Penki reikšmingiausi Lietuvos ledo ritulio įvykiai 2014 metais

Portalas hockey.lt kartu su lankytojais trečius metus iš eilės renka reikšmingiausius praėjusių metų sporto šakos įvykius.

Surengus balsavimą hockey.lt puslapyje buvo išrinkti penki įvykiai, kurie praėjusiais metais sporto šakos aistruoliams įstrigo labiausiai.
Pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės kovos Vilniuje (94 balsai).
Vilniuje praėjusių metų balandį surengta pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupė daugumai aistruolių ir buvo tikras pasaulio čempionatas.  Nepaisant to, kad tai tik trečia pagal lygį grupė, kurioje kovojo 23 – 28 reitingą pasaulyje turinčios komandos, čempionatas surengtas idealiai ir surinko virš 40 tūkstančių aistruolių. Savaitę trukusį čempionatą geriausiu miesto sporto renginiu pripažino Vilnius. Minias aistruolių traukęs čempionatas galėjo drąsiai varžytis dėl geriausio praėjusių metų visos šalies sporto renginio, tačiau rinkimų organizatoriai ledo ritulio čempionato į balsavimą neįtraukė. Čempionatas turėjo ir kitą reikšmę. Ledo ritulio specialistai vieningai teigia, kad renginys labiausiai prisidėjo prie rekordinio 35 procentų vaikų ledo ritulio mokyklų auklėtinių skaičiaus augimo. Tvirtinama, jog čempionatas įtakos esminį sporto šakos populiarėjimo šuolį.
Dainiaus Zubraus sugrįžimas į rinktinę (80 balsų).

Vienintelis NHL lygoje šiuo metu rungtyniaujantis lietuvis Dainius Zubrus pernai po devynerių metų pertraukos sugrįžo į rinktinę. Sunku pervertinti rinktinės kapitono vaidmenį ant kojų besistojančiam Lietuvos ledo rituliui. Ledo ritulio „Sabonis“ padėjo rinktinei užfiksuoti keletą ilgai lauktų pasiekimų: po aštuonerių metų pertraukos iškovoti I diviziono B grupės apdovanojimus bei po dešimties metų nugalėti Nyderlandų rinktinę. Apie D.Zubraus reikšmę vaikų ledo rituliui ir paramą jam galima kalbėti dienų dienas, nors žaidėjas Lietuvoje tebūna pora savaičių per metus. Tiesa, prie gero greit priprantama – ar rinktinės kapitonas žaidimą Lietuvos rinktinėje pavers tradicija?
Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinės pergalė pasaulio čempionato II diviziono A grupėje ir kilimas į I divizioną (78 balsai).
Prieš šešerius metus startavęs nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) projektas Lietuvoje buvo sutinkamas pašaipiai. Tačiau aštuoniolikamečių rinktinė buvo pirmasis NVLRL produktas, kuris davė skambių vaisių. Tiesa, pripažįstama, jog ateitis nebus rožėmis klota, mat lygoje yra amžiaus grupių, kuriose trūksta vaikų, o didžioji masė vaikų NVLRL mokyklose yra jaunesni nei 10 metų. Tačiau užsispyrę NVLRL vadai įrodinėja, jog kantriu darbu galima nuversti kalnus.
LRK „Žalgirio“ klubo atgimimas (68 balsai).

Du metus miręs, pernai aistruolių palaidotas Vilniaus „HC „Balticos“ ledo ritulio klubo projektas atgimė. LRK „Žalgirio“ pavadinimu atgimusi jaunimo ledo ritulio komanda rungtyniauja Rusijos jaunimo lygos B divizione. Komanda labai reikalinga Lietuvai, kadangi NVLRL čempionatus baigę 18 metų jaunuoliai teturi minimalų pasirinkimą – žaisti Elektrėnų „Energijoje“ arba ieškotis darbo užsienyje. „Žalgiris“ gerokai pakėlė jaunųjų ledo ritulininkų lygį. O tai labai svarbu Lietuvos jaunimo rinktinėms. Tiesa, klubas sezono dar nebaigė ir klubo aistruoliai tikisi, kad trečiu bandymu komandai pavyks jį užbaigti nesubyrėjus. Patys klubo vadovai žiūri toliau ir planuoja sėkmingą pasirodymą atkrintamosiose varžybose.
Vaikų ledo ritulio mokyklų augimas 35 procentais (40 balsų).

Po truputėlį skaičių auginusios vaikų ledo ritulio mokyklos pernai driokstelėjo – užfiksuotas  35 procentų sportuojančiųjų augimas ir vaikų skaičius artėja prie tūkstančio. Didžiausią įtaką tokiam augimui turėjo ledo ritulio pasaulio čempionatas Vilniuje, sėkminga NVLRL veikla ir pačių mokyklų darbas. Praėjusiais metais Vilniuje net net rengtos senokai neregėtos, nepriklausomoje Lietuvoje niekada nebuvusios atrankos. Į ledo ritulininkų šeimą įsijungė ir karjerą rinktinėje baigę Artūras Katulis ir Mindaugas Kieras, kurie įsteigė savo mokyklas ir iškart pademonstravo kaip reikia tvarkytis viešojoje erdvėje. Pirmasis iškart tapo facebook`o karaliumi, antrasis nuolat matomas ne tik didžiųjų Lietuvos interneto portalų reklamose, bet ir elektroniniuose vaikų dienynuose. Panašu, jog augimas nesustos ir šiais metais galėsime džiaugtis pirmuoju tūkstančiu jaunųjų ledo ritulininkų.

NLRL atstovas spaudai Vaclovas Gedvilas

hockey.lt<- Grįžti į atgal