Savivaldybės vadovų ir gyventojų susitikimai seniūnijose

Kovo 6–7 dienomis Kazokiškėse, Vievyje bei Pastrėvyje vyko paskutiniai susitikimai su seniūnijų bei savivaldybės valdžios atstovais.

Susirenka aktyviausi gyventojai

Vievyje susitikimą su gyventojais išsamia ataskaita pradėjo seniūnas Zenonas Pukėnas. Jis pristatė Vievio seniūnijos veiklą, akcentavo, kad nuveikta nemažai darbų, džiaugėsi, kad 2013 m. buvo pirmieji metai, kuriuos seniūnija baigė be skolų. Z. Pukėnas atkreipė dėmesį, kad seniūnijos darbas su gyventojais vyksta stabiliai, pabrėžė, kad vykdytas eksperimentas siekiant sutvarkyti daugiabučių namų aikšteles ir įvažiavimus pasitvirtino, tad ir toliau bus teikiami prašymai tęsti darbus. Anot seniūno, darbo jėgos netrūksta, kadangi nemažai žmonių, besikreipiančių pašalpų, turi atidirbti nustatytą laiką. Z. Pukėnas įvardijo būsimuosius darbus: Pylimų darželio teritorijos sutvarkymas, nuotekų valymas Panerių kaime, takų ir privažiavimo Kurkliškių kapinėse įrengimas.

Vadovai atsakė į klausimus

Į vieviečio Kęstučio Dringelio klausimą dėl saugaus eismo Semeliškių gatvėje atsakė Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis. Jis akcentavo, kad šioje gatvėje bus įrengta žiedinė sankryža, taip pat bus tvarkoma turgaus teritorija. Kitą žiemą (pradėjus veikti biokatilui) turėtų būti mažesnė šilumos kaina.
Nemažai diskusijų keliantis Vievio kultūros namų statybos klausimas buvo aptartas ir šiame susitikime. Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas vienareikšmiškai atsakė, kad žinant projektų vykdymo tvarką statybų pradžios realiausia tikėtis 2015–2016 metais.
EKŪ direktorius Ričardas Leckas trumpai papasakojo apie daugiabučių renovacijos darbus, priminė, kad bus organizuojami susitikimai su gyventojais, taigi bus galima detaliau aptarti įvairius probleminius klausimus.
Išsami Elektrėnų policijos komisariato komisaro Andžejaus Grudinskij ataskaita parodė, kad Vievio mieste netrūksta vagysčių, tėvų pareigų nevykdymo, neblaivių asmenų padarytų nusikaltimų, taip pat narkotinių medžiagų vartojimo atvejų. Komisaras įspėjo gyventojus dėl galimo sukčiavimo artėjant euro įvedimui. Į gyventojos skundą dėl visą parą veikiančių prekybos vietų komisaras prašė teikti pasiūlymus, rašyti raštus ir ši problema bus išspręsta. Pasidžiaugta, kad policijos darbui labai padeda Vievio mieste įrengtos vaizdo kameros.
Susitikime Elektėnų savivaldybės valdžios atstovai išsamiai atsakė į klausimus, kurių gyventojams kilo nemažai. Gaila, bet susitikimas baigėsi minorine nuotaika, kadangi vienas aktyvus Vievio gyventojas, norėdamas išspręsti asmenines problemas, sukėlė sumaištį. Retorinis klausimas – ar susitikime, kuriame pristatomos ataskaitos ir išklausoma gyventojų, reikia aiškintis asmeninius klausimus, kurie nėra aktualūs visiems vieviečiams?

Ataskaitiniai susirinkimai Kazokiškėse ir Pastrėvyje

Kazokiškių ir Pastrėvio seniūnijų gyventojams kilo daug klausimų dėl prisijungimo prie vandentvarkos ir nuotekų šalinimo įrenginių, daugiabučių namų priežiūros bei avarinės pastatų būklės. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Giedrius Sakalinskas perspėjo dėl žolės deginimo, netvirto ledo pavojų, o komisaras Andžejus Grudinskij – dėl galimų apgavysčių, kai sukčiai užeina į namus neva „padidinti pensijų“ ar „pakeisti litų į eurus“.

Pastrėvio gyventojai bijo dėl savo vaikų

Didelė Pastrėvio problema – avarinės būklės pastatų (ne)priežiūra. Tai nuolatinis gyventojų rūpestis, kadangi tokių statinių čia net keletas, jie neaptverti, todėl ten nuolat lankosi vaikai ir jaunuoliai. Netvirti, kai kurie net degę pastatai gali bet kada įgriūti, o kaip susisiekti su jų savininkais – neaišku.

Vienas pastatas – daugybei veiklų

Įvairiose Lietuvos kaimo vietovėse, pasitelkiant 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinius fondus, buvo steigiami daugiafunkciai centrai. Tokia galimybe pasinaudojo ir Elektrėnų savivaldybė – Kazokiškėse ir Beižionyse centrai jau veikia. Tai kultūros, švietimo ir kt. paslaugų židinys, palaikantis kaimo dvasią.
Kazokiškėse suremontuotame pastate įsikūrė seniūnija, mokykla, biblioteka, paštas, medicinos punktas. Biblioteka šiuo metu turi apie 10 tūkst. leidinių, įsigijo šešis kompiuterius, kieme įrengti šviestuvai. Panašus, tačiau neoficialus daugiafunkcis centras veikia ir Pastrėvyje, čia viename pastate taip pat įsikūrusios visos pagrindinės kultūros, švietimo ir kt. įstaigos, amatų centras. Deja, Pastrėvio gyventojai neturi renginiams skirtos salės, o mokyklos sporto salėje, kurioje jie organizuojami, būtinai reikia grindų remonto.
Visoje šalyje aktuali jaunų žmonių užimtumo problema, ją sumažinti tikimasi jaunuolius nukreipiant fizinio aktyvumo link: įrengiamos krepšinio aikštelės, Kazokiškėse – taip pat ir futbolo, tinklinio, žaidimų aikštelės. Tačiau daugiafunkcių centrų veikla orientuojama ne tik į jaunimą, juose užsiimti pramogine, menine, kultūrine veikla galės ir mažieji kaimo gyventojai bei vyresnio amžiaus žmonės.

Eglė Milkamanavičiūtė, Dalia Raslanienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų