Karjeros diena Vievio gimnazijoje

Sausio 6 d. Vievio gimnazijoje vyko nepamokinės veiklos renginys „Karjeros diena“.

Pagrindinis tikslas – suteikti moksleiviams žinių, sudaryti galimybę suprasti save, savo norus, poreikius ir galimybes bei jų ryšį su karjera. Gimnazijos karjeros koordinatorės Rasa Peleckienė ir Renata Kisnierienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valda Karmazienė, mokytojai, klasių auklėtojai stengėsi, kad moksleiviai kuo daugiau sužinotų apie įvairias profesijas, stiprintų mokymosi motyvaciją bei ugdytųsi asmenines, bendravimo, pažintines ir socialines kompetencijas.

5–7 klasių moksleiviai kūrė plakatus,  piešė piešinius, žiūrėjo filmus, susijusius su profesijomis. Vyresniųjų klasių moksleiviai pildė karjeros planus, dalyvavo seminare „Karjeros planavimo filosofija“. VDU atstovai Evelina Revuckaitė ir Rimantas Viedrynaitis, VU vadybininkas Tomas Jakimavičius pristatė universitetų veiklą, specialybes, priėmimo studijuoti tvarką.

Labiausiai moksleiviams patiko susitikimas su Vilniaus karjeros konsultantais, kurie atsakė į ne vieną iškilusį klausimą. Vidutė Ališauskaitė, Valdemar Chorostin, Rimantas Stasevičius kalbėjo apie asmenines savybes ir kompetencijas, mokė iškelti ateities tikslus ir planuoti karjerą. Daug gražių žodžių apie moksleivių ateitį pasakė Vilniaus regiono vyr. karjeros konsultantė Ala Pupininkienė.

Elektrėnų sav. karjeros konsultantė Giedrė Užkurėnaitė vedė viktoriną „Profesijų pasaulyje“. 8b, 1a, 2a g. klasių mergaitės dalyvavo Natalijos Pavlovos paskaitoje ir susipažino su visažistės karjera. Moksleiviai taip pat turėjo galimybę susitikti su Vilniaus savanorių tarnybos atstovėmis. Meda Simanavičiūtė ir Justina Babusytė siūlė savanoriauti bei tokiu būdu įgyti naujų žinių, susirasti draugų. Vievio gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Violeta Kerševičienė supažindino su medicinos subtilybėmis.

Ypatingą moksleivių susidomėjimą sukėlė Elektrėnų priešgaisrinės apsaugos inspektoriaus Egidijaus Ščerbavičiaus ugniagesių veiklos pristatymas. Karjeros pamokas taip pat vedė Vievio miesto bibliotekos vedėja Inga Sūnelaitienė, Kaišiadorių paukštyno Transporto skyriaus vadovas Darius Rakauskas, „Kalba.Lt“ studijų užsienyje vadybininkė Justė Gineitė, Vievio meno mokyklos mokytoja Asta Karpičienė, gimnazijos psichologė Aida Rakauskienė ir socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė. Buvęs mūsų gimnazijos mokinys Almantas Kulbis plačiau papasakojo apie biologo profesiją. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valda Karmazienė 2-ų klasių gimnazistams vedė paskaitą „Mano tolimesnė veikla“. Technologijų mokytoja Vaida Veršylaitė kartu su 7B klasės mergaitėmis iškepė skanių sausainių ir spurgų. Nuoširdžiai dėkojame visiems renginyje dalyvavusiems profesijų atstovams, mokytojams ir moksleiviams.

Nepamokinė veikla leido artimiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, mokymosi programomis, paliko daug neišdildomų įspūdžių. Karjeros dienos renginys skatino gimnazistus atrasti savyje verslumo galias, mokė teisingai pasirinkti savo ateities kelius.

Vievio gimnazijos mokytoja Renata Kisnierienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų