Prasmingos popietės Gilučiuose

Adventas – rimties ir susikaupimo metas. Tikintieji laukia didžiosios metų šventės – Kalėdų, susilaiko nuo triukšmo ir linksmybių.

Šiuo laikotarpiu Gilučių kultūros klubo salėje vyko prasmingos popietės, laikantis lietuvių liaudies tradicijų.
Gruodžio 1 d. buvo pinamas Advento vainikas. Savo patirtimi dalijosi tautodailininkė Ona Patronaitienė. Ji pasakojo apie vainiko simboliką, gamtines medžiagas, iš kurių pinamas vainikas. Skambant Gilučių etnografinio ansamblio adventinėms dainoms, renginio dalyvės kibo į darbą. Jų rankose gimė originalūs kūrinėliai, papuošti kankorėžiais, samanėlėmis, riešutais, žolynais. Surengta advento vainikų paroda sudomino ne tik suaugusius, bet ir vaikus.
Gruodžio 12 d. vyko susitikimas su tautodailininke Gintvile Giedraitiene. Pasigrožėję originaliais autorės kūriniais iš šieno, žolynų bei lino, dalyviai patys mokėsi dekoracijų rišimo meno. Salėje pakvipo šienu. Suaugusieji ir vaikai įdėmiai klausėsi tautodailininkės patarimų. Kiekvienas surišo po pirmą, bet tikriausiai ne paskutinį paukštelį, kryželį, saulutę. Šie mieli darbeliai džiugins dalyvių ir jų artimųjų širdis.
Visada gera sueiti būrin, pasišnekučiuoti prie arbatos puodelio, ypač advento laikotarpiu. Todėl į salę pakviestos seniūnijos moterys, norėjusios pabendrauti ir pasirūpinti savo sveikata. Tą dieną mus aplankė Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro darbuotoja Jurgita Pašvenskaitė. Po šiltų ir malonių parafino procedūrų moterys noriai bendravo, dalijosi savo įspūdžiais, viešnia papasakojo apie parafino vonelių naudą sveikatai.
Šiose jaukiose ir šiltose popietėse praleistas laikas ištirpo kaip žvakė, dalyviai namo išsinešė geras emocijas ir sielos ramybę.
Nuoširdžiai dėkoju tautodailininkėms Onai Patronaitienei bei Gintvilei Giedraitienei ir Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro darbuotojai Jurgitai Pašvenskaitei už pasidalijimą gerąja patirtimi.

Vida Vičkačkienė, Gilučių seniūnijos kultūrinių renginių organizatorė<- Grįžti į atgal