Elektrėnų kultūros centras tęsia Freskos muzikos koncertų ciklą

Balandžio 6-osios vakarą Elektrėnų kultūros centro Freskos salėje vyko ypatingas vakaras – Karolio Šarkaus International Quintet (tarptautinis kvintetas) koncertas, o fojė – Emilijos Grigaliūnaitės parodos atidarymas. O prieš vakaro renginius galėjome pasidžiaugti Margučių alėja Elektrėnų VšĮ bibliotekos fojė.

Karolis Šarkus International Quintet

Kvintetas – Karolis Šarkus (saksofonas), Gregor Sperzel (trombonas, Vokietija), Federica Lorusso (klavišiniai, Italija), Omer Govreen (kontrabosas, Izraelis), João Guerra (mušamieji, Portugalija) – dovanojęs puikias improvizacijas, kurias lydėjo kokybiškas garsas, apšvietimas, Karolio komentarai, sudarė tokią profesionalią ir patrauklią visumą, kad nepaliko abejingų.

Karolis Šarkus – jaunosios Lietuvos džiazo kartos saksofonininkas, kompozitorius ir aranžuotojas. Gyvenęs ir studijavęs Nyderlanduose, JAV, šiuo metu atlikėjas reziduoja Lietuvoje. Karolis, apibūdinamas kaip įvairiapusiškas ir techniškas saksofonininkas, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir Europoje su grupėmis – Brave Noises, Collaborative Jazz Septet, kurioms vadovauja, BIX bei kitomis. Karolis gali pasigirti laimėjimais konkursuose – 2021 m. laimėtas bene svarbiausias Italijoje džiazo solistų konkursas Premio Internazionale Massimo Urbani ir ką tik užimta pirmoji vieta III Baltijos šalių jaunųjų kompozitorių konkurse.

Karolio diskografijoje – 11 albumų, iš jų vienas, kaip lyderio, debiutas – 2021 metais su tarptautine grupe įrašytas „Palette of Feelings”. Koncerte pirmą kartą gyvai buvo pristatyta muzika iš šio albumo, išleisto karantino metu. Programoje taip pat skambėjo ir naujos Karolio kompozicijos. Specialiai šiai progai iš Amsterdamo atvažiavusi grupė, su kuria saksofonininkas ir įrašė „Palette of Feelings”.

„Puikiai išmanydamas tradicinio džiazo kalbą, o tarp savo įkvėpėjų minintis Robertą Glasperį, Christianą Scottą, Theo Crokerį, Chicką Corea, Herbie Hancocką, Snarky Puppy, Chrisą Dave‘ą ir kt., K. Šarkus nebando čiuožti retro muzikos banga, atkartodamas primirštus praeities skambesio kanonus, ar stačia galva nerti į Lietuvoje įprastus laisvojo džiazo verpetus. Priešingai, jis ieško būdų, kaip tradicinio ir fusion džiazo flagmanų palikimą priversti skambėti naujai, praturtinti jį netradicinėmis instrumentuotėmis ir įtraukti dalelę lietuviškumo į pasaulinį džiazo lobyną.“ (Vitalijus Gailius, mic.lt) Koncertą dalinai rėmė Asociacija LATGA.

Emilijos Grigaliūnaitės instaliacijų paroda „Bulvės metafizika“

Po koncerto visi dalyviai persikėlė į Kultūros centro fojė, kur savo unikalią instaliacijų parodą „Bulvės metafizika“, skirtą akiai, sielai, klausai ir mąstymui, pristatė Vilniaus dailės akademijos trečio kurso studentė, studijuojanti grafiką, Emilija Grigaliūnaitė, kurią žavi tradicinės grafikos technologijos bei jų sąveika su moderniuoju pasauliu. Turėdama šiuos įrankius ji nori kalbėti apie visokius švelnius ryšius. „Aš esu Visatos dulkė. Mano dulkė kažkam yra visa Visata. Aš, Visata, mano dulkė – esame sąveikoje. Tarp mūsų dar veikia bulvė, Atlanto vandenynas, snarglys, meteoritas, džiovinta slyva. Visi esam svarbūs dalyviai. Visi esam VIENODAI svarbūs dalykai. Mes svarbūs tuo, kuo esame, o visa, ką daugiausia galim padaryti, tai būti. Pavyzdžiui, slyva tiesiog būna, ji negalvoja, kad yra saldi ir minkšta, taip pat, kaip ir akmuo negalvoja, kad yra kietas ir šaltas. Ameba negalvoja, kad yra primityvi ir maža, ir Atlantas negalvoja, kad yra milžiniškas. O žmogus! Kažkaip kitaip galvoja. Tai štai ir keliu klausimą apie patį galvojimą. Kokiais keliais mus veda kasdienės mintys ir ar jos mūsų neapriboja? Kas trukdo žmogui būti planetos arba drugelio kojytės plaukelio dydžio?“ – rašoma parodos anonse.

Nepraeikite pro šalį, paroda vyks iki balandžio 30 d., ateikite ir leiskite mintims lietis laisvai – „apie žmogaus dialogą, sąlytį su daiktais, įvykių vyksmą tarp jų, ir iš to išplaukiančią daiktišką žmogaus būtį... ir suvokimą, kad pažvelgę į mus supančius daiktus, staiga pamatome, kad juose yra ne mažiau paslapties, negu meno daikte...“

Nuoširdžiai dėkojame Elektrėnų kultūros centro organizatoriams už neišdildomą vakarą, apie kurį viena žiūrovė bylojo: „Tobulas vakaras, puiku, kad atvyksta užsieniečiai į mažą miestelį, taip apie Elektrėnus išgirs daugiau žmonių, o paroda apskritai kosmosas. Kaip gražiai menininkė viską papasakojo, ačiū!..“

„Elektrėnų žinių“ informacija

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų