Šventiniai renginiai Kazokiškėse

Kazokiškiečiai pavasarį pasitiko Kaziuko mugės šurmuly ir švęsdami Užgavėnes.

Kaziuko mugė

Kaziuko mugė Kazokiškėse jau tapo tradicinė. Kasmet pirmą pavasario sekmadienį po šv. mišių į kultūros namus renkasi prekiautojai rankdarbiais, sėklomis, pirkėjai ar tiesiog norintys gerai praleisti laiką gyventojai.
Ir šiais metais atėję į mugę žmonės galėjo ne tik įsigyti norimą daiktą, bet ir pasižiūrėti nuotaikingų šokių, kuriuos šoko Vievio kultūros centro moterų liaudies šokių ansamblis „Verpstė“, paklausyti Jono Gliaudelio atliekamų dainų. Buvo pasveikinta ir į mugę atėjusi Kazimiera Gliaudelienė.
Visi džiaugėsi smagiai praleidę laiką ir kartu pasitikę pavasarį.

Užgavėnės Kazokiškėse

Kovo 4 d. Kazokiškėse buvo švenčiamos Užgavėnės. Persirengėliai vaikščiojo Kazokiškių gatvelėmis ir įvairiais instrumentais grodami bei triukšmaudami varė žiemą. Linksmai dainuodami, jie aplankė keletą sodybų, seniūniją, biblioteką, sveikino atėjus pavasariui, linkėjo visiems gerų, sočių metų. Vėliau aikštėje visi šoko įvairius Užgavėnių ratelius, žaidė žaidimus. Po Lašininio ir Kanapinio grumtynių buvo uždegta Morė, simbolizuojanti pavasario pergalę prieš žiemą.
Už šį renginį noriu padėkoti seniūnijos darbuotojams, mokyklos vaikams, mokytojoms R. Gudavičienei ir A. Marcinkevičienei.

D. Pileckienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų