Renginyje „Valstybės duomenų ežero istorija: I dalis Ledynmetis“ įteiktas apdovanojimas ir Elektrėnų ligoninei

Lapkričio 9 d. Vyriausybės kanceliarijos Didžiojoje posėdžių salėje Vilniuje įvyko renginys „Valstybės duomenų ežero istorija: I dalis Ledynmetis“, skirtas aptarti valstybės duomenų inventorizaciją. Renginį organizavo Valstybės duomenų agentūra ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

 „Šiuo metu Valstybės duomenų agentūros projekto komanda, kurią sudaro per 40 puikių įvairios specializacijos ir patirties žmonių, dirba su daugiau nei 150 institucijų. Tai, ką kartu su institucijų žmonėmis daro ši komanda, ateityje turės milžinišką poveikį duomenų kultūros pokyčiui. Tuo pat metu – analitikos kompetencijų augimui viešajame sektoriuje, taiklesniems sprendimams, greitesnei šių sprendimų poveikio analizei, skaidrumui ir atskaitingumui prieš gyventojus, o ilgainiui – visuomenės pasitikėjimui valstybės institucijomis“, – įžanginiame sveikinime susirinkusiems sakė Valstybės duomenų agentūros generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė. „Mes jau išmatavome šio ledyno matmenis. Ir laukiame atšilimo, kurio metu duomenys virs tekančiomis upėmis ir turtingu, gyvybingu valstybės duomenų ežeru. Vyriausybės salėse vis dažniau susitiksime kalbėti apie sprendimus, grindžiamus duomenimis, o ne nuojautomis ar asmeniniais įsivaizdavimais“, – kalbėjo dr. Jūratė Petrauskienė.

Renginyje buvo pristatytas Valstybės duomenų agentūros vykdomas, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) lėšomis finansuojamas projektas „Valstybės informacinių išteklių integracija į valstybės duomenų ežerą“. Pagrindinis jo siekis – didinti valstybės atsparumą grėsmėms, jas atpažinti ir suvaldyti. Šiuo metu vykdomas pirmasis projekto etapas – institucijų valdomų duomenų inventorizacija.

Apie tai, kaip vyksta savo valdomų duomenų inventorizacija ir su kokiais iššūkiais teko susidurti, dalijosi penkių institucijų ir įstaigų atstovai: Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie SADM direktorė Vilma Naujokė, Socialinių paslaugų priežiūros departamento vadovas Alvydas Masiulis, Lietuvos Respublikos Seimo kancleris Modestas Gelbūda, Vilniaus šilumos tinklų vadovas Gerimantas Bakanas ir Elektrėnų ligoninės direktorius Žydrūnas Martinėnas.

Elektrėnų ligoninės direktorius Žydrūnas Martinėnas Valstybės duomenų agentūros ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizuotame renginyje pasidalijo darbo su ligoninės valdomais valstybės duomenimis patirtimi. Džiugu, kad renginio metu Elektrėnų ligoninei įteiktas Valstybės duomenų agentūros ambasadoriaus apdovanojimas už bendradarbiavimą,  taipogi Elektrėnų ligoninei bei dar dviem Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (projekte dalyvauja virš 70-ies sveikatos sektoriaus institucijų) padėkojo ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, pažymėdama, kad atsakingas įsitraukimas į vykdomą projektą yra pavyzdys sveikatos sektoriaus institucijoms valstybės duomenų inventorizavimo procese, ir kad taip didinama duomenų kuriama nauda.

Renginio organizatoriai dėkoja Vyriausybei ir kitoms institucijoms už darnų ir efektyvų bendradarbiavimą.

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal