Vievyje atidaryta Greitosios medicinos pagalbos pastotė

Lapkričio 8-ąją Vievyje, Semeliškių g. 3, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kaimynystėje, atidaryta Vilniaus regiono Vievio greitosios medicinos pagalbos pastotė.

Elektrėnų savivaldybei priklausančiame renovuojamame pastate Vievyje nuo šiol veiks ne tik Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT), bet ir Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba. Dviejų tarnybų (GMP ir PGT) įsikūrimas po vienu stogu sukurs gerą sinergiją gelbstint žmones.

2023-07-01 įvykus Greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų reformai, visos Lietuvos GMP paslaugas teikiančios įstaigos tapo viena GMP tarnyba su Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos filialais. Vienas iš svarbiausių GMP paslaugos kokybės rodiklių yra operatyvumas, todėl labai svarbu, kad paslauga būtų kuo arčiau gyventojo. Vilniaus filialo aptarnaujamoje teritorijoje veikia 12 daugmaž tolygiai išsidėsčiusių Vilniaus miesto pastočių ir 21 nutolusi pastotė regionuose. Naujai atidaryta Vievio pastotė yra  pirmoji po reformos ir 22-oji nutolusi Vilniaus filialo regioninė pastotė.

Geranoriško bendradarbiavimo dėka patalpas pastotei panaudos pagrindais suteikė Elektrėnų savivaldybė, įsikūrimo procese geranoriškai pagelbėjo Elektrėnų savivaldybės administracija, Vievio seniūnija ir draugiški kaimynai – gaisrininkų komanda.

Iškilmingame atidarymo renginyje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius, administracijos direktorė Jekaterina Goličenko, mero pavaduotojai Inga Kartenienė ir Marius Urvakis, Seimo narė Edita Rudelienė, Vievio seniūnė Kristina Vitartė, Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Giedrė Tomkevičiūtė-Kalinauskienė, Elektrėnų savivaldybės PGT viršininkas Vidmantas Pupininkas, Elektrėnų ligoninės direktorius dr. Žydrūnas Martinėnas, Vievio sveikatos priežiūros centro direktorė Danutė Baliūnienė, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos generalinis direktorius Nerijus Mikelionis, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Vilniaus filialo teisininkė, laikinai pavaduojanti direktorių Natalija Jasinskienė, Vievio pastotės vyresnioji Rasa Eitmonė, Vilniaus filialo administracijos darbuotojai ir Vievio pastotės GMP brigados nariai, Vievio PGT gelbėtojai ugniagesiai.

Renginio pradžioje Greitosios medicinos pagalbos tarnybos (GMPT) generalinis direktorius Nerijus Mikelionis ir Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius iškilmingai perkirpo juostelę. Buvo pasidžiaugta, kad šios pirmos Vilniaus filialo greitosios medicinos pagalbos pastotės paslaugos yra priartinamos prie žmonių. Svečiai dėkojo savivaldybei už suteiktas patalpas, dėkojo seniūnijai ir kaimynams – Vievio PGT ugniagesiams. Pasak svečių „geresnių kaimynų, kaip ugniagesių gelbėtojų – ir nelabai rasi“. Vienas pertvarkų tikslų ir buvo, kad GMP pastotė koncentruotųsi visur, ir labai džiugu, kad ši pastotė atsirado būtent šioje vietoje.

Meras Gediminas Ratkevičius kreipdamasis į visus, pasidžiaugė, kad visų dalyvaujančių veidus puošia šypsenos, ir tam yra vieta ir laikas: „Tai yra tikrai svarbus įvykis – greitosios medicininės pagalbos pastotės atidarymas šalia priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos – yra labai svarbu. Ši sinergija kaip tik yra labai tinkama, kad žmonėms suteikti kokybiškesnes paslaugas – kuo greičiau, kuo operatyviau suteikti tą pagalbą ir išgelbėti gyvybę arba sveikatą. Tai labai naudingas projektas, kuris labai sėkmingai įgyvendintas. Tikiu, kad taip ir turi būti. Žmogus, pacientas yra pirmoje vietoje, ir tam, kad šiose patalpose būtų jaukumo, noriu įteikti gėlių.“ Administracijos direktorė Jekaterina Goličenko Vievio pastotės vyresniajai Rasai Eitmonei įteikė pakabuką raktams, bylodama, kad perduodamos patalpos-namai. Medicinos darbuotojos dėkojo savivaldybės valdžios atstovams už gerą požiūrį ir naudą savo gyventojams ir pasidžiaugė, nors nedidelėmis, bet labai jaukiomis patalpomis. Seimo narė Edita Rudelienė sveikino ir džiaugėsi tampriu savivaldybės ir įstaigų tarpusavio bendradarbiavimu ir linkėjo kuo rečiau važiuoti pagal paskirtį. Įteikdama paveikslą palinkėjo būti pavyzdžiu Lietuvoje. Vievio seniūnė Kristina Vitartė linkėjo sveikatos ir paragino, jei reiks pagalbos, visada kreiptis į Vievio seniūniją, kurios durys visuomet atviros. Danutė Baliūnienė sveikino ir gyventojus, ir GPD darbuotojus, o labiausiai – dėkojo medikams, kurie po reformos tęsia kelią, be jų būtų prapultis, dėkojo už jų tęsiamą misiją – skubėti prie paciento, ir linkėjo ką tik skaitomos Jeronimo Laučiaus knygos „Vaistažodžiai“ mintimis: „Kur bekeliautum, patys prasmingiausi žingsniai yra tuomet, kai eini ne tolyn, bet artyn prie žmogaus.“ Ir pridūrė: „Jūs prie žmogaus ne einate, o bėgate, skubate kiekvieną dieną.“ Ir palinkėjo, kad tas kelias būtų lengvas, kad pacientas pasiektų savo kelionės tikslą, kad pacientų artimieji būtų kultūringesni ir kuo mažiau trukdytų teikti paslaugas; kad gaisrininkus tektų kuo rečiau kviestis į pagalbą; kad policijos pareigūnus kviestųsi kuo rečiau; kad visos gimdyvės būtų nuvežtos į skyrius ir nereiktų gimdymų priimti automobilyje; kad kuo dažniau gautų padėkas, o ne skundus. „Ir kad jus saugotų Aukščiausiasis“, – linkėjo D. Baliūnienė.

Renginio dalyviai bendravimą pratęsė prie kavos puodelio.

***

Džiaugiamės, kad greitosios pagalbos decentralizavimas priartino paslaugas prie gyventojų, nes Greitosios medicininės pagalbos priartinimas arčiau žmonių yra labai svarbus žingsnis į sveikatos ir gyvybių išsaugojimą. Tegul naujajai komandai tenka kuo rečiau vykti į iškvietimus, o vykstant pagal iškvietimą, operatyviai pasiekti pacientą ir laiku suteikti pagalbą.

 

„Elektrėnų žinių“ informacija

 

 

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų