To Pastrėvys dar nebuvo matęs!

Praūžė Pastrėvio tradicinis vasaros renginys, sukvietęs keliolika kartų daugiau žmonių, nei yra gyventojų pačiame kaime! Garsūs pašnekesiai, skambus juokas, pakili nuotaika, įvairios veiklos, varžybos, šokiai, koncertai liepos 1-ąją į Pastrėvio vasaros šventę sukvietė gerokai virš tūkstančio žmonių. Visi jie buvo kviečiami džiaugtis, linksmintis, dainuoti, šokti – atrasti ir patirti Pastrėvio kraštą vėl ir vėl. Tą dieną Pastrėvyje buvo minimi net trys jubiliejai: Pastrėvio mokyklos 70-metis, bendruomenės 20-metis, vokalinio ansamblio „Varnalėša“ 20-metis.

Silvija BIELSKIENĖ

Pastrėvio mokyklos 70-mečio jubiliejus

 

Patekti į iškilmingo renginio vietą – mokyklos sporto salę, turėjome praeiti pro nuostabią tautinių juostų, kurias išaudė pastrėvietė tautodailininkė Bronė Cibulskienė, o jas sudėliojo buvusi mokinė Laura Apanavičienė su vyru Justu, arką. Iškilmes, atlikdami dainą „Mano senai mokyklai“, pradėjo buvę Pastrėvio mokyklos mokiniai, klasės draugai – Elzbieta Juknevičiūtė, studijuojanti VDU anglų ir norvegų kalbų pedagogiką ir dirbanti Vievio gimnazijoje mokytoja, bei Tadas Imbrasas, studijuojantis VDU Švietimo akademijoje muzikos pedagogiką ir dirbantis Valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“. Po atlikto kūrinio renginio vedėja Viktorija Juknevičienė pakvietė visus tylos minute pagerbti Amžinybėn išėjusius mokytojus, mokinius ir darbuotojus. Sveikinimo žodžius tarė buvusi ilgametė mokyklos direktorė Dangutė Stasiūnienė, pavaduotoja Rasa Peleckienė, mokytojos – Danutė Kananavičienė, Dalė Rakauskienė, Elena Serpova, sveikinimą perdavė Semeliškių gimnazijos direktorė Asta Dzikevičienė. Visiems mokytojams buvę mokiniai įteikė gėlių. T. Imbrasas, E. Juknevičiūtė ir buvęs mokinys, dabartinis Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientas Andrius Rakauskas, atliko gražius muzikinius kūrinius. Buvo pagerbti skyriaus darbuotojai. Kalbėjo   buvę mokyklos mokiniai. V. Juknevičienė susirinkusiems pateikė įvairių klausimų, į kuriuos atsakydami mokiniai dalijosi įdomiais prisiminimais; vyko meninio skaitymo improvizacija –  linksmai eiles skaitė prieš daugiau nei 40 metų mokyklą baigę mokiniai. Po renginio visi pasklido po klases, grožėjosi fotografijų parodomis, vartė senus dienynus ir džiaugėsi atradę savo pavardes, draugus ir buvusius mokytojus. Vėliau iškilmės dalyviai dalijosi prisiminimais ir linksminosi vakaro koncerte.

Idėja suorganizuoti Pastrėvio mokyklos 70-metį kilo mokytojai, Pastrėvio bendruomenės pirmininkei Viktorijai Juknevičienei, kaip, beje, prieš 10 ir 15 metų. Prie organizavimo daug prisidėjo Pastrėvio mokyklos skyriaus darbuotojai, fotografijų parodas rengė bibliotekininkė Danutė Kananavičienė ir kultūrinių renginių organizatorė Gražina Bubėnienė, prie bendros parodos organizavimo prisidėjo buvusios mokinės – mokytoja Rasa Rakauskienė ir mokyklos darbuotoja Dalė Rakauskienė. Pasak Viktorijos, „esame Semeliškių gimnazijos skyrius, o kiek laiko dar gyvuosime, – neaišku, todėl visas progas reikia švęsti, ypač jubiliejus“.

 

Pavakario šventė su dviratininkų lenktynėmis

 

Po mokyklos jubiliejinio renginio šventė tęsėsi lauke, kur dalyviams buvo siūlomos įvairios edukacijos, pažintis su EPMC virtualiais žaidimais, prie atvykusio ELVIS autobusiuko visi norintieji buvo supažindinami su garsinėmis knygomis, jų nauda ir malonumais. Dailininkė Ana Šubina piešė vaikučiams veidukus.

Sporto aikštyne vyko vaikų dviračių lenktynės „Pastrėvio dviratininkas 2023“, startą lenktynėms davė Pastrėvio seniūnas Arūnas Kanapeckas, užduotis demonstravo Elektrėnų keliautojų klubo vadovas Audrius Jurgelevičius, varžybas koordinavo V. Juknevičienės šeimos nariai. Po varžybų visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir iš daugybės dovanų galėjo pasirinkti sau patinkantį žaislą.

 

Vakaro jubiliejinis renginys

 

Vakare šventė, kurios metu buvo paminėti Pastrėvio bendruomenės (pirmininkė Viktorija Juknevičienė) ir vokalinio ansamblio „Varnalėša“ (vadovas Ričardas Ramanauskas) 20-mečiai, tęsėsi su koncertais ir daugybe žiūrovų.

Sveikinimo žodį tarė ir padėką bendruomenės pirmininkei įteikė Pastrėvio seniūnas Arūnas Kanapeckas. Po „Varnalėšos“ koncertinės dalies tęsėsi sveikinimų maratonas. Sveikino: LR Seimo nariai Silva Lengvinienė ir Kęstutis Vilkauskas, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorė Jekaterina Goličenko, mero patarėjas Dovydas Bliujus, kuris perdavė sveikinimus nuo mero Gedimino Ratkevičiaus; bendruomenių „Elektrėnų kraštas“ ir Semeliškių bendruomenės „Strėva“ pirmininkai Vladimiras Fedotovas ir Antanas Bielskis; Pastrėvio bibliotekos vedėja Danutė Kananavičienė perdavė Elektrėnų VšĮ direktoriaus Roko Gulbino padėką ir dovaną; buvęs seniūnas Antanas Gauba; EPMC direktorė Lina Triponienė; asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ vadovė Birutė Grybauskienė, nuolatinis rėmėjas Egidijus Bubėnas ir kt. Į sceną buvo pakviestos ir pagerbtos ansamblio „Varnalėša“ buvusios vadovės: ansamblio įkūrėja, jau 16 metų gyvenanti Ispanijoje, Irina Mirau, buvusios vadovės Jadvyga Strasevičienė ir Aldona Kazakevičienė.

Renginio metu buvo apdovanotos gegužės mėnesį seniūnijos ir kultūrinių renginių organizatorės Gražinos Bubėnienės paskelbto fotografijų konkurso „Pavasaris mano namuose“ trijų pirmųjų vietų  nugalėtojos – Dovilė Turevičienė, Greta Jurevičiūtė, Audronė Makūnienė, joms įteikti žydintys augalai. Didžiausia staigmena, pradžiuginusi šventės dalyvius, – tarybos nario Rimanto Baravyko kepti baravykiukai, kurie čia pat buvo išdalinti žiūrovams...

Pastrėvio bendruomenei Viktorija Juknevičienė vadovauja jau 15 metų, prieš ją bendruomenei vadovavo Laima Tidikienė, Jonas Šadžius, Arvydas Bižys, prie bendruomenės įkūrimo daug prisidėjo buvęs seniūnas Antanas Gauba ir seniūnijos darbuotoja Leonora Mačerinskienė.

Koncertavo kolektyvai, atlikėjai

Kokie gimtadieniai be muzikos ir dainų. Susirinkusiems koncertavo Pastrėvio vokalinis ansamblis „Varnalėša“, Elektrėnų kultūros centro kapela „Runga“ (vad. Vaidotas Daunys), Ričardo ir Gintaro duetas, Radži, Irūna ir Marius. Iki pat vidurnakčio netilo muzika, nesiskirstė šventės dalyviai, o organizatoriai negalėjo atsistebėti tokiu gausiu žiūrovų skaičiumi, sakydami – to Pastrėvys dar nematė. O koks geriausias atlygis organizatoriams? Žinoma, minios gerai nusiteikusių žiūrovų ir saulėtas oras. Tuo Pastrėvį tą dieną gamta tikrai apdovanojo.

Padėkos

Organizatoriai – Pastrėvio seniūnija, bendruomenė, biblioteka, kultūrinių renginių organizatorė – nuoširdžiai dėkoja Elektrėnų savivaldybei už projekto dalinį finansavimą iš Kultūros programos, administracijos direktorei Jekaterinai Goličenko už finansinę paramą; dėkoja įmonei „Skanovė“, Lauros Urbonienės įmonei „Lauros dirbiniai“, asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ vadovei Birutei Grybauskienei; Ričardui Ramanauskui; Jolitai Apanavičienei; Almai Ramonienei, Rasai Rakauskienei, Dalei Rakauskienei; Egidijuis Bubėnui; dėkoja informaciniams rėmėjams „Elektrėnų žinios“ ir „Elektrėnų kronika“. Visiems buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės. Žinoma, dėkoja ir visiems dalyviams, žiūrovams. O renginio iniciatorė Viktorija Juknevičienė ypač dėkoja savo draugui Vaidui Aukštakojui, dukroms Elzbietai ir Emilijai, mamai – be jų nuolatinės pagalbos bendruomenės pirmininkė neįsivaizduoja renginių organizavimo. Pasak jos, šventė tikrai buvo puiki. „Džiaugiuosi, kad Pastrėvio bendruomenė turi gražią tradiciją kartu su seniūnija organizuoti didelį vasaros renginį, paminėti sukaktis, svarbias progas. Po vieną nepavyktų tiek daug ir prasmingai nuveikti“, – nuotaikomis dalijosi šventės iniciatorė V. Juknevičienė.

***

Nuoširdžiai sveikinu jubiliatus. Organizatoriams linkiu neperdegti, išbūti, nepaisant to, kad po švenčių grįžtate namo paskutiniai, pavargusiomis kojomis, pūslėtais padais, fiziškai nusilpę po bemiegių naktų... Bet matydami, kaip esate žmonėms reikalingi, ir toliau būkite šviečiančiais vedliais į kaimo tradicijų tęsinius, bendrystę. Ilgiausių metų!

 

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų