Pacientams atsirado galimybė rinktis

Netrukus Elektrėnuose duris atvers nauja sveikatos priežiūros įstaiga – šeimos klinika „MediCA klinika“, įsikūrusi prekybos centro „Geras“ antrame aukšte (Draugystės g. 13).

Įstaigoje bus teikiamos bendrosios praktikos gydytojų, taip pat gydytojų specialistų konsultacijos, atliekami būtiniausi tyrimai, vykdoma skiepų profilaktika, teikiamos kitos paslaugos. Darbui klinikoje jau pasiruošę ilgametę gydymo patirtį turintys gydytojai Zenonas Belickas ir Laimutė Ablingienė.

Tos pačios nemokamos paslaugos

Elektrėnuose atidaromas padalinys – jau septyniolikta UAB „MediCA klinika“ sveikatos priežiūros paslaugas teikianti įstaiga. Padaliniui vadovaujantis Z. Belickas akcentuoja, kad „MediCA klinika“ yra sudariusi sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), kurios apmoka bazinę gydytojų specialistų konsultacijų, tyrimų kainą pacientams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu. Taigi pacientai čia gaus visas nemokamas paslaugas, kurios teikiamos ir pirminės sveikatos priežiūros centruose. Tiesa, gydytojas tikisi, kad klinikoje tos paslaugos bus suteikiamos netgi profesionaliau ir operatyviau.

Novatoriški sprendimai

Z. Belicko nuomone, svarbiausia įstaigoje sukurti gerą atmosferą, kurioje personalas galėtų dirbti ramiai, jaustis apsaugotas ir užtikrintas, tuomet bus įmanoma siekti ir geresnės paslaugų bei aptarnavimo kokybės. Klinikoje numatyta įdiegti ne vieną novatorišką sprendimą, kuris turėtų palengvinti darbo organizavimą. Pavyzdžiui, bėganti eilutė virš gydytojų kabinetų durų informuos, kuris pacientas kviečiamas užeiti. Taupyti tiek gydytojų, tiek pacientų laiką leis e. sveikatos taikymas – sveikatos priežiūros paslaugų teikimas pasitelkus informacines technologijas. Paprastai tariant, formalumų, dokumentacijos tvarkymas kompiuteriu leis gydytojui daugiau dėmesio skirti savo pagrindinei veiklai – tiesioginiam darbui su pacientais. Netgi receptiniai vaistai netrukus bus išrašomi elektroniniu būdu, tiesa, šis projektas vykdomas visos Lietuvos mastu.
Viena pagrindinių problemų – eilės prie gydytojų kabinetų Z. Belicko taip pat negąsdina. Anot jo, tereikia gydytojams laikytis grafiko, tvarkos ir pripratinti taip pat elgtis pacientus.

Kabinetai jau įrengti

Pasak Z. Belicko, kai prisiregistruos bent 1000 pacientų, darbą klinikoje galės pradėti gydytojai specialistai: ginekologas, kardiologas, odontologas ir galbūt kiti. Kabinetai šiems specialistai jau įrengti, dar klinikoje yra laboratorija, sterilizacinė, procedūrinis kabinetas, be įprastų higienos patalpų, įrengtas ir motinos bei vaiko kambarys. Taigi sudarytos sąlygos atlikti visus įprastus tyrimus ir procedūras: kraujo ir šlapimo tyrimus, perrišti žaizdas, skiepyti, atlikti kardiogramas ir kt.
Kadangi klinika yra antrame pastato aukšte, netrukus bus įrengtas tiltas, kuriuo neįgalieji galės paprasčiau patekti į gydymo įstaigą (nuo Kaišiadorių paukštyno parduotuvės pusės).

Privačių įstaigų privalumai

Gydytoja L. Ablingienė sako naujoje darbovietėje matanti galimybių pagerinti pacientų aptarnavimo kokybę. Kaip teigia ji, privačios medicinos įstaigos geba lanksčiau ir efektyviau prisitaikyti prie žmonių poreikių, perimti įvairias naujoves.
Gydytoja džiaugiasi lanksčiu darbo grafiku – šeimos gydytojai klinikoje pasikeisdami dirbs nuo 8 val. iki 19 val. Taigi pacientai apsilankymui pas gydytoją galės pasirinkti jiems tinkamesnį laiką – pirmoje dienos pusėje arba antroje.
L. Ablingienė pastebi, kad dar ne visi žmonės supranta, jog klinika, nepaisant to, jog yra privati, privalomuoju sveikatos draudimu draustiems pacientams teiks tokias pat nemokamas paslaugas, kaip ir valstybinės poliklinikos. Juk, anot gydytojas, jau niekas nebekreipia dėmesio į tai, jog apsiperka privačiose parduotuvėse, lankosi privačiuose bankuose, tad privačios medicinos įstaigos taip pat neturėtų stebinti, juolab kad Lietuvoje jų yra žymiai daugiau nei valstybinių.
Tai, kad klinika priklauso medicinos įstaigų tinklui, yra tik pliusas, teigia L. Ablingienė, mat, jei tik bus paklausa, bus galima pasikviesti specialistų iš kitų miestų, pavyzdžiui, dar retai kur sutinkamą dietologą ar kt.
Taigi abu kalbinti gydytojai optimistiškai nusiteikę laukia savo senųjų ir naujų pacientų.

Giedrė Pūrienė

 <- Grįžti į atgal