Pastrėviečiai šventė Užgavėnes

Nors šiųmetė žiema speigais per daug negąsdino, sniego patalai vos kelių centimetrų tebuvo ir tie patys neilgai užsilaikė, visgi liaudiškų senolių tradicijų pastrėviečiai nepamiršo.

Kovo 2 d. seniūnijos persirengėliai dalyvavo žiemos išvarymo šventėje – Užgavėnėse, kuri vyko Elektrėnuose. Natalija Malakauskienė ir Ona Čiupailienė pagamino ir atsivežė įspūdingą pagrindinį šventės atributą – Morę. Pastrėvio kaimo kapelos „Varnalėša“ dalyviai – vadovė Jadvyga Strasevičienė, Viktorija ir Virginijus Juknevičiai kartu su mažaisiais savo šeimos nariais persikūnijo į įvairius personažus. Išradingumu pasižymėjo O. Čiupailienė, kuri ne tik laikinai tapo raudonplaukiu raguotu velniu, bet ir gausybę Užgavėnių valgių priruošė. Nuo jos neatsiliko ir Jadvyga Strasevičienė. Visi, kurie nepatingėjo ir į šventę atėjo, ragavo ir gyrė sumanių šeimininkių patiekalus. Smagiai paviešėjome, namiškiams lauktuvių pripirkome, save parodėme ir į kitus pažiūrėjome.
Kovo 4 d. Pastrėvio mokyklos persirengėliai nuotaikingai varė žiemą iš kiemo. Belezų kaimo gyventojas Algis Čiupaila visus pavėžino arkliuko traukiamu vežimu. Ačiū jam už geranorišką prisidėjimą prie šios gražios šventės. Pasivėžinę vaikai kartu su mokytojomis kepė blynus, kiaušinienę, ragavo močiutės Bronės išvirtos šaltienos, lašinukų. Pasisotinę žaidė žaidimus, dainavo, galynėjosi virvės traukimo estafetėje, Kanapinis kovėsi su Lašininiu. Pabaigoje visi šoko ratelius aplink degančią Morę. Gražiomis akordeono melodijomis ir skambiomis dainomis visus linksmino Jadvyga Strasevičienė ir Viktorija Juknevičienė. Smagiai užsigavėję, ramūs ir susikaupę lauksime šv. Velykų.

Gražina Bubėnienė, Pastrėvio seniūnijos kultūrinių renginių organizatorė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų