Elektrėnuose – pirmasis moterų lietuviško ritinio čempionatas

Lietuviškas ritinis – neolimpinė sporto šaka, komandinis žaidimas, žaidžiamas futbolo aikštėje su guminiu ritiniu ir ritmuša (lazda). Dvi komandos po septynis žaidėjus su vartininku sustoja viena prieš kitą ir stengiasi išritinti ritinį per varžovų aikštės pusę už linijos arba pataikyti į vartus.

Ritinio sporto šaka kilo iš lietuvių liaudies žaidimo, o žaidžiamas jis jau nuo XVII a.: jo aprašymas aptinkamas XVII a. rašytiniuose šaltiniuose. Savo raštuose žaidimą mini Simonas Daukantas ir Motiejus Valančius. Beje, ritinis skirtingose vietovėse buvo skirtingai vadinamas: „ripka“, „rifle“, „katilka“.

Spalio 14 d. mūsų miesto stadione įvyko istorinis sporto renginys – pirmą kartą oficialiai moterys žaidė lietuvišką ritinį (ripka). Iki šiol šį senovinį ir nelengvą žaidimą žaidė tik vyrai. Čempionate dalyvavo trys komandos ir visos jos buvo iš Elektrėnų! Praeitais metais politikui ir sporto entuziastui Stanislovui Buškevičiui kilo idėja, jog mūsų nacionalinį, paveldinį sportą turi plėtoti ir moterys, pasiūlė surengti čempionatą ir dar pasikviesti ukrainietes. Be elektrėniškių Miretos Lingevičiūtės ir Ingos Čižienės šis čempionatas nebūtų įvykęs. Jos organizavo pirmenybes ir subūrė visas tris komandas. Padarė nuostabų ir labai reikalingą darbą. Varžybos buvo azartiškos, principingos ir vienose rungtynėse prireikė net pratęsimo. Elektrėnų moterys ir merginos pamėgo šią sporto šaką ir nutarė ją plėtoti bei kitais metais surengti antrąjį čempionatą. Pirmą vietą iškovojo JSO-Versmė (Gustė Taparauskaitė, Viktorija Česonytė, Augustė Rybniakovaitė, Gabrielė Tolvaišaitė, Augusta Abucevič, Ramunė Šarapienė), antrą – JSO-1 (Mireta Lingevičiūtė, Inga Čižienė, Evelina Ševelionkaitė, Urtė Balsiukaitė, Salomėja Vaiciukevičiūtė, Adriana Čižiūtė), trečią – jungtinė ukrainiečių-lietuvių JSO komanda (Nataliia Oleksiichuk, Ekaterina Polavtseva, Oleksandra Kyselova, Olena Overka, Rugilė Pažeraitė, Virginija Maleckaitė). Varžybų dalyves apdovanojo Ritinio federacijos prezidentas Rimantas Diržius. Dėkojame Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorei Jekaterinai Goličenko už nuoširdų palaikymą visų komandų ir už tai, kad ji visas varžybas praleido kartu su sportininkėmis.

Dėkojame Birutei Grybauskienei ir organizacijai „Ištiesk gerumo ranką“ už pagalbą suburiant jungtinę ukrainiečių-lietuvių komandą. Mokytojai Ramunei Šarapienei už pagalbą suburiant JSO-Versmės komandą.

 

LTJS „Jaunalietuviai“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų