Elektrėnų savivaldybėje – nemokamos ir anonimiškos priklausomybių konsultanto paslaugos

Priklausomybės – tai ligos, sukeliamos alkoholio ar psichotropinių medžiagų. Su jomis gali susidurti kiekvienas, nes šios ligos nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo. Priklausomybės išsivysto per ilgą laiką, todėl svarbu pastebėjus rizikingą vartojimą laiku kreiptis pagalbos.

Sėkmingam sveikimui taip pat svarbios ir artimųjų pastangos ieškant pagalbos, nes rizikingai ir žalingai alkoholį ar psichotropines medžiagas vartojantys asmenys dažnai linkę ignoruoti susirgimą.

Priklausomybė paveikia visus šeimos narius, tad vartojančių artimieji tampa kopriklausomi (netiesiogiai priklausomi), nors patys svaigalų ir nevartoja. Siekiant susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę bei gyvenimo džiaugsmą, būtina laiku atpažinti kopriklausomybę ir kreiptis pagalbos.

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras užtikrina nemokamų anonimiškų priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimą. Paslaugos teikiamos rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims ir jų artimiesiems. Šiomis paslaugomis siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jei su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo. Vyksta ne tik individualios priklausomų ir kopriklausomų asmenų konsultacijos, bet ir porų konsultavimas bei grupiniai užsiėmimai.

Priklausomybės konsultantų pagrindiniai uždaviniai:

Įvardinti ir parodyti dėl priklausomybės kylančias problemas šeimoje ir suplanuoti pagalbą visiems šeimos nariams;

Motyvuoti alkoholį vartojančius (galimai dar nesančius priklausomais) keisti savo vartojimo įpročius;

Motyvuoti priklausomus nuo alkoholio asmenis arba jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo;

Teikti paramą sveikstantiems žmonėms, kurie baigė gydymą nuo priklausomybių programą.

Į priklausomybės konsultantus žmonės gali kreiptis be gydytojo siuntimo. Konsultantai dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų.

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biure paslaugas teikia patirtį turintis priklausomybių konsultantas Maksim Kostiučenko.

Priklausomybės konsultanto grafikas:

Elektrėnuose, Taikos g. 8B, pirmadieniais nuo 15:00 iki 20:00 val., tel. 8 655 76730.

Visos priklausomybių konsultantų paslaugos yra nemokamos.

 

 

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija<- Grįžti į atgal