021“ Holokausto 80-mečiui pažymėti eisenoje nuo buvusio geto (Užupio g. 14, Semeliškės) iki masinės žudynių kapavietės Dargonių miške, ėjome visi kartu, pėsčiomis, pas Juos, kad galėtume atiduoti savo pagarbą ir meilę būdami TEN ir skaitydami Jų VARDUS, kad paglostytume ir tartume: "Mes prisimename ir nepamiršime niekados.” Prie masinės kapavietės išklausėme turiningų ir prasmingų Mero bei svečių pamąstymų, įž

...
2021 m. spalio 24 d.

Spalio 10 d. Elektrėnų kultūros centre griaudė jau 33-ioji respublikinė kapelų šventė, pradėjusi savo kelią 1988 metais. Šis tradicinis renginys kasmet nepalieka abejingų. Nors dar siaučia pandemija, šiemet salė buvo pilnutėlė žiūrovų. Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Vida Ališauskienė, šios šventės sumanytoja, iniciatorė, puoselėtoja, džiaugiasi, kad Lietuvos liaudiškos muzikos kapelų šventė Elektrėnuose, įžengusi jau į ketvirtąją dešimtį, vis dar yra populi

...
2021 m. spalio 24 d.

2021-ieji paskelbti kardinolo Vincento Sladkevičiaus metais. Ši atgimimo ir susivienijimo idėjas įkūnijanti, tikėjimu ir gerumu spinduliuojanti asmenybė visą gyvenimą išmintingai mokė lietuvių tautą "kantriai laukti ir augti“.

2021 m. spalio 24 d.

Į paskutinį, ketvirtąjį, Lietuvos neįgaliųjų draugijos organizuojamą atrankinį "Vilties paukštė 2021“ koncertą Ukmergėje atvyko kolektyvai iš Vilniaus, Jonavos, Ignalinos, Elektrėnų, Rokiškio, Raseinių, Kaišiadorių, Birštono. Organizatoriai džiaugiasi gražiais kolektyvų pasirodymais ir sveikina nugalėtojus - kolektyvą iš Elektrėnų - ansamblį "Žara“, vadovas Ričardas Ramanauskas. Sveikiname!

2021 m. spalio 24 d.
Spalio 8-9 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi rudeninė "Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams.
2021 m. spalio 15 d.

2021 m. rugsėjo 17 d. Amžinybėn iškeliavo Elektrėnų miesto kūrėjas, miesto legenda, pirmasis Elektrėnų savivaldybės garbės pilietis PRANAS NOREIKA. Pradedame spausdinti Valentino Rūškio knygos "Tūkstančiais kelių“ (1964 m.) ištraukas, kuriose prisiliesime prie šios iškilios asmenybės gyvenimo akimirkų, Elektrėnų miesto statybų.