Lietuvos žurnalistų desantas – Elektrėnų savivaldybėje

Žvarbų lapkričio 9-osios rytą Elektrėnų savivaldybės administracijoje apsilankė dienraščių „Lrytas“, „Delfi“, žurnalo „Savaitė“ bei LRT Radijo laidų „Gimtoji žemė“ ir „Atrask Lietuvą“ žurnalistai. Pabendravę su meru Gediminu Ratkevičiumi, žurnalistai pasklido po Vievio, Kietaviškių, Gilučių, Pastrėvio ir Semeliškių seniūnijas. Galiausiai grįžo į Elektrėnus, kur aplankė EPMC, biblioteką, Kultūros centrą ir kitus objektus.

Semeliškėse lankėsi žurnalo „Savaitė“ žurnalistė Ivona  Jaroslavcevienė ir LRT Radijo laidos „Atrask Lietuvą“ autorė Jolanta Jurkūnienė. Viešnias atlydėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys. Žurnalistes miestelyje pasitiko ir joms gidavo seniūnė Loreta Karalevičienė bei kultūrinių renginių organizatorė Silvija Bielskienė. Viešnias domino Semeliškių, kaip vieno seniausių miestelių Lietuvoje, istorija; vieno seniausių Lietuvoje medinių Šv. Lauryno bažnyčia bei varpinėje saugomo 1442 m. nuliedinto varpo istorija; kultūrinė veikla; čia gyvenusių žydų; kovojusių partizanų istorijos... Žurnalistės apsilankė seniūnijos patalpose, grožėjosi eksponuojama VI Semeliškių tapybos plenero dalyvių darbų paroda, pasirašė svečių knygoje.

Šv. Lauryno bažnyčioje mus pasitiko parapijos klebonas, kuris papasakojo apie parapiją, bažnyčią, o varpinėje net varpu paskambino.

Ekskursija po Semeliškes neapsiribojome. Nuvykome į Aleksandravos kaimą (Semeliškių sen.), apžiūrėjome Automobilių sporto klubo „Greičio ratas“ teritoriją, o vadovas Ruslanas Fiodorovas mus supažindino su Klubo veikla.

Vėliau aplankėme Mackonių kaime (Semeliškių sen.) įsikūrusią kaimo turizmo sodybą „Gamtos melodija“ (savininkai Regina ir Algis Sinkevičiai), kur mus pasitikusi Regina išsamiai ir įdomiai pristatė įsikūrimo istoriją, savo veiklą, vedamas edukacijas bei tautinį  paveldą „Senovinis saldaus pieno sūris“. Sodyboje apsilankėme Amatų centre, degustavome net keturių rūšių šviežiai, pagal tik Reginai žinomus receptus, spaustus sūrius. Ten pat, prie pietų stalo, tęsėme pokalbius apie sodybos pavadinimą, besitęsiančius Reginos ir Algio atradimus ir nuostabų gyvenimą... Visiems svečiams Regina padovanojo savo rankomis sukurtus advento vainikus ir palinkėjo, kad visi būtume laimingi, žaismingi, dirbtume ir užsiimtume tik mėgstama veikla.

Nuoširdžiai dėkojame Jolantai Jurkūnienei ir Ivonai Jaroslavcevienei, kurių dėka dar kartą prisiminėme nuostabią, neįkainojamą Semeliškių miestelio istoriją, aplankėme mūsų seniūniją garsinančius žmones, pasidalijome džiaugsmais. Ir įsitikinome, kad Semeliškės tikrai vertos Mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulo...

LRT Radijo laidą „Atrask Lietuvą“ su Jolanta Jurkūniene klausykitės lapkričio 17 d. (šeštadienį) 15.05 val., o žurnalas „Savaitė“ su Semeliškėmis supažindins savo skaitytojus po kelių savaičių.

Žurnalistes lydėjusi ir joms gidavusi Silvija BIELSKIENĖ

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų