Atsakas kritikams: Lietuva įveikė Japoniją ir toliau tęsia kovą dėl medalių

Prieš trečiąsias pasaulio čempionato I diviziono B grupės rungtynes Lietuvos rinktinės trenerių štabas atliko pakeitimus sudėtyje, kurie iškarto davė vaisių. Iš trečiojo į antrąjį puolimo trejetą perėjęs Vilius Bučys antrame kėlinyje išvedė lietuvius į priekį, o trečiojo kėlinio viduryje Denisas Kuzminovas pelnė dar vieną įvartį ir Lietuvos rinktinė rezultatu 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) nugalėjo Japoniją bei iškovojo pirmuosius taškus čempionate.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Lietuvos jaunimas. Jau ketvirtąją rungtynių minutę Ryo Shimizu buvo nubaustas dviem baudos minutėms, o besibaigiant japono bausmės laikui prasižengė dar vienas varžovų gynėjas. Deja, ketures minutes trukęs žaidimas daugumoje vaisių nedavė ir rezultatas liko nepakitęs.
Vėliau jau Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjams nepavyko išvengti baudų. Iš pradžių Lukas Jonuška, vėliau Edgaras Protčenko o kėlinio pabaigoje ir Emilijus Krakauskas sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio ir net šešias minutes antroje kėlinio pusėje lietuviai žaidė turėdami vienu žaidėju mažiau, tačiau sėkmingas gynėjų bei vartininko Artūro Pavliukovo žaidimas leido išlaikyti vartus „sausus“.
Antrame kėlinyje lietuviai ir toliau vykdė trenerių duotus nurodymus prieš rungtynes - atlikti kuo daugiau metimų. Kėlinio pradžioje abi komandos po vieną kartą žaidė turėdamos vienu žaidėju daugiau, tačiau naudos iš kiekybinės persvaros išpešti nepavyko.
Įpusėjus kėliniui lietuviai bandė įsitvirtinti varžovų zonoje, tačiau po kilusios sumaišties, prieš rungtynes iš trečiojo į antrąjį penketą perkeltas Vilius Bučys (38:09, E.Krakauskas, D.Bogdziulis) sugebėjo pasiųsti ritulį į tolimą viršutinį vartų kampą ir išvesti Lietuvos rinktinę į priekį - 1:0.
Kėlinio pabaigoje Ernestas Pavlovskis buvo nubaustas dviem baudos minutėmis, tačiau patikimai vartus gynęs A.Pavliukovas atrėmė visus varžovų bandymus išlyginti rezultatą.
Įpusėjus trečiam kėliniui apsigynę lietuviai perėjo į greitą puolimą, o Denisas Kuzminovas (50:57, L.Žukauskas ir O.Peliušenokas) tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką bei padidino persvarą iki dviejų - 2:0
Nors japonai rezultatą sušvelnino vos po dviejų minučių, tačiau gynyboje susitelkę lietuviai sėkmingai išlaikė persvarą ir šventė pirmąją pergalę čempionate.
Naudingiausiu žaidėju Lietuvos rinktinės gretose buvo pripažintas vartininkas A.Pavliukovas.
„Žaidėjai padarė viską ką planavome. Prieš rungtynes šiek tiek pakeitėme sudėtį, žaidėme trimis penketais ir komanda labai norėjo įrodyti, kad rungtynės su Slovėnija buvo atsitiktinumas ir čempionate nebėra kur trauktis. Geras V.Bučio žaidimas nenustebino, jis padarė tą ką ir turėjo bei dar įmušė ir įvartį. Jis jaunas ir talentingas vaikinas sužaidė gerai kaip ir visa komanda“, - sakė Lietuvos jaunių rinktinės treneris Andrejus Jadkauskas.
Lietuviai pirmose čempionato rungtynėse po atkaklios kovos 2:3 nusileido Italijai, o antrose 1:10 nepasipriešino Slovėnijai, tuo tarpu Japonija 1:5 neatsilaikė prieš Austriją, tačiau 6:5 nugalėjo Italiją. Aštuoniolikmečių čempionatuose lietuvių ir japonų keliai dar nebuvo susikirtę.
Pirmose trečiadienio rungtynėse Ukraina po atkaklios kovos 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) nugalėjo Italiją ir iškovojo pirmuosius taškus. Vakarinėse čempionato rungtynėse susitiks turnyro lyderiai - Austrija ir Slovėnija.
Šiuo metu net keturios komandos turi po 3 taškus - Japonija ir Ukraina įveikė Italiją, o pastarieji nugalėjo lietuvius.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=j0HF_I_-4J4
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DPEGAHseHXY
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9Ui6Bi2txuU

hockey.lt informacija<- Grįžti į atgal