Kultūra / Švietimas

2020 m. gruodžio 26 d.

Nors už lango beveik metus siaučia virusas ir susiduriama su iššūkiais, tačiau Vievio vaikų dienos centre septintus metus įgyvendinamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas projektas ,,Gerovės kelias“ tęsė veiklas. Visus metus įvairių užsiėmimų metu vaikai turėjo galimybę pasinerti į smagias iniciatyvas ir laiką leisti turiningai.

2020 m. gruodžio 26 d.

Prieškalėdinio laikotarpio "Elektrėnų žinių“ viešnia - Neringa LAPINSKIENĖ, kompozitorė, režisierė, devynių knygų vaikams autorė, turinti trisdešimt penkerių metų pedagoginio darbo stažą. Sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti... Tad kviečiu į įdomią pažintinę kelionę.

2020 m. gruodžio 26 d.

Gruodžio 5-osios šeštadienio vakarą Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Šimtmečio aikštėje buvo įžiebta margaspalvė eglė. Šiais metais Elektrėnų miestas švenčia 60-metį, todėl savivaldybės ir seniūnijos darbuotojai pasistengė, kad reginys būtų ypatingas ir įsimintinas.

2020 m. gruodžio 26 d.

Prasidėjusi koronaviruso antroji banga mylintiems meną žmonėms atėmė galimybę aplankyti puikias parodas, kurios puošia Elektrėnų kultūros centro, savivaldybės, bibliotekos patalpas. Pristatau šias nuostabias parodas mūsų laikraščio skaitytojams.

2020 m. lapkričio 21 d.

Apmaudu, kad esant ypatingai prastai situacijai šalyje aukščiausios šalies institucijos - premjeras, sveikatos ir švietimo ministrai, vyriausybė - nusikrato atsakomybės ir leidžia savivaldybėms bei mokykloms pačioms spręsti, kiek ir kokių priemonių imtis organizuojant ugdymo procesą visai šaliai kovojant su pandemija. Arba nesiimti... Nes realių priemonių, išskyrus nuotolinį ugdymą, greičiausiai, tiesiog nėra (karalius - nuogas, deja, net ir šioje situacijoje!).

...
2020 m. lapkričio 21 d.

Juozas ir Onutė NARKEVIČIAI kartu per gyvenimą žingsniuoja jau 66 metus ir 6 mėnesius. Kur slypi šios jų santuokos paslaptis. Ką jiems patiems reiškia šis ilgas drauge per gyvenimą nueitas kelias. Kaip leidžia dienas karantino metu. Apie visa tai ir dar daugiau kalbėjomės su šia nuostabia pora.

2020 m. lapkričio 21 d.

Š. m. spalio 27 dieną Elektrėnų socialinių paslaugų centro Kazokiškių vaikų dienos centro auklėtiniai kartu su darbuotojomis vyko į Kauno Akropolio kino teatrą. Keliavome traukiniu, kas vaikams visuomet suteikia nemažai teigiamų emocijų.
2020 m. lapkričio 21 d.

Baltamiškio kaime, Vievio seniūnijoje, Elektrėnų savivaldybėje yra pastatytas paminklas pasieniečiui Jurgiui Kybartui, kuris žuvo eidamas tarnybą, atminti. Vietovę antrus metus iš eilės savanoriškai tvarko daugybė pilietiškų gyventojų kartu su Baltamiškio bendruomene.

2020 m. lapkričio 21 d.

Mūsų tautos bruožas - ypatingas ryšys su mirusiaisiais, atkeliavęs dar iš protėvių laikų, - mums yra labai reikšmingas. Pasak kun. Antano Saulaičio, tai ateina iš pagarbaus atminimo tų, kurie buvo ir yra mums svarbūs. Tai yra būdas su pagarba ir dėkingumu prisiminti ne tik mirusius artimuosius, bet ir bendruomenės narius, žymius, nusipelniusius šalies žmones. Būtent toks mirusiųjų pagerbimas yra kartu ir prisiminimas, iš kur mes esame kilę, kad mes turime šaknis. Mes, lietuviai, esame tauta, kur

...
2020 m. lapkričio 13 d.

Ore sklandantis koronavirusas nesutrukdė Pipiriškių kaime įsikūrusiam "Sostinių golfo klubui“, pirmajam profesionaliam 18-os duobučių golfo aikštynui Lietuvoje, įgyvendinti suplanuotus renginius. O jų buvo išties nemažai ir visi labai reikšmingi.

2020 m. lapkričio 13 d.

Kaip pageltę lapai rudenį nukrenta ir sunyksta, taip ir žmogaus gyvenimas šioje žemėje anksčiau ar vėliau baigiasi. Per Vėlines mus apgaubia gedulas, rimtis, susikaupimas. Susimąstome apie žmogaus būties trapumą, laikinumą. Ir dar labiau branginame gyvenimą.

2020 m. spalio 28 d.

Jau ne pirmus metus per rudenėjančią Lietuvą keliaujanti neįgaliųjų draugijų meno mėgėjų kolektyvų šventė-konkursas "Vilties paukštė“ spalio 20 d. nusileido Elektrėnų kultūros centre. Renginyje dalyvavo ir kolektyvus sveikino Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) pirmininkas Ignas Mačiukas, LND renginių organizatorė Saulė Vėjelienė, Lina Arlauskienė.

2020 m. spalio 28 d.
Spalio 17 d. Elektrėnų kultūros centre griaudė jau 32-oji respublikinė kapelų šventė, pradėjusi savo kelią 1988 metais. Šis tradicinis renginys kasmet nepalieka abejingų.
2020 m. spalio 22 d.
Elektrėnų švietimo paslaugų centre kartu su naujais mokslo metais startavo projektas "Sveikas ir darbingas - visada ant bangos“, skirtas skatinti socialinę atskirtį patiriančių asmenų socialinę integraciją per sveiką gyvenseną, kuriant ir plėtojant bendradarbiavimą su vietos veiklos grupėmis.
2020 m. spalio 22 d.

Pagarbiai

Audronius Ažubalis

Kviečiu palaikyti Audronių Ažubalį. Turėkime aiškią daugumą ir stiprią Vyriausybę. Būkime stiprūs kartu.

Ingrida Šimonytė