Užstato už vienkartines pakuotes atmintinė vartotojui

Jau nuo kitos savaitės pradeda veikti užstato už vienkartines pakuotes sistema. Aplinkos ministerija parengė trumpą atmintinę vartotojui, kuriame pateikiama pagrindinė informacija.

1. Užstato už vienkartines pakuotes sistema pradeda veikti 2016 m. vasario 1 d.
2. Vienkartinės gėrimų pakuotės priimamos tos, kurios įsigytos nuo 2016 m. vasario 1 d. ir pažymėtos šiuo ženklu, kuris privalomas.
3. Iki 2016 m. vasario 1 d. nupirktų gėrimų pakuotės, kurios nepažymėtos užstatą nurodančiu ženklu, nepriimamos į užstato sistemą. Tokias pakuotes reikia išmesti į rūšiavimo konteinerius.
4. Taromatai, rankinio priėmimo vietos įrengtos parduotuvėse nuo 300 m2 ir kaimo parduotuvėse.
5. Užstatas už vienkartines pakuotes taikomas plastiko (PET), metalo, stiklo pakuotei – nuo 100 ml iki 3 litrų.
6. Užstatas už vienkartines pakuotes taikomas alkoholiniams ir nealkoholiniams gėrimams, alui, girai, sultims, vaisvandeniams, mineraliniam vandeniui, nektarams, stalo vandeniui.
7. Perkant parduotuvėje gėrimus supakuotus į vienkartinę pakuotę reikės sumokėti užstato dydį už kiekvieną pakuotę – 0,10 euro.
8. Užstatą už vienkartinę pakuotę galima atsiimti grąžinus pakuotes į priėmimo vietas, kurios įrengtos parduotuvėse arba prie jų.
9. Užstatą už vienkartinę pakuotę galima atsiimti grynaisiais pinigais, arba įsigyti prekių ar paslaugų parduotuvėje, kurioje grąžinta pakuotė.
10. Vietas, kur priimamos pakuotės galima rasti interaktyviame žemėlapyje: www.grazintiverta.lt.

Kviečiame naudotis užstato sistema nuo pat 2016 m. vasario 1 d.

Simona Liaudanskytė, LR Aplinkos ministerija<- Grįžti į atgal