Ką pamatyti Turkijoje? 5 įspūdingos vietos

Turkija vilioja turistus iš visų pasaulio šalių ne tik dėl aukšto lygio viešbučių, aptarnavimo, bet ir dėl nuostabios gamtos, kraštovaizdžio bei plataus pramogų pasirinkimo. Tad nenuostabu, kodėl poilsiautojai dažnai renkasi šią kelionių kryptį. Jeigu ir Jūs planuojate atostogauti Turkijoje, žemiau išvardinsime ir trumpai aptarsime 5 įspūdingas vietas, kurias verta pamatyti atostogaujant Turkijoje.

1. Ankara

Tai moderni Turkijos sostinė ir antras pagal dydį miestas, kuriame yra daug lankomų objektų. Ankaroje galima pamatyti įvairius muziejus, senovės laikus menančius griuvėsiu, didingus paminklus, šurmuliuojančius ir spalvingus turgus bei kultūrines erdves. Bene populiariausi lankytini objektai Ankaroje – Anıtkabir mauzoliejus, Kızılay centrinė meisto aikštė, Ankaros citadelė, Haci Bayram mečetė ir Romėnų pirčių muziejus.

2. Pamukalė

Šis Turkijos gamtos stebuklas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, todėl jo nepamatyti būtų nuodėmė. Pamukalė primena pilį su daugybė mažų baseinų, kuriuos natūraliai suformavo tekantys terminiai šaltiniai. Baseinuose gausu įvairių naudingų medžiagų, pavyzdžiui, kalcio, magnio, anglies dioksido. Vienas iš baseinų pavadintas Kleopatros vardu, nes anot legendos Kleopatra jame maudėsi grožio ir sveikatos labui.

3. Kapadokija

Šioje vietoje susilieja turinga istorija ir užburiantis kraštovaizdis, kuris geriausiai atsiskleidžia skrendant oro balionu. Unikalų kraštovaizdį sukuria keistų formų kalvos, urvai ir olos, o jį suformavo gamta, t. y., keli ugnikalnių išsiveržimai ir erozija. Norite tai išvysti savo akimis? Neatidėliokite ir kreipkitės į patikimą kelionių agentūrą LabasPasauli.lt. Joje dirbantys profesionalai pateiks bene geriausius kelionių pasiūlymus, kurie leis išvysti nuostabiąją Kapadokiją ir kitas lankytinas vietas.

4. Efesas

Tai Egėjo jūros pakrantėje esantis miestas, kuris taip pat yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Kadaise šis miestas buvo vienas iš didžiausių miestų visoje Romos imperijoje, todėl ši vieta itin patraukli visiems besidomintiems gilia istorija. Šiame mieste galite išvysti Adriano šventyklą, Augusto vartus, Jono apaštalo kapą, didingą Celso biblioteką bei mavų teatrą.

5. Žaliasis kanjonas

Tai nuostabaus grožio, žalumos ir gryno oro pripildyta vieta, verta dėmesio. Žaliasis kanjonas yra vienas didžiausių dirbtinai suformuotų ežerų pasaulyje ir yra apsuptas didingų Tauro kalnų. Po šį kanjoną apsižvalgyti galima plaukiojant laivu per smaragdinės spalvos vandenį. Taip pat galima sustoti atsigaivinti ir nusimaudyti.

Akivaizdu, vietų, kurias verta aplankyti Turkijoje, – ne viena. Tad vykstantiems atostogų į šią šalį, rekomenduojame ne tik ilsėtis viešbučių teritorijose, bet ir išvykti į įsimintinas ekskursijas. Tokiu būdu grįšite iš kelionės pailsėję ir kupini neįkainojamų prisiminimų ir įspūdžių.<- Grįžti į atgal