Pirmasis VII kadencijos Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdis

Balandžio 20 dieną į pirmą posėdį susirinko Elektrėnų savivaldybės taryba ir meras Gediminas Ratkevičius. Posėdis prasidėjo Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje. Posėdį pradėjo Elektrėnų savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Rita Juodienė.

Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, išrinkti 2023–2027 metų kadencijos Tarybos nariai ir meras davė priesaikas.

Pirmame posėdyje prisiekė 24 iš 25 tarybos nariai: Lina Ališauskienė, Edvardas Baleišis, Rimantas Baravykas, Dovydas Bliujus, Dmitrij Burkoj, Raimondas Ivaškevičius, Gediminas Jachimavičius, Gintaras Jančiauskas, Viktorija Juknevičienė, Inga Kartenienė, Ramūnas Kartenis, Edita Kircūnienė, Arūnas Kulboka, Giedrius Leskauskas, Violeta Nenartavičienė, Virgilijus Pruskas, Vaidas Ratkevičius, Romas Sugintas, Aleksas Urvakis, Marius Urvakis, Kęstutis Vaitukaitis, Modestas Važnevičius, Barbora Vidauskienė, Gediminas Zagorskis ir meras Gediminas Ratkevičius.

Po priesaikų garbingas mero regalijas merui Gediminui Ratkevičiui uždėjo ir sveikinimo žodį tarė Elektrėnų savivaldybės garbės pilietis prof. Tadas Šumskas.

Iškilmingame posėdyje dalyvavo Seimo nariai Edita Rudelienė, Arminas Lydeka, Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskrityse Julius Arlauskas ir vyresnioji patarėja Ingrida Vengelienė, Elektrėnų savivaldybės garbės piliečiai, Elektrėnų savivaldybėje veikiančių religinių bendruomenių atstovai, įmonių ir įstaigų vadovai ir atstovai, Administracijos darbuotojai ir kiti svečiai.

 

Mero Gedimino Ratkevičiaus kalba

 

Po priesaikos ir mero regalijų priėmimo meras Gediminas Ratkevičius kreipėsi į susirinkusiuosius: „Šiandien stoviu prieš jus, jaudinuosi ir džiaugiuosi ką tik duota savivaldybės tarybos narių priesaika, mano duota priesaika, tai džiaugsmas, bet jis nevienalypis, tai kartu ir pareiga bei įsipareigojimas, atsakomybė dėl vietos gyventojų, rūpintis jų interesais, pateisinti jų lūkesčius. Vietos savivalda iš visų valstybinių institucijų yra arčiausiai žmogaus, todėl tai kartu yra ir įsipareigojimas dirbti darniai, dirbti vardan žmonių, dirbti naujoviškai ir atsakingai. Daug buvo kalbėta apie tai, kas laimėjo, kas pralaimėjo rinkimus, apie tai, kam pasisekė, kam nepasisekė. Aš siūlau ir prašau palikti nuošalyje šitas kalbas, užmiršti, kas buvo sakoma, ir atkreipti dėmesį į Vinstono Čerčilio žodžius: „Sėkmė nebūna nuolatinė, nesėkmės nebūna fatališkos, svarbi yra tvirtybė – tęsti.“ Todėl visiems tarybos nariams, tuo pačiu ir sau, noriu palinkėti tęsti, tęsti gerus darbus, tęsti tai, kas buvo gera, ir pabaigti su tuo, kas buvo bloga. Dar kartą sveikinu visus tarybos narius su nauja VII kadencija, linkiu darnaus darbo, susikalbėjimo, daugiau konstruktyvumo, mažiau popso.“ Kalbos pabaigoje atkreipė dėmesį į tai, kad yra tokių profesijų, apie kurias sakoma, kad jos nėra buvusios, viena iš tokių – be abejo – meras. Pakvietęs penkias kadencijas dirbusį meru Kęstutį Vaitukaitį įteikė gėlių puokštę ir savivaldybės bendruomenės vardu padėkojo už didžiulį indėlį į savo profesiją, nuoširdų ilgametį darbą ir suteiktą galimybę mokytis ir tobulėti.

 

Sveikinimai, palinkėjimai

 

Posėdį pradėjusi Elektrėnų savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Rita Juodienė palinkėjo visai tarybai ir naujajam merui, kad darbą naujoje VII išrinktoje taryboje lydėtų pagarba vienas kitam, kad  elgesys ir darbai leistų mums jais didžiuotis, kad kiekvieną jų priimtą sprendimą lydėtų ištarti priesaikos žodžiai. Taip pat, naudodamasi proga, padėkojo visų rinkimų apylinkių komisijų pirmininkams, kiekvienam nariui, savivaldybės rinkimų komisijai, visiems už kartu atliktą darbą rinkimų metu, neskaičiuojant darbo valandų, už pakantumą, parodytą pagarbą rinkėjams.

Iškilmingame posėdyje naująjį merą ir VII kadencijos Tarybos narius sveikino LR Seimo nariai Edita Rudelienė, Arminas Lydeka, Kęstutis Vaitukaitis ir Kristina Vitartė, Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas, Elektrėnų PGT viršininkas Jonas Chveduk, Elektrėnų sav. PGT viršininkas Vidmantas Pupininkas, Trakų r. savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus patarėja Jovita Sajavičienė ir administracijos direktoriaus pavaduotoja (nuo balandžio 25 d. – administracijos direktorė) Dovilė Daudaitė, Seimo narės Silvos Lengvinienės patarėja Margarita Skvarčienė, Elektrėnų socialinių paslaugų centro direktorė Dalytė Kutyrevienė, Elektrėnų socialinės globos namų direktorė Danutė Suchockienė.

 

Naujoji 2023–2027 m. VII kadencijos Taryba

 

Po iškilmingos posėdžio dalies Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdžių salėje susirinkusi Taryba svarstė darbotvarkėje numatytus klausimus: patvirtino mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičių ir pritarė vicemero Mariaus Urvakio kandidatūrai. Antrai mero teiktai į vicemeres Ingos Kartenienės kandidatūrai nepritarta.

Elektrėnų savivaldybės tarybos daugumos koaliciją sudaro Liberalų sąjūdis, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, TS-LKD partija:

Gediminas Ratkevičius (meras), Dovydas Bliujus, Dmitrij Burkoj, Vaidas Ratkevičius, Kęstutis Vaitukaitis, Virgilijus Pruskas, Gediminas Zagorskis, Edita Kircūnienė, Marius Urvakis (mero pavaduotojas), Aleksas Urvakis, Gintaras Jančiauskas, Modestas Važnevičius, Ramūnas Kartenis, Inga Kartenienė. (D. Bliujus mero pasiūlymu priėmė sprendimą tapti jo patarėju, tad Taryboje dirbti nebegalės, jo vietą užims Kęstutis Jasukaitis).

Laisvės partijos frakcija:

Lina Ališauskienė (Frakcijos seniūnė), Edvardas Baleišis, Giedrius Leskauskas, Barbora Vidauskienė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija:

Raimondas Ivaškevičius (Frakcijos seniūnas), Violeta Nenartavičienė.

Socialdemokratų frakcija:

Rimantas Baravykas (frakcijos seniūnas), Viktorija Juknevičienė, Arūnas Kulboka.

Politinio komiteto „Nepartinė savivalda“ nariai – Romas Sugintas, Gediminas Jachimavičius – pareiškimo apie frakcijos sudarymą nepateikė, nes posėdyje nedalyvavo Jūratė Balčiūnaitė.

Mero Gedimino Ratkevičiaus potvarkiu Elektrėnų savivaldybės administracijos direktore paskirta Jekaterina Goličenko, dirbusi Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja.

Kitą Tarybos posėdį planuojama šaukti gegužės 5 d.

„Elektrėnų žinių“ informacija

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų