Seniūnijos

2024 m. sausio 10 d.
Noriu skaitytojams pristatyti naują 2024 metų projektą - "Senoji fotografija“. Tai Elektrėnų savivaldybės objektų XIX a. pab.-1945 m. nuotraukos.
2024 m. sausio 10 d.

Ledinių maudynių entuziastai kasmet sausio 1-ąją švenčia ne tik Naujuosius Metus, bet ir Pasaulinę ruonių dieną. Daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių sveikuoliai neria į ežerus, upes ar jūrą. Tradicija Naujus metus pradėti maudynėmis ledinėje jūroje gyvuoja jau seniai. Pasaulinė ruonių diena minima nuo 1982 m. Jungtinių Valstijų kongreso iniciatyva. Ruoniai yra vieni labiausiai medžiojamų jūros žinduolių pasaulyje ir priskiriami prie labiausiai nykstančių gyvūnų.

...
2024 m. sausio 4 d.

Kokie buvo metai maltiečiams? Kas nuveikta keliaujant tikėjimo saugojimo ir pagalbos vargstančiam keliu? Jau tampa tradicija prieš šv. Kalėdas apie maltiečių dalijimosi gerumu ir savanorystės prasmę pakalbėti su maltiečių vyskupu Dariumi Trijoniu.

2024 m. sausio 4 d.

Gruodžio 21 d. maltiečiai visus sostinės gyventojus ir svečius pakvietė į finalinį paramos akcijos seneliams "Maltiečių sriuba“ renginį, vykusį Vilniaus Katedros aikštėje. Du mėnesius visoje Lietuvoje maltiečiai kvietė paragauti gardžių sriubų net 39 miestuose, kai kuriuose iš jų - net po kelis kartus. Iš viso surengti 47 renginiai skirtingose šalies vietovėse, siekiant padėti vargstantiems ir skurstantiems seneliams, kurių maltiečiai globoja 2 320.

...
2024 m. sausio 4 d.

Gruodžio 17 d. Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje įvyko žodžiais nenusakomas renginys - Elektrėnų kultūros centro moterų choras "Eldija“ (vadovė Greta Garmašaitė) ir operos solistė Eglė Šlimaitė miesto gyventojams ir svečiams padovanojo tokio tyrumo ir grožio koncertą, kad daugelis klausytojų nesulaikė ašarų.

2023 m. gruodžio 29 d.

Trečiuoju premjeriniu Miko Petrausko operos "Birutė“ pristatymu gruodžio 17 d. Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje Vievio kultūros centras baigė projektą, skirtą paminėti šio iškilaus lietuvių kompozitoriaus 150-ąsias gimimo metines.

2023 m. gruodžio 22 d.

Gruodžio 15-osios popietę mažieji semeliškiečiai Semeliškių gimnazijos salėje linksminosi su "Linksmojo lagamino“ personažais ir Kalėdų Seneliu - šoko, juokėsi, minė mįsles... Po linksmybių visi buvo apdovanoti Semeliškių seniūnijos dovanotais skanumynais.


2023 m. gruodžio 22 d.

Gruodžio 12 d. iš Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečio aikštės jau penktus metus iš eilės tradiciškai išlydėtas autobusiukas su Kalėdų Seneliu ir kitais pasakų personažais, kurie aplankę gyventojus artimesniuose ir atokesniuose Elektrėnų savivaldybės kampeliuose, padovanojo jiems kalėdinių dovanėlių ir šventinę nuotaiką. Meras Gediminas Ratkevičius palinkėjo linksmajam ekipažui geros kelionės ir perdavė nuoširdžiausius linkėjimus lankomiems gyventojams.

...
2023 m. gruodžio 17 d.
Prasmingas ir šviesus renginys viešojoje bibliotekoje prasidėjo šventiškai nuskambėjusia giesme "Tyli naktis“. Ją atliko Elektrėnų meno mokyklos jaunučių choras, kuriam vadovauja Laima Mažuolytė. Dainos akordai privertė susimąstyti kiekvieną - ateina Kalėdos. Tam paantrino ir renginio vedėja Vilija Dobrovolskienė: "Baltu žiemos taku atėjome į adventinį laikotarpį.
2023 m. gruodžio 17 d.

Gruodžio 9-ąją Elektrėnuose šurmuliavo šventinė nuotaika. Elektrėnų kultūros centre muzikos mokyklos "Yamaha“ mokiniai ir jų tėveliai kvietė į smagų Neringos Lapinskienės muzikinį spektaklį "Jūros dugno istorija“, po kurio renginys persikėlė į Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečio aikštę, kur buvo įžiebta įspūdinga Kalėdų eglė.

...
2023 m. gruodžio 17 d.

Gruodžio 4 d. Elektrėnų savivaldybėje ir jai priklausančiose gydymo įstaigose - Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centre ir Elektrėnų ligoninėje, lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir ministro patarėjas bei atstovas spaudai Tomas Bagdonas.

Vizito metu ministras pirmiausia susitiko su Savivaldybės meru Gediminu Ratkevičiumi, vicemerais Inga Karteniene ir Mariumi Urvakiu, Administracijos direktore Jekaterina Goličenko.

...
2023 m. gruodžio 8 d.

"Elektrėnų žiburio“ nominacijos suteikiamos asmenims, spartinantiems savivaldybės socialinę, kultūrinę, patriotinę, švietėjišką, ekonominę, sportinę plėtrą, aktyviai dalyvaujantiems bendruomenės gyvenime, skatinantiems naujas iniciatyvas, įtraukiantiems jaunimą, neįgaliuosius į aktyvią kultūrinę, sportinę veiklą, savo darbais ir pasiekimais garsinantiems Elektrėnų savivaldybę.

2023 m. gruodžio 8 d.

Prieš 100 metų, gruodžio 4 dieną, gimė Aleksandras Vytautas Niūniava (1923-2001). Ta proga "Elektrėnų žinių“ skaitytojus norėčiau supažindinti su kai kuriais mano Tėvo, Sedos kautynių dalyvio, kario savanorio, gyvenimo istorijos vingiais.

2023 m. gruodžio 8 d.

Lapkričio 17 d. Vievyje, Šviesos gatvėje, oficialiai atidaryti "Gemma“ Vievio globos namai (direktorė Valė Samanavičiūtė-Abromavičienė), kuriuose jau apsigyveno pirmieji penkiolika senjorų. Tarp jų - ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų. Šventėje dalyvavo daug svečių, buvo pašventintos patalpos, iškilmingai perkirpta simbolinė juosta. "Gemma“ Vievio namai įkurti vadovaujantis taisykle, kad se

...
2023 m. lapkričio 23 d.
Lapkričio 15-osios rytą oficialiai atidarytas "Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrovės "LTG Infra“ užbaigtas itin lauktas Vievio geležinkelio tunelis automobiliams, dviratininkams ir pėstiesiems, baigtos statybos bei aplinkinių kelių rekonstrukcijos darbai.