Šiukšlės miesto nepuošia

Elektrėnai laukiantys jubiliejinių renginių vietomis atrodė visai nereprezentatyviai: vaizdą prie Saulės g. 1 namo, prie prekybos centro „Maxima“ gadino perkrauti šiukšlių konteineriai. Tiesa, ši problema buvo greitai išspręsta.

Darbuojasi varnos

Kaip sakė UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ (EKŪ) direktorius infrastruktūrai Vytas Barzdaitis, pirmadienį sugedo dvi įmonės šiukšlių išvežimo mašinos, todėl ir vėluota išvežti šiukšles. Paklaustas, ką gyventojai turėtų daryti kitaip, kad atliekų kalnai nesikauptų taip greit, V. Barzdaitis akcentavo būtinybę rūšiuoti. Peržvelgus iš konteinerių virstančias šiukšles akivaizdu, kad tai daroma vis dar vangiai. Ne mažiau svarbu, pasak V. Barzdaičio, siekiant palaikyti tvarką ir švarą gyvenamųjų namų rajonuose, uždarinėti šiukšlių konteinerius. Mat būna ir taip, jog iš kelių greta stovinčių konteinerių vienas ar du perkraunami tiek, jog neįmanoma uždaryti, o šalia stovintys uždaryti konteineriai – pustuščiai. Tai reiškia, jog žmonės kartais net nesivargina atidaryti konteinerių – atliekas meta į tuos, kurie atviri, juos perpildo – tuomet darbo imasi varnos, išnešiojančios šiukšles aplinkui.

Gyvena vienur, šiukšles išmeta kitur

Ne paslaptis, kad daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose stovinčius konteinerius papildo ir nuosavų namų, sodų savininkai. V. Barzdaitis patvirtino, jog ne visi nuosavuose namuose gyvenantys žmonės noriai pasirašo sutartis su UAB „EKŪ“ dėl šiukšlių išvežimo.
Yra teigiančių, jog šiukšlių pas juos neva nėra, tad ir išvežti nėra ką. Tokiems piktybiškai nusiteikusiems piliečiams, pasak V. Barzdaičio, yra pagrindas iškviesti gamtos apsaugą. Mat daugumą savo šiukšlių jie degina, nors tokiu būdu naikinti galima toli gražu ne visas atliekas – kai kurios iš jų deginamos į aplinką išskiria nuodingas medžiagas. Kas galėtų paneigti, kad nesudegintos šiukšlės iš tokių gyventojų namų keliauja į konteinerius, stovinčius daugiabučių kiemuose? Tad kartais šie ir pildosi greičiau, nei norėtųsi.
V. Barzdaitis teigė, jog šiuo metu UAB „EKŪ“ yra visiškai pajėgi surinkti šiukšles iš nuosavų namų gyventojų, nes įmonė neseniai įsigijo 1200 rūšiavimo konteinerių komplektų.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal