Kietaviškių progimnazijos atstovių išvyka į LR Prezidentūrą

Jau antrus metus Kietaviškių progimnazijos mokiniai ir mokytojai, laukdami didžiųjų metų švenčių, dalyvauja Lietuvos pirmosios ponios Dianos Nausėdienės inicijuotoje akcijoje, kai iš visos Lietuvos į Vilnių atkeliauja žmonių nuoširdumo ir gėrio pripildyti kalėdiniai papuošimai. Šiais metais akcija vadinosi „Namų jaukumas“. Vadovaudamiesi instrukcijomis iš dirbtinės vilnos bei įvairių apdailos medžiagų siuvome mažyčius namelius – mielas, šiltas, minkštutes dekoracijas Prezidentūros Kalėdų eglei.

Į kūrybinį procesą su didele aistra įsitraukė net pirmokai. Kai kurie pradinukai pirmą kartą gyvenime laikė adatą rankose, bet siūti namelius jiems taip patiko, kad net kelias savaites vargdami neprarado susidomėjimo. Namelių pakako ir į Vilnių išsiųsti, ir namiškius miela dekoracija pradžiuginti.

Prezidentas ir pirmoji ponia gruodžio 21 d. surengė Kalėdinį vakarą Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose, į kurį iš kiekvienos savivaldybės pakvietė po keletą mokinių ir mokytoją, prisidėjusius prie šios gražios akcijos. Vykti į renginį garbė teko Kietaviškių progimnazijos atstovams: antros klasės mokinei Viltei Baranauskaitei, penktokei Austėjai Seliutaitei ir technologijų mokytojai Ramutei Stočkūnienei.

Išvyka buvo puiki, sužavėjo šventinėmis šviesomis žibantis miestas, Prezidento rūmų prabanga (toli gražu ne kiekvienas savo gyvenime turi progą ten apsilankyti) ir gražus, advento dvasia persmelktas tautinio ansamblio „Virvyt“ pasirodymas, kupinas tradicinių Kūčių burtų ir lietuviškų papročių su gyva muzika ir rateliais. Nors dalyvių buvo kone pilnutėlė salė, Prezidentūros šeimininkai rado laiko nusifotografuoti ir bent keletą minučių pakalbinti kiekvieną dalyvį. Į savo bendruomenę parsivežėme šilčiausius šventinius linkėjimus, o vaikai – ir dovanų. Jiems ypač įsimintina ši iniciatyva. Štai kokiais įspūdžiais dalijasi Austėja: „Mes prisistatėme iš kur esame, padainavome, mokinomės ir šokome liaudies šokius, kuriuos seniau šokdavo prieš Kalėdas, vieni kitiems palinkėjome gražių linkėjimų, gavome dovanų ir nusifotografavome su Prezidentu ir Prezidento žmona. Man labai patiko, nes pirmą kartą buvau tokiame renginyje.“

 

                                                                           Ramutė STOČKŪNIENĖ,

                                                                           technologijų vyr. mokytoja<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų