Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena Elektrėnuose

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną – į šventinius renginius vartus atvėrė Elektrėnai. Prie paminklo, skirto 1944–1953 metais žuvusiems už Lietuvos laisvę, Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius, mero pavaduotoja Inga Kartenienė, administracijos direktorė Jekaterina Goličenko, mero patarėjas Gintaras Jančiauskas, Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas padėjo gėlių ir uždegė atminimo žvakutes.

Pusiaudienį šventė persikėlė į Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečio aikštę, kur vyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, buvo sugiedotas Lietuvos himnas. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 804-osios kuopos kariai savanoriai iššovė salves už Lietuvos Karalių Mindaugą, už Elektrėnų krašto žmones ir už Lietuvą Tėvynę. Šventės metu sveikinimo žodį tarė meras Gediminas Ratkevičius, kuris priminė Lietuvos Karaliaus Mindaugo ir jo žmonos Mortos karūnavimo istoriją, apžvelgė Karaliaus Mindaugo nuopelnus, padedant pagrindus Lietuvos valstybei ir suvienijimui. „Valstybė gyvuoja tol, kol gyvuoja ir yra puoselėjama lietuvių kalba, lietuvių tradicijos, lietuvių religija, kurią atnešė Mindaugo karūnavimas, – kalbėjo meras. – Su Mindaugo karūnavimu į Lietuvą atkeliavo mokslas, krikščioniškosios vertybės ir visa tai, kas yra europietiška ir demokratiška, visa tai, ką mes turime išsaugoti.“ Ir padėkojo visiems šventės dalyviams,  puoselėjantiems Lietuvos istoriją, kultūrą ir leidžiantiems Lietuvai išlikti: „Valstybė negalėtų egzistuoti be žmonių, todėl mes turime gerbti ir savo žmones, kurie taip pat švenčia savo sukaktis.“ Ta proga pristatė Elektrėnų savivaldybės garbės pilietį, liepos 6 dieną švenčiantį 95 metų sukaktį, Algį Viktorą Meką, kuris kūrė  Lietuvos energetiką, taip pat kūrė ir Elektrėnuose. Jam Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius užrišo tautinę juostą, administracijos direktorė Jekaterina Goličenko įteikė gėlių. Atsidėkodamas jubiliatas, skambant audringiems plojimams, kreipėsi į susirinkusiuosius: „Labai dėkoju už manęs įvertinimą, sveikinimą. Tikrai išgyvenau ilgai, atvažiavau čia, kai Elektrėnų dar nebuvo. Labai gaila, kad aš šiandien turbūt iš tų laikų likau beveik vienintelis, nebent dar vienas kitas yra, kuris atvažiavo į Elektrėnus. Labai norėčiau visiems palinkėti laimės, gražių dienų, gražiai tvarkomo miesto, mes stengėmės, statėme tą miestą, ne tik elektrinę. Bet toliau, jūs, jaunimas, puoselėjate šį miestą, šiandien jis gražėja ir gražėja. Linkiu laimės, o mūsų tėvynei – šviesios ateities, kad debesys nuo mūsų nuslinktų.“ 

Renginyje vyko ginkluotės bei transporto priemonių, naudojamų Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgose, paroda ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams – įvairios edukacijos, akcijos, šratasvydis, šaudymo iš lanko varžybos, šakočio kepimo edukacija. Šventės metu koncertavo ansamblis „Giesmių tarnai“.

Vakare šventinis koncertas vyko Elektrėnų amfiteatre, kur koncertavo Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“, grupė „Baltasis kiras“, Donatas Montvydas, Alen Chicco. Iškilmingo renginio kulminacija – dronų šou žvaigždėtame danguje.

21 val. Elektrėnų amfiteatre ir visose Elektrėnų savivaldybės seniūnijose buvo giedama „Tautiška giesmė“.

„Elektrėnų žinių“ informacija

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų