Vairuokite blaivūs

Lietuvoje vis dar opi problema tebėra neblaivūs vairuotojai.

Transporto priemonių vairavimas esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų laikomas vienu šiurkščiausių ir pavojingiausių teisės pažeidimų, keliančių grėsmę įstatymo saugomiems gėriams. Įstatymų leidėjas ypatingą dėmesį skiria šiems neteisėtiems veiksmams, kurie yra viena esminių eismo įvykių kilimo priežasčių.
Per 2015 m. sausio–lapkričio mėnesius Lietuvoje dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 218 eismo įvykių, kuriuose žuvo 15 ir sužeisti 323 žmonės, dėl apsvaigusių kaltės – 2 eismo įvykiai, 2 žmonės sužeisti.
Pripažįstama, kad transporto priemonės vairavimas esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų sukelia realią grėsmę eismo saugumui ir eismo dalyviams. Jei išvengiama rimtesnių neatsakingo ir lengvabūdiško elgesio pasekmių – tai tik atsitiktinumo dėka. Todėl įstatymo leidėjas, numatydamas pakankamai griežtas sankcijas už minėtus pažeidimus, aukščiau iškelia visuomenės interesą užtikrinti nepriekaištingą teisės aktų laikymąsi ir visuomenės saugumą.
Primename vairuotojams, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyti atvejai, kai vairuotojui atimama teisė vairuoti už transporto priemonių vairavimą esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, o Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 24 str. 7 d. nustatyta, jog asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta du kartus už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama ne anksčiau kaip po 10 metų.
Raginame visus vairuotojus būti drausmingus, nesėsti prie vairo išgėrus, o kitų asmenų – nevažiuoti su neblaiviais vairuotojais ir neleisti jiems vairuoti transporto priemones. Tik bendromis pastangomis užkirsime kelią eismo nelaimėms ir išsaugosime ne vieną gyvybę.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal