Kultūra / Švietimas

2022 m. vasario 6 d.

Tarp dviejų Lietuvos didmiesčių - Vilniaus ir Kauno - stūksantys Elektrėnai turi daug potencialo tapti naujovišku, išmaniuoju miestu. Taip sako Vilniaus technikos universiteto studentas Vytautas Jarutis.

2022 m. vasario 6 d.

Sausio 27 d. Elektrėnų savivaldybės administracija ir Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Trakų skyrius organizavo darbo mugę "Išnaudok galimybę“. Renginyje dalyvavo apie 200 darbo ieškančių ir 14 darbdavių, ieškančių darbuotojų įdarbinti į laisvas darbo vietas ne tik iš Elektrėnų, bet ir iš Vilniaus bei Kauno.

Pristatome kai kurių dalyvavusių darbdavių kontaktus ir pasiūlymus.

2022 m. vasario 6 d.

Elektrėnų savivaldybės futbolo akademijos vadovai Romas Ščiuka ir Vytautas Apanavičius bei Semeliškių gimnazijos direktorė Asta Dzikevičienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

2022 m. vasario 6 d.

Po ilgokos pertraukos vėl atnaujinami seniūnijų gyventojų susitikimai su savivaldybės ir valstybės institucijų ir įstaigų (policijos, prireikus ir kt.) atstovais. Į susitikimus kviečiami gyvenamosios vietovės ar jos dalies bendruomenės išrinkti seniūnaičiai, bendruomeninių organizacijų atstovai ir gyventojai.

2022 m. vasario 6 d.

Gerbiami skaitytojai, noriu jums pristatyti tęstinį projektą apie tai, kas vyko Lietuvoje prieš 100 metų. Kuo gyveno mūsų tautiečiai, kuo jie domėjosi, kokios bėdos juos slėgė. Pastudijavus tų laikų spaudą, pasirodo, žmones jaudino panašios problemos, kaip ir šiandien. Dirbo, sportavo, domėjosi kultūra, bandė atrasti save įvairiose veiklose.

2022 m. sausio 31 d.
2022 m. sausio 20 d. vieviečių Eugenijaus Petrausko ir Virgilijaus Poviliūno idėjos bei iniciatyvos dėka Vieviui, kuris 2022 metais tapo Mažąja Lietuvos kultūros sostine, buvo pagaminta 20 bandomųjų ženkliukų. Ženkliuko dizaino autorius - Sergej Brozovskij. Ženkliukai žalvariniai, dengti mėlynais dažais, 25 mm skersmens, priesagas - drugelis, nukaldinti UAB "Metalo Forma“, Vilniuje.
2022 m. sausio 31 d.

Šiemet minime 50-ies metų sukaktį nuo pirmojo Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos numerio pasirodymo. Kardinolas Sigitas Tamkevičius Kroniką redagavo vienuolika metų ir beveik tiek pat laiko už šią savo veiklą praleido lageriuose ir kalėjimuose.

Slapta leidžiamo ir platinamo leidinio dėka į laisvąjį pasaulį sklido žinios apie tikinčiųjų persekiojimus: buvo viešinamos sovietų nužudytų dvasininkų pavardės, faktai apie dėl įsitikinimų iš darbų ar universitetų išmetamus žmones, ži

...
2022 m. sausio 31 d.

Sausio 21-osios vakarą rinkomės į Elektrėnų kultūros centrą pasveikinti XXII kartą nominuotus konkurso "Elektrėnų žiburys 2021“ laimėtojus. Šiemet net trylikoje nominacijų paskelbti ir apdovanoti 50 nugalėtojų, iš jų net 35 Elektrėnų COVID-19 punkto kolektyvo nariai, kurie apdovanoti "Už nuopelnus sveikatos apsaugos srityje“.

2022 m. sausio 31 d.

2021 m. lapkričio 25 d. Kaišiadorių kultūros centre buvo pristatytas naujas leidinys: "Kaišiadorių vyskupija kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m.“ (I dalis).

2022 m. sausio 25 d.

Laisvės gynėjų dieną Sausio 13-osios minėjimas "Pralaimėjimo naktis. Pergalės diena“ buvo organizuotas Elektrėnų kultūros centre.

2022 m. sausio 25 d.

Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, tęsiasi pasaulinė paroda "EXPO 2020“, kurioje prisistato 192 šalys. Nors dėl pasaulinės pandemijos paroda vyksta metais vėliau, nei planuota, šešis mėnesius trunkantis renginys gausus ne tik įspūdingų architektūros sprendimų, bet ir susitikimų, pristatymų ir įvykių. Lietuvos paviljonas, įsikūręs prie pat vieno pagrindinių parodos įėjimų, pastarosiomis dienomis sulaukė dėmesio ne tik dėl savo lokacijos, bet ir dėl paviljoną ryškiomis spalvomis išmarginu

...
2022 m. sausio 25 d.
1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, dešimtys tūkstančių Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus.
2022 m. sausio 20 d.
Sausio 13-ąją Elektrėnų komunalinio ūkio darbuotojai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. 8 val. uždegę žvakutes languose, lauke prie sukurto simbolinio laužo sugiedojo Lietuvos himną.
2022 m. sausio 20 d.

Apie Sausio 13-osios įvykius, išgyvenimus, įsirėžusias atmintin akimirkas kalbuosi su buvusiu "Elektrėnų žinių“ redaktoriumi, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos leidinio "Tremtinys“, išeivijos lietuvių laikraščio "Dirva“ žurnalistu, Lietuvos žurnalistų draugijos nariu, Lietuvos šaulių sąjungos nariu Gintaru MARKEVIČIUMI.

2022 m. sausio 20 d.
Pernai rugsėjį jau aštuntą kartą startavęs žurnalo "STRUCTUM“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas "Išmanusis miestas 8“, įgauna pagreitį. Jame tarp dalyvaujančių rekordinio savivaldybių skaičiaus - ir Elektrėnų savivaldybė. Dalyvaudama projekte "Išmanusis miestas 8“ savivaldybė turės galimybę į Elektrėnų mieste esančius objektus pažvelgti kitų žmonių - jaunimo, akademinės bendruomenės, savo srities profesionalų (architektų, konstrukt...