Rugsėjo 1-oji Elektrėnų savivaldybėje

Saulėtą, šiltą Rugsėjo 1-ąją visose Elektrėnų savivaldybės ugdymo įstaigose vyko spalvingos šventės, kuriose lankėsi savivaldybės valdžios atstovai, Elektrėnų savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai. Renginiuose, kuriuose nedalyvavo meras Gediminas Ratkevičius, buvo perduoti jo sveikinimai, pirmokėliams įteikti Elektrėnų savivaldybės administracijos įsteigti pirmoko krepšeliai.

Rugsėjo 1-ąją Elektrėnų savivaldybės valstybinėse ugdymo įstaigose mokslus pradėjo 2 924 moksleiviai (su priešmokyklinėmis klasėmis), o darželius lankys 807 ikimokyklinukai.

 

Semeliškių gimnazijoje

Tradiciškai Semeliškių gimnazijos šventė vyko lauke prie gimnazijos. Buvo sugiedotas Gimnazijos himnas, pakeltos valstybinė ir gimnazijos vėliavos. Šventėje dalyvavo ir mero sveikinimą perdavė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Pašvenskaitė. Sveikino gimnazijos direktorė Asta Dzikevičienė, seniūnė Loreta Karalevičienė, parapijos klebonas Gediminas Mieldažis, direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Ustilienė.

Kietaviškių progimnazijoje

Kietaviškių progimnazijos bendruomenė Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną, tradiciškai pradėjo šv. Mišiomis Kietaviškių bažnyčioje. Šventėje, kuri vyko progimnazijos salėje, dalyvavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas dr. Džeraldas Dagys, vyriausioji specialistė Lina Viktoravičienė. D. Dagys perdavė Elektrėnų savivaldybės mero Gedimino Ratkevičiaus sveikinimą. Progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė dėkojo Elektrėnų savivaldybės administracijai už pirmoko krepšelius, nuolatiniams rėmėjams, socialiniams partneriams UAB „Bauwerk BOEN“ – už mokyklinių reikmenų krepšelį kiekvienam progimnazijos ugdytiniui, Kietaviškių seniūnei Jurgitai Matkevičienei, Kietaviškių bendruomenės pirmininkei Jurgitai Kananavičienei už sveikinimus ir dovanas.

 

Elektrėnų profesinio mokymo centre

Šventė EPMC prasidėjo amfiteatre, o tęsėsi lauke prie kavinukės. Sveikinimo žodžius tarė EPMC direktorė Lina Triponienė, kuri priminė, kad šįmet Centre mokysis virš 700 mokinių, atnaujintos kelios klasės, rekonstruojamas bendrabutis ir valgykla, kompiuterio projektavimo profesijos mokiniai mokysis nauja galinga įranga. Sveikino šventėje dalyvavęs meras Gediminas Ratkevičius, administracijos direktorė Jekaterina Goličenko, o direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Ališauskienė pristatė mokiniams mokytojus ir klases. Muzikinius kūrinius dovanojo akordeonininkas Andrius Šimkus. Lauke buvo atidengta skulptorių Luko Šiupšinsko ir Kęstučio Dovydaičio meninė instaliacija „Aštuonkojis“, simbolizuojantis daugybę talentų, išmintį, ryšį su vandeniu. Apie idėją sukurti skulptūrą papasakojo autorius Kęstutis: „Kai susitikome su direktore, užsikrėtėme entuziazmu, panėrėme į šią avantiūrą, pradėjome kurti skulptūrą. Skulptūros idėja yra be galo paprasta, gal banali, bet labai žavi. Miestai turi kažkokį simbolį – Kaunas turi Taurą – mitinį žvėrį, Vilnius turi savo kaukiantį vilką, o ką gali turėti Elektrėnai? Turite puikų ežerą, po susitikimo supratome, kad centre yra visos barbės devyndarbės, kiek šiame centre yra specialybių, kiek yra skirtingų žmonių ir jų interesų, todėl labai natūraliai, praktiškai per pirmą susitikimą, kilo mintis, kad tai galėtų būti gražus simbolis, kaip aštuonkojis, kuriame kiekvienas čiuptuvas daro vis kitokį darbą.“ Ir pasidžiaugė gražia iniciatyva, kad skulptūra pastatyta ne kokiame centro vidiniame kiemelyje, o tokioje reprezentacinėje ir garbingoje vietoje, kur kiekvienas miesto gyventojas ir svečiai galės apžiūrėti, paglostyti, gerai patrinti aštuonkojo čiuptuvą, mat, jį paglosčius, išsipildys visi troškimai. Jiems dėkojo direktorė Lina Triponienė ir priminė, kad į skulptorius kreipėsi, kaip į atskirus menininkus, bet jie susivienijo bendram tikslui. Pasak direktorės, vietą skulptūra rado pati. „Tikiuosi, kad mes turėsime tęstinumą, ir kitais metais tęsime skulptūrų idėją, nes tas vandens gylis, išnėręs iš ežero, per šulinį, jis išniro papasakoti, kiek čia yra profesijų. Tokių skulptūrų gali būti daug mieste ir taip mes galime garsinti savo miestą ir kurti savo turizmą. Jos gali atsirasti ir prie savivaldybės, ir prie bažnyčios.“ Ir pakvietė visus susirinkusius išeiti į kiemą ir atidengti skulptūrą. Meras G. Ratkevičius pasidžiaugė, kad ši skulptūra gali turėti ir kitą prasmę, mat savivaldybėje yra 8 seniūnijos, iš kurių kasmet į EPMC atvyksta mokytis moksleiviai.

Silvija BIELSKIENĖ

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų