„Lietuvos plento taurė“ sugrįžo į Semeliškes

Semeliškių miestelis šįmet vėl įeis į istoriją, kaip dažniausiai minimas visoje šalyje. Rugsėjo 12 d. į Semeliškes sugrįžo „Lietuvos plento taurės“ – didžiausios plento dviračių lenktynių serijos Baltijos šalyse – paskutinės, ketvirtosios, šio sezono LPT lenktynės „Perkūno kelias“. Ir šiame etape I ir II divizionų dalyviams buvo parinktas 25,59 km ratas, kurio pagrindinis akcentas – finišo bruko įkalnė – seniausia miestelio 1937 m. akmenimis grįsta 500 metrų Basanavičiaus gatvė. I diviziono dviratininkai turėjo įveikti tris, o II – du ratus.

Starto/finišo miestelis buvo įsikūręs Semeliškių miestelio aikštėje. Taurę organizavo Pro Cycling LT (VšĮ „Plento taurė“). Prie V etapo organizavimo prisidėjo Elektrėnų savivaldybė; II diviziono dviratininkams starto šūvį iššovė ir apdovanojimus teikė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys. Vedėjui „Perkūno kelias“ organizatoriai perdavė padėkas, skirtas Elektrėnų savivaldybei, Mykolui Krasnickui, Semeliškių seniūnijai už pagalbą, organizuojant dviratininkų lenktynes „Perkūno kelias 2021“.

Varžybas komentavo sporto žurnalistas Saulenis Pociūnas.

Šios lenktynės visuomet buvo nepaprastos. Sunki trasa ir turbūt įdomiausias finišas visame LPT kalendoriuje – geriausiai apibūdina lenktynes Semeliškėse. Pernai lenktynėms suteiktas „Perkūno kelio“ pavadinimas, kuris buvo skirtas paminėti 60 metų Elektrėnų miesto ir 20 metų savivaldybės jubiliejus, prigijo ir pelnytai įeis į istoriją. Lenktynėse „Perkūno kelias“ jėgas išbandė 235 dviratininkai.

Trijų divizionų laimėtojai

Pirmajame divizione, kuriame dalyvavo 54 dviratininkai, pergalę šventė Lukas Talačka („Top Team“). Nugalėtojas 76,77 km įveikė per 1 val. 49 min. 24 sek. (vid. greitis – 43,06 km/h). Komandų įskaitoje nugalėjo „Top Team Cycling“ komanda 76,77 km trasą įveikusi per 5 val. 28 min. 12 sek. Jauniausias amžiumi dalyvis – 16-os metų, o vyriausias – 50-ies.

Antrojo diviziono lenktynes (51,18 km) laimėjo Mindaugas Bieliauskas – 1 val. 17 min. 25 sek. (vid. greitis – 42,47 km/h). Startavo 110 dviratininkų. Komandų įskaitoje nugalėjo „Dviratai-Daistatus“ komanda 51,18 km trasą įveikusi per 3 val. 52 min. 15 sek. Jauniausias amžiumi dalyvis – 14-os metų, o vyriausias – 50-ies.

Trečiojo diviziono lenktynių (25,14 km) nugalėtoju tapo Lukas Sakavičius (Bernatonio dviračių akademija) – 39 min. 16 sek. (vid. greitis – 38,64 km/h). Startavo 71 dviratininkas. Komandų įskaitoje nugalėjo „VeloVilkmergė“ komanda 25,14 km trasą įveikusi per 1 val. 57 min. 48 sek. Jauniausias amžiumi dalyvis – 14-os metų, o vyriausias – 70-ies.

Visi rezultatai http://www.plentotaure.lt/rezultatai/.

Metų renginys!

„Taurės“ tikslai – populiarinti dviračių sportą, skatinti dviračių mėgėjus ir sportininkus siekti aukštesnių rezultatų, propaguoti sveiką gyvenimo būdą ir ekologišką transportą, o taip pat išaiškinti pajėgiausius Taurės ir atskirų etapų dviratininkus.

O šis, jau ketvirtą kartą organizuotas renginys Semeliškėse, dar kartą miestelį įrašė į istoriją. Ir šįkart – sporto. Nuoširdžiai AČIŪ talkinusioms Semeliškių jaunimo savanorėms Erikai Boldyrevičiutei ir Vigailei Malakauskaitei bei Česlovui Vaiciekauskui ir Jurgitai Suchockienei, kurie nuo ankstyvaus ryto ne tik statė metalines tvoras, bet ir kitą dieną padėjo jas sukelti į atvykusį specialų transportą.

 

Silvijos Bielskienės nuotraukos

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų