Kultūra / Švietimas

2022 m. kovo 25 d.

Sėkmingai pavykus surengti pirmąjį Elektrėnų slalomą praėjusių metų gruodžio mėnesį, kitą renginį su "AutoMoto“ parko vadovu Luku Perminu ėmėme planuoti vos jam pasibaigus. Turėjau svajonę mūsų mieste surengti ir žiemos treko lenktynes ant ledo, tačiau nepavyko sulaukti tinkamų ir saugių žiemos oro sąlygų. Grįžome prie idėjos organizuoti antrąjį slalomą. Vasario 14 d. paskelbus dalyvių registraciją, buvau labai stipriai nustebintas. Vos per 20 minučių į renginį užsiregistravo daugi

...
2022 m. kovo 25 d.

Kovo 4-ąją, minint Šv. Kazimiero šventę, Semeliškėse, Trakų g. 61, atidaryta namų apyvokos reikmenų parduotuvė "NOM“ (viskas namams).

2022 m. kovo 25 d.

Iniciatyvūs Vievyje įsikūrę verslininkai subūrė grupę žmonių, tiesiogiai tiekiančių paramą į Ukrainą. Turėdami tiesioginį kontaktą su kolegomis Ukrainoje, Vievyje įsikūrusios krovininio transporto ir serviso kompanijos MP Trucks bendrasavininkiai Paulius Stanevičius, Mantas ir Karolis Varnauskai, vos karui Ukrainoje prasidėjus nupirko mikroautobusiuką, su kolegomis ir draugais užpildė jį labdara (miegmaišiais, el. generatoriais, jogos kilimėliais - viskuo, ko patys ukrainiečiai prašė), ir patys

...
2022 m. kovo 25 d.

Popiežius Pranciškus visus paragino kovo 2 d., Pelenų trečiadienį, pasninkauti ir melstis už taiką Ukrainoje. Skelbdamas Pasninko ir maldos dieną popiežius Pranciškus paragino "pagal Jėzaus mokymą pasipriešinti velniškai smurto beprasmybei Dievo ginklais - malda ir pasninku“. Popiežius paaiškino, kad jis kreipiasi į visus - tikinčiuosius ir netikinčiuosius. "Dievas yra taikos, ne karo Dievas, visų mūsų, o ne tik kai kurių, Tėvas. Jis nori, kad būtume broliai, ne priešai“

...
2022 m. kovo 25 d.

BLUE/YELLOW

Banko sąskaita LT177300010140894869

Bankas Swedbank

Gavėjas VšĮ Mėlyna ir geltona

Mokėjimo paskirtis PARAMA

Bankera (UAB Pervesk) LT483550020000014662

PAYPAL

info@foblueyellowukraineusa.org

PAYSERA

Paysera sąskaita EVP5310001450732

AUKOTI 3 AR 5 EUR (skambinti ar siųsti SMS numeriu 1482)

2022 m. kovo 25 d.

Istorija lėmė, kad daug vietovardžių į lietuvių kalbą yra atėję per rusėnų kalbą, todėl vartosenoje įsitvirtinusios formos, pavyzdžiui, Charkovas, Lvovas. Ukrainiečiai tokias formas laiko atspindinčias Rusijos Imperijos ir Sovietų Sąjungos rusifikacijos politiką - ukrainiečių kalba šie miestai vadinami Charkivu, Lvivu. LRT priėmė sprendimą tokius vietovardžius vartoti adaptuojant iš ukrainiečių kalbos.

2022 m. kovo 25 d.

Žiaurus karas tęsiasi dešimt parų. Kokia ji, mūsų sesė Ukraina? Kas užkoduota jos simbolikoje, įžymybėse? Kuo ji garsi? Apie visa tai ir dar daugiau siūlome paskaityti šiuose laikraščio puslapiuose.

2022 m. kovo 25 d.

Vasario 25-osios pavakarę Elektrėnų savivaldybės gyventojai rinkosi prie Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčios išreikšti solidarumą su Ukraina. Tylos minute pagerbti žuvusieji, sugiedoti Lietuvos ir Ukrainos himnai. Skambėjo patriotinės dainos, eilės, Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje gaudė varpai, buvo aukojamos Šv. Mišios už Ukrainą.

2022 m. kovo 7 d.

Jūs - nuostabiausias Visatos lobis, iš Jūsų gimsta visa, kas puošia ir taurina pasaulį, suteikia jam dvasingumo ir orumo. Žemėje būtų daug tuštumos, jei nebūtų Jūsų nešamos Šviesos, Meilės, Vilties ir Tikėjimo, kad rytojus būtų gražesnis ir saugesnis: Jūsų vaikams, artimiesiems ir Jums pačioms. Būkite laimingos, jausdamos buvimo šioje žemėje prasmę. Būkite mylimos ir mylinčios. Tegul Jūsų darbus lydi sėkmė, o svajones - sparnai. Su Kovo 8-ąja!

LR Seimo na

...
2022 m. kovo 4 d.

Turbūt mažai rastume Lietuvos gyventojų, kurie nebūtų bent girdėję apie gražiausią Lietuvos kaimą, esantį Elektrėnų savivaldybėje - Grabijolus. Bet vasario 18-ąją pasklidusi žinia apie didelę nelaimę - griuvusį seną uosį ir suniokojusį etnografinio gyvenamojo namo stogą, tikrai sukaustė daugelio dėmesį. Laimei, 86 metų namo savininkas p. Vytautas yra sveikas ir gyvas. Tačiau jis liko beveik be namų.

2022 m. kovo 4 d.
Šiandien (vasario 23 d.) turėjome labai svarbų Tarybos posėdį. Jame patvirtinome 2022 m. Elektrėnų savivaldybės biudžetą. Be jo, iš esmės negalėtų veikti biudžetinės įstaigos, mokyklos ir pan. Daug skaičių ir lentelių, programų ir finansavimo šaltinių.
2022 m. kovo 4 d.

Vytautas MIKALAUSKAS, režisierius, Lietuvos teatro, kultūros ir politinis veikėjas, dramaturgas, parašęs 5 pjeses, teatre skaičiuojantis jau penkis dešimtmečius, šiuo metu gyvena ir dirba Vievyje, vadovauja Vievio kultūros centro teatrui. Būtent jam tenka pagrindinio dirigento vaidmuo dalyje renginių šiemet Vieviui tapus Mažosios Lietuvos kultūros sostine. Apie visa tai bei kelią į teatrą ir pasikalbėjome.

2022 m. vasario 20 d.

2022-ieji metai pažymėti Vievio vardo 500 metų sukaktimi ir Mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulo suteikimu. Vasario 16-osios rytą Vievio Šv. Onos bažnyčios varpų gaudesys kvietė visus į miesto šventovę, kur buvo atkelti vartai Maldai už Tėvynę, muzikinei literatūrinei kompozicijai "Ačiū žemei, kurią Tėvyne vadinam“, eisenai į Vievio miesto kapines prie Lietuvos karių kapų pagerbti žuvusiųjų už Lietuvą atminimą.

2022 m. vasario 17 d.

Šiemet Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka mini 55-erių metų gyvavimo sukaktį. Ta proga bibliotekos "Facebook‘ paskyroje paskelbta žaisminga virtuali 2021 m. ataskaita ir žadama, kad šie - bibliotekos gražios sukakties metai - taip pat žada būti įspūdingi ir gausūs renginių.

2022 m. vasario 17 d.

Sausio mėnesį baigėsi konkurso "Dainų dainelė” zoninis etapas, kurio nugalėtojai nuo vasario 20 d. pasirodys prasidėsiančiuose "Dainų dainelės“ televizijos koncertuose. Iš LRT Didžiosios studijos tiesiogiai bus transliuojama 12 koncertų, kuriuose pasirodys 154 solistai, 19 mažųjų ansamblių ir 44 ansambliai iš visos Lietuvos. Tarp solistų - ir Elektrėnų savivaldybės dainorėliai, Elektrėnų meno mokyklos mokiniai - Jorūnė Matijoškaitė, Augustė Daniūnaitė, Geistautė Gudeliūnaitė (mokyt. La

...