Pastrėvio mokinių pavasario šventės

Kovo 20 d. Pastrėvio mokykloje pradinių PUG ir pradinių klasių mokinukai su mokytojomis D. Rakauskiene, J. Stasiūnaite ir V. Juknevičiene suorganizavo renginį, skirtą Žemės dienai.

Renginyje pradinių klasių mokiniai pristatė spektaklį „Žemės prašymas“. Spektaklio dalyviai (Kiškiai, Vabaliukai, Varlytės) papasakojo, kiek daug skriaudų patiria dėl neatsakingo žmonių elgesio ir didelio gamtos užterštumo. Spektaklio autorius A. Rakauskas ir pagrindinė veikėja Žemė (G. Jančiauskaitė) perskaitė prašymą, kuriuo ragina atsakingai elgtis gamtoje, rūšiuoti šiuksles ir tapti atsakingais planetos gyventojais.
Mokytojos paaiškino, kaip reikia rūšiuoti šiukšles, ir pateikė vaikams išbandymą – išrūšiuoti šiuksles ir sudėti į atitinkamos spalvos rūšiavimo maišus. Mokinukams išbandymas labai patiko, darbą jie atliko puikiai.
Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti ekologiškais pirkinių krepšeliais, rūšiavimo talpomis ir skanėstais.
Kovo 25 d. nuo pat ryto mokykloje aidėjo smagūs vaikų balsai: kas su jauduliu pasakojo, jog eidamas į mokyklą rado gandro dovaną ant tvoros, kas sode paliktą, kiti diskutavo, ką galėtų rasti sugrįžę. Gandrinių (Blovieščių) šventė Pastrėvyje turi gilias tradicijas, ir ne vien dėl dovanėlių. Šią dieną su vaikais prisimename patarles ir prietarus, burtus ir spėjimus. Vaikai gamina įvairius pavasario darbelius, puošia jais mokyklą ir savo namus. Internetinėje svetainėje stebėjome filmą apie gandrų gyvenimą ir ekologines programas, saugančias mūsų nacionalinį simbolį. Skaitėme eiliuotą vyresnių klasių mokinių sukurtą kūrinį „Gandrai“, mokytojos vaišino savo keptomis bandelėmis, gandro atneštais saldumynais. Džiaugėmės gražiu renginiu linkėdami visiems sulaukti gandrų.

Viktorija Juknevičienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų