Bendrystė ir ryšių stiprinimas

Elektrėnų švietimo paslaugų centras, bendradarbiaudamas su Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba, šių metų lapkričio 3–5 d. dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekte „Kaip degti, bet neperdegti“. Įgyvendinant šį projektą socialiniai pedagogai ir mokytojai dalyvavo trijų dienų stovykloje, kurios metu per įvairias veiklas, užsiėmimus ir terapijas buvo siekiama stiprinti tarpusavio bendravimą bei bendradarbiavimą, asmeninę motyvaciją, mokyti įvairių saviugdos būdų bei juos taikyti praktikoje.

Pirmoji stovyklos diena buvo skirta komandos formavimo ir aktyvinimo veikloms. Dailės terapijos metu, per įvairias technikas, pedagogai mokėsi atsipalaiduoti, išveikti emocijas ir geriau save pažinti. Antrąją dieną pedagogai aktyviai dalyvavo Elektrėnų sav. Vievio gimnazijos socialinės pedagogės Aistės Apyvalienės paskaitoje-užsiėmime „Kaip degti, bet neperdegti“. Stovyklos dalyviai turėjo galimybę išbandyti juoko jogos praktikas ir atsipalaidavimo technikas, kurias vedė juoko jogos instruktorė Ieva iš „Juoko namai“. Paskaitos metu „Atpalaiduojanti muzikos galia“ pedagogai sėmėsi žinių apie muziką ir jos poveikį. Trečiąją dieną stovyklos dalyviai išbandė judesio ir šokio terapiją, mokėsi dar vienos atsipalaidavimo, kūno išlaisvinimo technikos.

Visos stovyklos metu didelis dėmesys buvo skiriamas bendravimo ir bendradarbiavimo stiprinimui, komandos formavimui, ryšių kūrimui. Veiklų aptarimų, refleksijų metu pedagogai dalinosi savo mintimis, idėjomis ir įžvalgomis, užmezgė tvirtus profesinius ryšius. Projekto įgyvendinimo metu buvo padėtas pamatas tolimesniam Elektrėnų švietimo paslaugų centro ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos bendradarbiavimui.

Nuoširdžiai dėkojame projekto organizatorėms ir vykdytojoms, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktorei Ingridai Neliupšienei ir socialinei pedagogei Jurgitai Sinickienei už nuoširdų bendradarbiavimą ir šiltą priėmimą. „Buvo aktualu, naudinga, pritaikoma. Patenkino ir pranoko visus lūkesčius, tiek terapinės praktikos, tiek kūrybinės veiklos, o svarbiausia – bendrystė ir buvimas kartu“, – savo mintimis dalinosi viena stovyklos dalyvių. Tikimės, kad ši stovykla taps tradicija, jungianti mokytojus, stiprinanti jų sveikatą bei motyvaciją pedagoginiam darbui.

Elektrėnų švietimo paslaugų centro metodininkė

Jolita DZIMIDAVIČIENĖ



<- Grįžti į atgal