Vasario 16-ąją šventėme linksmai ir išradingai!

Kiekvienam lietuviui Vasario 16-oji – išskirtinė data, simbolizuojanti tautinę vienybę, susitelkimą ir ryžtą eiti išvien...

Palaikydami Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtą akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“, 25 patriotiškai nusiteikę žygeiviai iš Vilniaus, Kaišiadorių, Grigiškių, Gilučių ir Elektrėnų valstybės gimtadienio rytą susitelkė Strošiūnų kraštovaizdžio draustinyje (Elektrėnų sav.) paminėti mūsų valstybingumo istorijai reikšmingą datą. Pakili nuotaika tvyrojo nuo pat susitikimo pradžios. Giminaičių, draugų, kaimynų, bendradarbių ir bendraminčių šeimos su vaikais, išdidžiai demonstruodamos Lietuvos atributiką, pradėjo 16 kilometrų žygį. Į draustinį įleisti tik sąžiningai patriotiškumo kontrolės punktą įveikę žygio dalyviai, atsakę į klausimus apie Lietuvą. Apžiūrėtas unikalus Strošiūnų miške augantis medis – pušis-eglė, pabraidyta po Žaliąjį raistą. Jame ne tik braidžiojome ir gelbėjome draugus, kad kuo mažiau sušlaptų, bet ir išgirdome įdomų pasakojimą apie durpyno kasimą. Ne visiems pavyko išlikti sausiems, bet šypsenos puošė visų veidus. Vėliau ant aukšto kalno po ąžuolu iš natūralių produktų buvo sudėliota Lietuvos vėliava ir iškilmingai sugiedota „Tautiška giesmė“. Siekiant išsiaiškinti, kiek svarbi ši diena kiekvienam dalyviui, patikrintos istorinės žinios, žaidžiant Vasario 16-osios žygeivių protmūšį. Tarp Geltonosios, Žaliosios ir Raudonosios komandų užvirė kova atsakinėjant į klausimus apie Lietuvos Nepriklausomybės Aktą ir jį pasirašiusius signatarus. Tik vieno taško persvara nugalėjo Žalioji komanda. Savo džiaugsmą komanda išreiškė pergalės šokiu, dalyviams įteikti prizai.
Vakarop vaizdingomis apylinkėmis nukeliauta užkurti draugystės laužo, pasivaišinta pačių gamintais trispalviais patiekalais, pasidalyta įspūdžiais, artimiau susipažinta tarpusavyje, svarstyti ateities planai.
Aktyviai švęsdami šią dieną mes buvome susitelkę, vieningi ir bendruomeniški, draugiški ir paslaugūs, dalijomės šventine nuotaika, meile savo artimam ir Lietuvai!
Nuoširdžiai dėkojame V. Talatavičiui už padovanotus produktus vėliavai.

Vasario 16-osios žygio dalyviai<- Grįžti į atgal