Kaišiadoriečio Jono Katkevičiaus kūrybos vakaras Elektrėnuose

Žiemiškai gražų, nors ir speiguotą, sausio 21-osios vakarą Elektrėnų viešojoje bibliotekoje svečiavosi ir į šiltą renginį elektrėniečius sukvietė kaišiadorietis Jonas Katkevičius.

Autorių atlydėjo gausus būrys bendraminčių iš Kaišiadorių ir Žiežmarių, meniškai talkinusių pristatant tapybos darbų parodą bei poezijos knygą „Trečioji pusė“. Renginį režisavo Irena Kazakevičienė, o vakarą vedusi Kaišiadorių kultūros ir meno centro direktoriaus pavaduotoja Daiva Vaitkevičienė susirinkusiems pristatė autorių kaip įvairiapusį kūrėją, kartu diskutavo įvairiomis temomis, uždavė klausimų kūrybos, asmeninio gyvenimo tematika.
Jonas Katkevičius 1946-aisiais gimė Kaišiadorių rajone, Bučionių kaime, Palomenės seniūnijoje. Kaišiadorių miestas – antrieji jo namai. Pirmąjį eilėraštį parašė dar besimokydamas mokykloje, o piešti pradėjo 2008 m. Kaišiadorių kultūros ir meno centro būrelyje. Savo tapybos darbuose drąsiai eksperimentuoja įvairiomis technikomis. Įvairūs ir darbų siužetai – nuo natūralistinių peizažų iki fantastikos temų. Praeitų metų vasarą autorius dalyvavo Kaišiadorių dailininkų asociacijos bei centro surengtame tapybos plenere Varkalėse. J. Katkevičius aktyvus grupinių parodų dalyvis, rengia personalines ekspozicijas. Jo darbais jau galėjo pasidžiaugti Kauno raj. Rokų kultūros namų lankytojai. Surengtos parodos Kaišiadorių švietimo, kultūros ir meno centruose, miesto bibliotekoje, Žiežmarių kultūros centre, o elektrėniečiai pirmąkart su autoriaus kūryba galėjo susipažinti Elektrėnų „Ąžuolyno“ mokykloje. Autoriui įsimintini 2001-ieji, kai Kaišiadorių literatų klubas „Gija“ išleido pirmąją jo knygą – humoreskų rinkinį „Vidinis balsas“, netrukus buvo išleista lyrinių eilėraščių knygelė „Akimirkų žydėjimas“, o 2012 m. išėjo knyga „Trečioji pusė“. Renginyje dalyvavusi literatė Vilija Dobrovolskienė sveikindama kolegą įvardijo tris jo mūzas: pirmoji – literatūriškoji, antroji – tapybos, o trečioji – gyvenimiškoji, kurią pats autorius pavadino žmonos vardu. Jis pripažino, kad kūrybos idėjas diktuoja gyvenimas: eilės gimsta, norint išreikšti jausmus, esė – svarstant gyvenimo prasmės dilemas, humoreskos – kasdienybei praskaidrinti, o tapyba padeda pakelti gyvenimo nepašykštėtų sunkumų naštą. Autoriaus kūryba prabilo Kaišiadorių kultūros ir meno centro teatro „Vilties žiburiai“ aktorių (Rūtos Žlibinienės, Ričardo Meškausko, Birutės Marmakevičienės) lūpomis. Pagal Jono Katkevičiaus tekstus kompozitorius, Žiežmarių kultūros ir meno centro meno vadovas Juozas Krinickas yra sukūręs dainų, kurias atliko Laimutė Kaulakienė ir Jonas Jackevičius. Šias kolegų menines improvizacijas autorius vadino neįkainojama dovana, anot jo, kitų lūpose suskambęs žodis įgauna vis kitokių prasminių atspalvių.
Dėkojame kaišiadoriečiams už apsilankymą, už prasmingą poezijos ir iškalbingą prozos žodį, skambią dainą, išraiškingą potepį, nuoširdaus bendravimo šilumą. Kūrėjui Jonui Katkevičiui ir jo bendraminčiams linkime kūrybinės sėkmės ir kviečiame dažniau užsukti į Elektrėnus.

Elektrėnų bibliotekos inf.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų