Menininko V. Stančiko paroda „Sakralumo savasties beieškant“

Lapkričio 4-osios pavakary į Vievio miesto Lazdynų Pelėdos biblioteką susirinko gausus būrys susidomėjusiųjų vieviečio Virginijaus Stančiko tapyba.

Šiandien Virginijus – profesionalus drožėjas, aukščiausios kategorijos medžio restauratorius, tapytojas – dar mažai žinomas savo gimtajame mieste. Prieš metus, rugsėjo pabaigoje, įvyko susitikimas su kraštiečiu menininku Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Tuomet kūrybinio dueto vakaro metu, vykdant Vievio bibliotekos projektą „Mūzos sparno paliesti...“, pakalbėti apie senųjų epochų dvasią, kuri smelkiasi iš Virginijaus tapybos darbų, apžvelgti jo įvairiapusę kūrybą ir moderuoti susitikimą buvo pakviestas žymus istorinių paveikslų tapytojas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, profesorius Giedrius Kazimierėnas.

Tapyba ant lentų, pagal senųjų meistrų manierą, V. Stančikui ne tik hobis ar pramoga, tai ir poilsis po restauravimo darbų. Menininkas pats senąja technika paruošia medžio lentas, gruntuoja ir tik tuomet tapo. Jo sukurti paveikslai turi didžiulę paklausą ir pasklidę po privačias kolekcijas ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Danijoje, Vokietijoje, JAV, Ukrainoje bei kitose šalyse. Jau galima būtų sudaryti keliolikos portretų galeriją – šventųjų paveikslai (Šv. Florijonas, Šv. Jurgis, Šv. Kristoforas, Šv. Jonas Nepomukas, Šv. Ona), ant ištisinių lentų nutapyti Lietuvos valdovo Žygimanto Augusto ir karalienės Barboros Radvilaitės portretai, puošiantys Raudondvario rūmų menę. Šiuos du menininko darbus kraštiečiai galėjo pamatyti Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos salėje pernai rudenį. Talentingas menininkas pasakojo susirinkusiems ne tik apie tapybą, bet ir apie drožybos subtilybes, restauruotus sakralinius objektus Lietuvos bažnyčiose ir koplyčiose, muziejuose, apie naujus kuriamus darbus. Pastaraisiais metais V. Stančikas dalyvavo tęstinėje parodoje „Salve, Vilnius“, skirtoje pasveikinti Vilnių artėjančio 700 metų jubiliejaus proga, ir eksponavo sukurtus darbus – angelus, saugančius miestą.

Vievio bibliotekos erdvėje eksponuojami menininko darbai sukurti 2016–2021 metais: „Šventas Jurgis“, „Šventas Kristoforas“, „Angelas I“, „Riteriai“, iš jų – tris kūrinius parodai maloniai sutiko paskolinti privatūs asmenys.

Savo santykį su Vieviu, pagarbų dėmesį gimtajam miestui Virginijus atskleidė paveiksle „Vievio miesto panorama“ (2021 m.). Autoriui ir savininkui sutikus, paveikslo vaizdas panaudotas atviruko leidybai. Atvirukas išleistas Vievio vardo paminėjimo 500 metų sukakčiai pažymėti 100 egz. tiražu.

 

ESVB Vievio m. Lazdynų Pelėdos bibliotekos vedėja

Irena SENULIENĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų