Pėsčiųjų žygis „Atrask Beižionis“ sulaukė virš 70-ies žygeivių

Vasara – geriausias metas pažinti Lietuvą, atrasti dar nematytas jos vietas, nuostabią gamtą ir pabendrauti su vietiniais gyventojais. O judėjimas gamtoje yra ne tik atotrūkis nuo kasdienės rutinos, bet ir nuostabus geros nuotaikos, puikios savijautos ir stipraus imuniteto šaltinis. Tai mes bandome parodyti dar tik trečią kartą, bet gausėjantis pėsčiųjų žygio „Atrask Beižionis“ dalyvių skaičius sako, kad dirbame neblogai.
Prieš kelis metus kilo mintis į seniūniją pritraukti kuo daugiau žmonių iš visos Lietuvos, parodyti didžiausią jos turtą – nuostabią gamtą, gausią kultūriniais objektais, nuoširdžius, vaišingus beižioniškius, o į Beižionis įnešti šiek tiek šurmulio. Taip gimė pėsčiųjų žygio projektas „Atrask Beižionis“. Nepaisant, kad Beižionys yra pati mažiausia seniūnija gyventojų skaičiumi, tačiau tikrai turi ką parodyti. Beižionių dvaras, minimas 1613 metais (XIX a. pradžioje jis priklausė Vincentui ir Juozapui Tanskiams, dabar priklauso Valdui Stambrauskui, kuris dvarą pamažėle restauruoja), Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia, šimtametis kryžius, kurį parapijiečiai pagamino iš čia augusio vieno ąžuolo, Beižionių ir Balandiškių piliakalniai, Eitulionių, Beižionių, Migliniškių pilkapynai, Liaukiškių alka. Mitais bei padavimais paženklinti gamtos kūriniai: Mitkiškių akmuo su Kristaus, Marijos ir avinėlio pėdomis, taip pat saugomas Migliniškių kaimo riedulys, Pajūrgiškių akmuo, Beižionių akmuo, Būriškių akmuo ir kt.
Dėkinga esu Elektrėnų savivaldybei, kuri padeda įgyvendinti šį projektą jį finansuodama. Galiu patvirtinti, kad tai didelis ir sunkus darbas, kuriam reikalinga stipri komanda. Todėl be galo esu dėkinga fotografui, dizaineriui, istorijos žinovui Gyčiui Juodėnui už žemėlapio maketą. Kaskart vis naujų nuotykių patiria trasas ruošiantis Juozas Gudeliūnas ir svarbiausia patarėja Janeta Ališauskienė. Beižionių seniūnija ir seniūnas Mindaugas Makūnas – vienas iš svarbiausių projekto partnerių. Neįsivaizduojame žygio be dar vieno partnerio – asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ ir jos vadovės Birutės Grybauskienės, kuri parūpino žygeiviams gėrimų ir užkandžių. Didžiausia pagalbininkė ir nuolatinė rėmėja UAB „Gintarinė jūra“ ir jos vadovė Jūratė Ramanauskienė, be kurios pagalbos neįvyksta nė vienas Beižionių seniūnijos renginys. Šįmet pirmąją stotelę organizavo Elektrėnų socialinio paslaugų centro Globos centras, Bendruomeniniai šeimos namai. Globos centro vedėja socialiniams reikalams Daiva Bartosevičiūtė su savo komanda laisvalaikį aukojo, skleisdamos žinią apie ypatingą ir labai svarbų globėjų, įtėvių darbą be tėvų likusiems vaikams. Nuoširdus ačiū nuolatiniams rėmėjams – UAB „Elektrėnų žinios“ ir direktorei-redaktorei Silvijai Bielskienei už informacijos skleidimą. Šįkart po žygio vaikučių laukė nuostabi MB Rasaulės vadovo Ryčio Gudeliūno dovana – didžiulis batutas ir cukraus vata. Visi žygeiviai labai gyrė Astos Belych ant laužo virtus „batvinius“ ir troškinį. Ūkinius renginio darbus atliko Algimantas Steponavičius, Žilvinas Ramanauskas. Cukraus vatą „sukti“ padėjo Valentin Romaniuk. Štai tokia komanda dirbo ir tikrai vos spėjome suktis.
Žygis prasidėjo labai nuotaikingai – pasveikinome gimtadienį tą dieną šventusį Beižionių seniūną Mindaugą Makūną, Juozą Gudeliūną ir vieną žygeivę iš Vilniaus. Visiems įteikėme Beižionių herbo mini simbolius – gerves. Virš 70 žmonių „ieškojo“ Beižionių. Jauniausias žygio dalyvis dvejų metų Majus Vilkaitis iš Trakų į klausimą „ar reikėjo tėčiui tave nešti? “ atsakė nesvarstydamas – „ne, aš stiprus“ ir dar parodė medinę skeveldrą, kurią visą kelią nešėsi, kaip kardą nuo priešų apsiginti. Tėtis Viktoras patikino, kad abu sūnūs (antrajam Radvilui ketveri) 3,5 km trasą įveikė visiškai savarankiškai. Tokie patys stiprūs buvo panašaus amžiaus trimetis Skajus Vaikšnoras iš Vievio bei keturmetis Jokūbas Kiridenkovas iš Žaslių. 20 km trasoje jauniausi žygeiviai buvo: Natas Gudeliūnas iš Kaišiadorių (8 m.), Germantas Petrauskas iš Kietaviškių (10 m.), Dominykas Augūnas iš Elektrėnų (11 m.). Vyriausia šio ruožo žygeivė šįmet buvo 64 m. moteris iš Vilniaus. Ačiū žygeivei Vilmai Narkauskienei iš Geibonių, kuri 20 km trasoje bendražygiams palaikė labai gerą ūpą, o prie „Nuotakos“ akmens dar ir žaidimų suorganizavo.
Sulaukėme daug gražių atsiliepimų. Ypač malonu pagyrimų klausytis iš labai patyrusių ir profesionalių žygeivių. Antai Laura (Kaunas) ir Arūnas (Vilnius) dalyvauja ir ilguose žygiuose užsienyje, įveikia 350 km. Arūnas, pėsčiųjų žygių asociacijos narys, 2020 m. nominuotas Lietuvos metų žygeiviu, sakė, kad nė kiek nesigaili pasirinkęs Beižionis, o ne Jurbarką. Tikino, kad net ir mokamus žygius organizuojantiems vadovams iš mūsų yra ko pasimokyti. Iš palikto atsiliepimo: „Trasa labai puiki, punktai dosnūs, organizatoriai ir punkte stovintys žmonės su šypsenom, puiki nuotaika. Gamta graži, daug žaidimų, atrakcijų – tikrai viskas puikiai!“
Visiems žygeiviams įteikti diplomai, asmeninės dovanėlės, reklamuojančios Beižionių seniūniją ir Elektrėnų savivaldybę. Kadangi tikėjomės mažesnio žygio dalyvių skaičiaus, pritrūkome suvenyrų. Ačiū Elektrėnų savivaldybės merui Gediminui Ratkevičiui ir Elektrėnų savivaldybės tarybos nariui Vaidui Ratkevičiui už padovanotus suvenyrus.
Be abejonės, žygio negalėtume suorganizuoti be geranoriškų žemių savininkų: Stasio Paškevičiaus, Dariaus ir Vilmos Ališauskų, Rimos ir Rimo Venzlauskų. Jiems padėkas įteiksime rudeninėje seniūnijos šventėje. Visų dalyvių prašymas buvo tas pats – tęsti žygį. Žadėjo grįžti ir draugų atsivežti. Tikime – taip ir bus. Vaikščiojimas – ne medicina, bet labai naudingas sveikatai, pramoga, malonumas, gamtos teikiama ramybė, savišvietos ir kultūros dalis. Beižionių žygis jums nieko nekainuoja, o nauda – milžiniška. Mums didelė laimė suteikti galimybę jums parodyti savo seniūnijos brangiausią turtą. Tad visiems ir palinkėsiu – daugiau gražių akimirkų gryname ore, kolekcionuojant pačias nuostabiausias patirtis kelionėje „Atrask Beižionis“.
Projekto vadovė Audra GUDELIŪNIENĖ
|
<- Grįžti į atgal