Poledinės žūklės varžybos ant Vievio ežero

Vasario 22 d. Vievio bendruomenės santalkos aktyvas bei kultūros centras surengė poledinės žūklės varžybas.

Patvirtino varžybų nuostatus

Organizatoriai pirmiausia patvirtino šiųmetės poledinės žūklės varžybų nuostatus. Juose akcentavo svarbiausius tikslus: puoselėti Vievio seniūnijos gyventojų laisvalaikio praleidimo tradicijas, gerinti dalyvių turiningo poilsio sąlygas bei stiprinti jų tarpusavio santykius, išaiškinti geriausius žvejus mėgėjus, dalintis patirtimi.
Rengėjai pažymėjo, jog varžybos individualios, atitinkamas korteles gavusių bei protokole dėl saugumo technikos taisyklių laikymosi pasirašiusių dalyvių skaičius ir amžius neribojamas. Buvo atkreiptas dėmesys, kad kiekvienas žvejas gali turėti po žieminę meškerėlę su viena didele arba dviem mažomis avižėlėmis, naudoti plūdes „bombas“, atsarginių žūklės įrankių skaičius neribojamas. Varžybų metu tarp žvejų turėjo būti 5 m tarpas, be to, kiekvienas galėjo užimti po dvi pažymėtas eketes. Buvo uždrausta sugautą laimikį dėti ant ledo, turėti ne varžybų metu sugautų žuvų, į finišą grįžti po nustatyto laiko ir vartoti alkoholinius gėrimus. Iš anksto numatyta rezultatų skaičiavimo ir apdovanojimo tvarka.

Malonių akimirkų netrūko

Renginyje dalyvavę žvejai mėgėjai 9 val. susibūrė prie Vievio ežero, šalia buvusios miesto pirties. Juos pasveikino Vievio bendruomenės santalkos pirmininkas Vytautas Urbonas, tylos minute buvo pagerbtas neseniai mirusio vieno iš renginio iniciatorių Kazimiero Mažylio atminimas, beje, jo vardu Juozas Stepankevičius pasiūlė pavadinti renginį. Poledinės žūklės taisykles dalyviams priminė ir gero laimikio palinkėjo varžybų vyr. teisėjas Algimantas Uginčius.
Žūklė pasibaigė vidurdienį. Tuo metu Erika Kaminskienė jau buvo išvirusi didelį puodą žuvienės. Vyr. teisėjas A. Uginčius ir jo kolegos Martynas Gumbis bei Tomas Ivanovas svėrė sugautas žuvis, o E. Kaminskienė  ir žvejams, ir svečiams negailėjo sriubos.
Apibendrinę šio pramoginio-sportinio renginio rezultatus, organizatoriai ir teisėjai pakvietė visus ant Vievio ežero kranto. Ten jie paskelbė geriausius žvejus, įteikė jiems diplomus bei praktiškas dovanėles. Sėkmė šįmet lydėjo 0,777 kg žuvies pagavusį Petrą Laurinavičių. Nedaug nuo jo teatsiliko antrą bei trečią vietas užėmę Algirdas Gvildys (0,711 kg) ir Darius Bernatavičius (0,623 kg). Didžiausią po ledu plaukiojusį 0,185 kg ešerį ištraukė Tomas Steiblys. Organizatoriai pagerbė ir pernai rugsėjį didžiausią žuvį (12,300 kg lydeką) pagavusį Česlovą Žukovą.
Rengėjai taip pat apdovanojo minėtus teisėjus, virėją E. Kaminskienę ir aktyviausius svečius, suorganizavo loteriją, kurioje iš 40 dalyvių 15 gavo prizus.
Baigiantis šiam turiningam žvejų mėgėjų susibūrimui V. Urbonas padėkojo rėmėjams – UAB „Malsena plius“ (vad. Gintautas Migonis), „Apvalūs medžio gaminiai“ (vad. Arnoldas Jonaitis), „Dailinta“ (vad. Audrius Gaidys), „Kaefer“ (vad. Eugenijus Sližys), „Eimosta“ (vad. Laurynas Eimontas), VĮ „Automagistralė“ (vad. Vladislovas Molis), Elektrėnų savivaldybei ir Vievio seniūnijai, pakvietė kitąmet vėl susitikti ant ledo.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų