Pristatyta paroda „Tėvynė. Mokslas. Dora! Romantiškieji filomatai“

Kovo 28 d. Elektrėnų krašto muziejuje Abromiškių svirne lankėsi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojai Linas Janulevičius, Eduardas Budrys ir Giedrė Saulienė, kurie pristatė bibliotekos specialistų parengtą parodą apie filomatus „Tėvynė. Mokslas. Dora! Romantiškieji filomatai“.

Parodoje pasakojama slapta anticarinė Vilniaus universiteto studentų Filomatų draugijos istorija, supažindinama su jos iškiliais nariais bei jų likimais. Draugija buvo įkurta 1817 m., kaip savišvietos ir moralinio tobulėjimo organizacija, ir gyvavo iki 1823 m., kai carinė valdžia ją susekė, draugijos narius tardė, kalino ir trėmė. Tarp draugijos narių buvo ir gerai visiems žinomi Adomas Mickevičius, Tomas Zanas, Ignotas Domeika ir kt. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojai kvietė prisiminti drąsius, romantiškus ir laisvės trokštančius filomatus, kuriems šūkis „Tėvynė, Mokslas, Dora!“ nebuvo tik tušti žodžiai, o juos vienijanti gyvenimo vertybė. Ypač dabar mums svarbu nepamiršti, kas yra laisvė ir kokią kainą už ją sumokame. Tekstus parodai parengė Eduardas Budrys, piešinių autorė Kristina Karvelytė, iš lenkų kalbos vertė Karolina Šutova, sudarė ir parengė spaudai Aldona Jeleniauskienė, Jurga Kauzonienė, Rūta Skorupskaitė, Linas Janulevičius, redaktorė Giedrė Saulienė. Spaudos dizaineris Alfredas Simonavičius.

Bibliotekos darbuotojai taip pat pasakojo apie XIX a. pirmos pusės Vilniaus kultūrą, skaitė Adomo Mickevičiaus poeziją ir poemos „Vėlinės“ ištraukas.

 

„Elektrėnų žinių“ informacija

Organizatorių nuotrauka

 <- Grįžti į atgal