Elektrėnuose įsikūrusios gamyklos „Akmenstata“ darbuotojai kuria išskirtinius gaminius

Elektrėnuose įkurta „Akmenstata“ gamykla jau beveik dvidešimt metų mena akmens paslaptį. Čia iš įvairių pasaulio šalių gabenamos akmens plokštės virsta unikaliais gaminiais. „Akmenstata“ direktorius Andrejus Židkovas sako, kad įmonės pagrindas pagarba gamtos turtams ir darbuotojai. Jie, anot verslininko, savo žiniomis ir nuoširdžiu darbu ne tik kuria autentiškus gaminius, bet ir puoselėja ilgametę akmens istoriją.

Darbas su akmenimis – ypatingas         

Akmenstata“ dirba jau seniai, tačiau prieš kelerius metus vadovauti ėmus A. Židkovui, įmonė pagavo šviežią idėjų pliūpsnį ir užsibrėžė naujų tikslų. Vienas jų – tapti geidžiamiausia kokybiškų akmens gaminių partnere Lietuvoje.

„Žmonės intuityviai jaučia, kad akmenys – kažkas nepaprasta, – susižavėjimo neslepia A. Židkovas, – todėl ir darbuotojai, galėdami prisiliesti prie iš įvairių šalių atgabento akmens, jo spalvų, faktūros, dažniausiai jaučiasi ypatingai. Kiekvieno rankos gali iš jo sukurti tikrą kūrinį. Vadinu kūriniu, nes pasaulyje nėra identiškų akmenų, visi skirtingi, unikalūs, išpiešti ir paliesti gamtos“.

Akmuo – estetiška ir praktiška medžiaga namų, viešoms erdvėms. Jis ilgaamžis, tvarus, o skirtingų rūšių uolienos pasižymi įvairialypėmis savybėmis, kurios gali būti pritaikytos individualiems poreikiams. „Akmenstatos“ klientai – interjero dizaineriai, architektai, baldininkai, statybos bendrovės. Tokiais gaminiais domisi įvairūs žmonės, ypač tie, kurie nori žemiškos, ilgaamžės, ramios, bet charakteringos detalės interjere.

Moderni įranga – ilgaamžių gaminių pagrindas

Modernia, profesionalia įranga „Akmenstata“ gamina įvairius produktus iš natūralaus ir dirbtinio akmens. Pavyzdžiui, iš granito, marmuro, kvarcito, onikso, travertino, bazalto, smiltainio kuriami stalviršiai, laiptų pakopos, židinių apdailos, palangės ir kiti pagal individualų užsakymą gaminami dirbiniai.

Tiesa, dirbtiniai bei natūralūs akmenys skiriasi. Natūralūs, net jei yra kasami tame pačiame karjere, visada išmarginti gamtos, unikalūs ir vienetiniai. Dirbtinius akmenis gaminančios įmonės naudoja įvairias modernias technologijas, laikosi griežtų reikalavimų, nurodančių tikslias mechanines ir technines savybes, raštą bei spalvinę gamą. Nepaisant šio skirtumo, dirbtinis akmuo turi savų privalumų – jis gali būti lengvesnis, praktiškesnis, reikalaujantis mažiau priežiūros.

Anot A. Židkovo, akmens pramonė, gamyba bei prekyba nestokoja įdomių iššūkių.

„Mūsų įmonės sritis nuolat kinta. Naujos apdirbimo galimybės, sudėtinga gamyba, įrenginiai suteikia tokiai veiklai žavesio. Kasdien galima sužinoti, atrasti, išbandyti kažką nauja“, – priduria verslininkas.

Kaip gaminami natūralaus akmens gaminiai?

„Siekiame, kad kiekvienas produktas turėtų išliekamąją vertę, būtų kokybiškas, tad akmens kelionė ligi mūsų gamyklos – detaliai apgalvota ir netrumpa. Pirmiausia, akmens blokų ieškoma kasybos karjeruose iš viso pasaulio. Kiekvienam gaminiui pagal pageidaujamą spalvą ir matmenis išrenkamas tinkamas akmens blokas, kuris pjovimo staklėmis supjaustomas reikiamo storio plokštėmis. Taip kruopščiai atrinktas, paruoštas akmuo pradeda savo kelionę į Lietuvą,“ – pasakoja įmonės vadovas A. Židkovas.

Kai akmuo pasiekia Elektrėnuose esančią gamyklą, dirbti pradeda čia esanti komanda. Pirmas žingsnis – kiekvienam gaminiui parenkamos tinkamos plokštės, iš jų programuojamomis CNC staklėmis pjaunamas gaminys. Tuo metu jau pradeda matytis tikrieji akmens gaminio kontūrai. Vėliau seka kruopštus darbas – apdirbamos, nupoliruojamos dar nepoliruotos kraštinės, nuo kurio priklauso gaminio kokybė ir estetinis vaizdas. Vėliau apdirbami plokščių paviršiai ir kampai. Poliruojant išryškėja natūrali akmens spalva ir atsiskleidžia tikrasis charakteris. Galiausiai testavimas užtikrina aukštą gaminio ir darbų kokybę.

Po šių kelionių ir įspūdžių akmens gaminys montuojamas kuriamose erdvėse ir tęsia savo ilgaamžę istoriją.

„Akmenstata“ siūlo gaminius iš kosmoso amžiaus medžiagos 

Kosmoso amžiaus medžiaga vadinamas lietas (akrilinis) akmuo, kurį dėl naujų, visiškai fantazijos neribojančių techninių galimybių nepaprastai mėgsta architektai ir interjero dizaineriai.

Akrilinio akmens masė supresuotų plokščių pavidalu pirmiausia atvežama į gamyklą. Vėliau pagal reikiamo gaminio projektą dirbtinio akmens masės plokštės pjaustomos į mažesnius elementus, lankstomos ir jungiamos tarpusavyje, šlifuojamos, apdirbamos, kol išgaunama reikiama forma ir kokybė. Ši medžiaga tampa lanksti ir 149 °C temperatūroje ją galima formuoti kaip tik geidžia širdis – lieti įvairius paviršius, formuoti interjero elementus ar nestandartinius dizaino objektus. Formuojant tokią akrilinio akmens masę, nelieka jokių siūlių ar tarpų, o paviršius tampa švelnus ir malonus liesti.

Įmonės augimo pagrindas – teisingi ir darbštūs darbuotojai

Akmens kelione ir metamorfoze rūpinasi visas „Akmenstatos“ kolektyvas. Siekiančiai naujų tikslų ir sparčiai besiplečiančiai gamybos komandai reikia vis daugiau žmonių.

„Jau dabar yra nemažas kolektyvas, bet norime įmonę auginti, o tai priklauso nuo atsidavusių ir darbščių kolegų. Siekiame, kad kolegos eitų į darbą su noru, žinodami, kad tądien sukurs dar vieną nuostabų gaminį. Turime labai daug žinių, kompetencijų ir patirties, tad viską, išskyrus pagarbą, galime suteikti ir išmokyti. Skiriame daug laiko ir resursų kiekvienam žmogui, kuris nuoširdžiai nori tapti mūsų komandos dalimi“, – susidomėjusius prisijungti prie gamybos komandos kviečia A. Židkovas.

Užs. Nr. 159 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų