Kazokiškėse pradėjo veiklą vaikų dienos centras

Didžiausią poveikį vaiko vystymuisi, jo vertybių formavimuisi, pirminei socializacijai daro šeima. Tačiau šiandieninėje visuomenėje, esant sudėtingoms ekonominėms ir socialinėms gyvenimo sąlygoms, šeimos tampa pažeidžiamos, jose atsiranda įvairių materialinių ir psichologinių problemų.

Ypač kaimo vietovėse gyvenančios šeimos dažnai susiduria su nedarbo, skurdo problemomis, joms į darbo rinką sunkiau įsitraukti ne tik dėl prasto susisiekimo, bet ir dėl to, kad nėra vaikų ugdymo įstaigų, dirbančių popietinėmis valandomis, vaikams yra mažiau galimybių turiningai leisti laisvalaikį po pamokų.
Didelė pagalba šeimoms yra vaikų dienos centrai. Juose teikiamos vaikų užimtumo, socialinės priežiūros paslaugos dienos metu. Elektrėnų socialinių paslaugų centras tokias paslaugas jau nuo 2001 m. teikia Vievio vaikų dienos centre.
Šių metų pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai paskelbus papildomą vaikų dienos centrų projektų vertinimo ir atrankos konkursą, Elektrėnų socialinių paslaugų centras parengė projektą „Kazokiškių vaikų dienos centras“ ir laimėjo finansavimą. Elektrėnų savivaldybei skyrus papildomų lėšų, nuo šių metų balandžio mėnesio Kazokiškėse įsteigtame daugiafunkciame centre duris atvėrė Kazokiškių vaikų dienos centras. Šiose patalpose taip pat įsikūrusi pradinė mokykla, bendruomenė, seniūnija ir kitos organizacijos, kurios prisidėjo prie vaikų dienos centro veiklos organizavimo. Kasdien centre lankosi Kazokiškių seniūnijoje gyvenantys vaikai. Jiems padedama ruošti pamokas, organizuojamas maitinimas, meno, sporto, kultūrinė veikla, ugdomi socialiniai įgūdžiai, teikiama psichologo pagalba, yra galimybė pasinaudoti dušo, skalbimo paslaugomis ir pan.
Tikimės, kad vaikų dienos centras gyvuos ilgai ir Kazokiškių vaikams taps traukos vieta, kurioje jie galės turiningai leisti laisvalaikį.

Elektrėnų socialinių paslaugų centro direktorė Dalytė Kutyrevienė<- Grįžti į atgal