Kultūra / Švietimas

2020 m. liepos 16 d.

1960 m. balandžio 18 d. buvo priimtas sprendimas pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno statyti Lietuvos elektrinę. Kartu su elektrine pradėjo augti ir vienas jauniausių Lietuvos miestų - Elektrėnai.

Elektrėnų pavadinimas sudarytas iš žodžio elektra ir priesagos -ėn.

2020 m. liepos 16 d.

Ateitis priklauso jaunimui - to niekas nenuginčys. Ne tik didieji miestai gali pasigirti renginiais, kurie pritraukia į savo miestą turistus iš visos Lietuvos. Elektrėnų mieste taip pat gyvena iniciatyvus, veržlus, turintis idėjų jaunimas. Šios Elektrėnų jaunimo savybės atsiskleis ir renginyje "Muzika garsiau 2020“, kuris šiais metais įvyks liepos 4 dieną kartu su Lietuvos "Supermoto“ čempionato I etapo Elektrėnų savivaldybės mero taurei laimėti renginiu, kurį organizuoja baike

...
2020 m. liepos 4 d.

Elektrėnų miestas šiemet švenčia 60-mečio jubiliejų. Liejasi atsiminimai, įspūdžiai, sveikinimai. Bet brangiausia - jaunų menininkų dovanos, kurios išliks ir ateinančioms kartoms. Viena jų - elektrėnietės metalo meno ir juvelyrikos bakalaurės Viktorijos Zubavičiūtės medaliai, įkomponuoti į... miesto šulinio dangtį!

2020 m. liepos 4 d.

močiutės, seneliai (ne senjorai), mes turime pakankamai laiko, sakyčiau, puikų laiką, pasiruošti Amžinybei. Pamąstykime!

2020 m. liepos 4 d.

2020 m. birželio 4 d. UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“ pastatų administravimo specialistas Vaidas RATKEVIČIUS dalyvavo ir sėkmingai pasirodė Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos organizuotame Nacionaliniame energinio efektyvumo teste "Sumanūs tausoja“. Jo žinios buvo įvertintos diplomu, kurį pasirašė LR energetikos ministerijos kancleris Ramūnas Dilba, ir vertingu prizu - nešiojama saulės baterija!

2020 m. liepos 4 d.

Birželio 17 d. Ukmergėje įvyko antrasis dailės mokytojų tapybos pleneras "Ukmergės diena 2020“, šiemet išaugęs į tarptautinį. Jame dalyvavo ir Vievio meno mokyklos mokytojai Adelė ir Augenis Kaspučiai. Nors dėl karantino į jį susirinko dalyviai tik iš Lietuvos, tarptautinis pleneras buvo surengtas virtualioje erdvėje.

2020 m. liepos 4 d.
1990 m. birželio 30 d. Kaišiadorių vyskupijos vyskupo Juozo Matulaičio raštu Elektrėnų parapijai suteiktas Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės titulas ir patvirtinta bažnyčios statybos pradžia, pašventinant kertinį akmenį. Tą dieną šv. Mišios buvo aukojamos lauke, kur pagal architekto Henriko Kęstučio Šilgalio projektą bus statoma bažnyčia.
2020 m. liepos 4 d.
Šiemet Balceriškių biblioteka švenčia 65-ąjį gimtadienį. Norėdama labiau pažinti bibliotekos veiklą, apsilankiau "Facebook“ svetainėje. Ir, prisipažinsiu, negalėjau iš jos "išeiti“. Kokia informatyvi, turininga, prasminga svetainė! Kiekvieną dieną papildyta įvairiomis istorijomis, pasidalintais straipsniais, sveikinimais!
2020 m. birželio 28 d.

Birželio 17 d. Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdis vyko šalyje atšaukus karantiną. Dėl to tikrai smagiau. Tikėkimės, kad jo (karantino) daugiau ir nebebus, tačiau turime išlikti atsakingi.

Jei po praėjusio nuotolinio tarybos posėdžio rašiau, kad ilgai svarstėme ir patvirtinome 33 sprendimo projektus, tai šiandien jų registruota buvo 62 su dviem papildomais klausimais. Daugiau nei darbingai!

2020 m. birželio 28 d.

Birželio 12 dieną, atlaisvinus karantino apribojimus Lietuvoje, Elektrėnų kultūros centre vyko pirmasis masinis Erasmus+ programos finansuotas jaunimo srities renginys. Konferencija "Mobilus darbas su jaunimu: praktikos ir perspektyvos” iš 20-ies Lietuvos savivaldybių (30 miestų ir miestelių) subūrė virš 80 įvairių sričių specialistų, kurie vykdo, planuoja vykdyti arba administruoja darbą su jaunimu. Sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis V

...
2020 m. birželio 28 d.

1940 metų birželio mėnesį Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, prasidėjo Lietuvos Respublikos politinių veikėjų deportacijos ir represijos prieš įvairius visuomenės sluoksnius. 1941 m. birželio 14-ąją prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos žmonių - mokytojų, ūkininkų, visuomenininkų, politikų - trėmimas į Sibirą. Taip siekta sunaikinti krašto šviesuomenę. 1940-1953 m. iš Lietuvos buvo ištremta 131 600 žmonių, dar apie 156 tūkstančiai buvo įkalinti. Skaičius priartėja prie trijų šimtų tū

...
2020 m. birželio 28 d.

Švenčiausiojo Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmė Visuotinėje Bažnyčioje įsteigta 1264 m. popiežiaus Urbano IV. Devintinių iškilmėje prisimenamas Didysis ketvirtadienis, kai savo mirties išvakarėse, paskutinį kartą vakarieniaudamas su apaštalais, Viešpats Jėzus įsteigė patį kilniausią sakramentą - Švenčiausiąją Eucharistiją (gr. "eucharisto“ - dėkojimas).

2020 m. birželio 28 d.

Elektrėnų savivaldybės taryba birželio 17 dienos posėdyje nusprendė ledo ritulininkams Dariui Kasparaičiui ir Dainiui Zubrui suteikti Elektrėnų savivaldybės garbės piliečių vardus už aukštus sporto pasiekimus ir Elektrėnų savivaldybės vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje.

2020 m. birželio 28 d.

Birželio 7 d. Kietaviškių parapijoje vyko didžiulė iškilmė: tituliniai Švč. Trejybės atlaidai ir Bažnyčios 105 metų paminėjimo šventė. Tarp gausiai susirinkusių tikinčiųjų Mišiose dalyvavo ir Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, vicemeras Raimondas Ivaškevičius, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, pavaduotoja Inga Kartenienė, tarybos nariai, savanorių organizacijos "Ištiesk gerumo ranką“ savanoriai, gretimų parapijų tikintieji. Mišias

...
2020 m. birželio 11 d.

Prieš dvidešimt metų -

2000-06-03 - pasaulio šviesą išvydo pirmasis, nepriklausomas Elektrėnų savivaldybės laikraščio

"Elektrėnų žinios“ numeris,

skirtas Elektrėnų, Vievio, Semeliškių, Kietaviškių, Gilučių, Beižionių, Kazokiškių ir Pastrėvio seniūnijų gyventojams.

Pirmasis "Elektrėnų žinių

Redaktorius JUOZAS JANONIS įžanginiame žodyje linkėjo:

...