Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai sostinėje vėl subūrė šalies sveikatos šviesulius

Tradiciniai Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai vėl sukvietė į Vilnių medicinos bendruomenės atstovus, savo darbu ir atsidavimu kuriančius reikšmingą pokytį Lietuvos sveikatos sistemoje. Gegužės 2 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys specialiais garbės ženklais apdovanojo daugiau nei 60 šalies gydytojų, slaugytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų.

Apdovanojimai neaplenkė ir Elektrėnų. Nominacijoje „Nusipelnę Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojai 2023“ apdovanota Edita PABERALIENĖ, Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė, šeimos gydytoja.

 

Perduodama vaizdo sveikinimą visiems susirinkusiems vakaro svečiams Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad nusipelniusių Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų apdovanojimai yra galimybė atkreipti dėmesį, padėkoti gydytojams, slaugytojams, kitiems sveikatos apsaugos darbuotojams, tinkamai įvertinti asmenines pastangas ir kartu priminti, kad medicina – tai komandinis darbas, kuriame labai svarbu, kad kiekvienas papildytų kitą ir visi kartu galėtų kovoti už kiekvieną žmogų, kuriam reikalinga pagalba.

Sveikindamas vakaro svečius, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pažymėjo, kad šiemet šventė dviguba: prieš 105-erius metus Lietuvoje pradėta kurti ir sveikatos apsaugos sistema valstybėje. Buvo įkurtas Sveikatos komitetas, kuris padėjo pagrindus sisteminiam požiūriui į kiekvieno gyventojo sveikatą. „Nors medicinos darbuotojo kelias nėra pats dėkingiausias, tai – didžiulė pergalė, kad sveikatos apsauga ir medicina sugebėjo pritraukti ir išugdyti tiek talentų, kurie pašventė savo gyvenimą saugoti ir gelbėti gyvybes. Tai yra visų mūsų pergalė – pacientų, profesinės bendruomenės, Lietuvos“, – sakė A. Dulkys.

Visiems medicinos darbuotojams už nuoširdų, įtemptą ir pasiaukojamą kasdienį darbą dėkojo ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Be tradicinių nominacijų, šių metų ceremoniją papuošė ministro padėkos už sveikatos vadybos sprendimus, taip pat ministerijos kartu su naujienų portalu lrytas.lt inicijuoto visuomenės padėkų projekto „Ačiū medikams“ kulminacija.

Iškilmingo vakaro metu susirinkusiuosius džiugino Lietuvos atlikėjas, multiinstrumentininkas Saulius Petreikis ir jo grupė bei viešnia iš Latvijos Zane Pumpures-Prāmnieces, smėlio improvizacijų kūrėja.

Simboliška, kad šventė jau antrus metus vyksta dviejų medikų bendruomenei reikšmingų datų kontekste: Lietuvos medicinos darbuotojų dienos balandžio 27-ąją ir Lietuvos slaugytojų dienos gegužės 13-ąją.

Visi norintieji iškilmingą apdovanojimų ceremoniją buvo kviečiami stebėti tiesiogiai Sveikatos apsaugos ministerijos „Facebook“ puslapyje arba „You Tube“ kanale taip pat naujienų portalo lrytas.lt „Facebook“ puslapyje.

 

Nusipelniusių Lietuvos gydytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų vardai suteikiami nuo 2004 metų, nusipelniusių slaugytojų vardai – nuo 2015 m. Per visą apdovanojimų istoriją garbingi Nusipelniusių Lietuvos medikų vardai kartu su šių metų nominantais suteikti 348 gydytojams, 110 slaugytojų ir 398 sveikatos apsaugos darbuotojams. Šiemet apdovanojimai įteikti 26 gydytojams, 21 slaugytojui ir 15 sveikatos apsaugos darbuotojų.

 

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų