Fantastinio serialo scenarijus vos netapo tikrove

Koronavirusas ir geopolitinė situacija pasaulyje paskatino serialų kūrimą apie katastrofas, pandemijas, virusus ir įvairias išgyvenimo istorijas. Lietuvos kūrėjai seka pasaulines tendencijas, kad vietiniams žiūrovams pateiktų aktualiausią turinį. Nepaisant to, naujo „Go3“ originalaus turinio serialo „Sala. 2029“ kūrėjai negalėjo patikėti, kad fantastinis scenarijus dėl pasaulinių įvykių taps toks panašus į tikrovę.

Naujo sci-fi (mokslinės fantastikos) trilerio istorija prasideda greta Lietuvos esančioje atominėje elektrinėje įvykusia avarija. Vienintelis pasienyje įsikūrusio miestelio gyventojų šansas išgyventi iki didelio radiacijos nutekėjimo iš sala virtusio miestelio – spėti evakuotis patiems. Tačiau jų planus stengiasi sutrukdyti priešiški kariškiai, kurie, paaiškėja, regione vykdė slaptą misiją.

 

„Serialo idėja gimė prieš gerus dvejus metus. Viešoje erdvėje buvo daug kalbėta apie Astravo atominės elektrinės grėsmę ne tik Lietuvai, bet ir Europai, bei daryta daug žingsnių saugumo užtikrinimui. Po 2014 m. prasidėjusių karo veiksmų Ukrainoje atsirado ir žaliųjų žmogeliukų bei kitos Rusijos keliamos grėsmės. Kūrybos procese viską sudėjome į scenarijų – geopolitinę padėtį pasaulyje, gamtos kataklizmus, nesaugią atominę elektrinę ir žaliųjų žmogeliukų invaziją į laisvas šalis. Visa tai apjungėme į vientisą istoriją, žmonių, šeimos bei tautos dramą. Serialą filmavome praeitą vasarą Semeliškių miestelyje ir apylinkėse, jau prasidėjus antrajai Rusijos invazijai į Ukrainą, bet tuo metu „Wagner“ samdinių dar nebuvo nė kvapo Baltarusijoje. Fantazijos šiuo metu tapo beveik realybe visiškai to mums nenorint“,– pasaulio įvykių eiga ir sutapimais stebėjosi prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

 

Seriale „Sala. 2029“ pagrindinius vaidmenis atlieka: Vaidotas Martinaitis, Gelminė Glemžaitė, Ineta Stasiulytė, Darius Gumauskas, Gediminas Storpirštis, Algirdas Dainavičius, Valerijus Jevsejevas, Edijs Zalaks ir kt.

 

Fantastinis serialas „Sala. 2029“ – nuo rugsėjo 12 d. per naujos kartos televiziją „Go3“!

 

Žilvaras ZINKEVIČIUS,

„Go3“ naujos kartos televizijos

RSV ir Komunikacijos komandos vadovas Baltijos šalims

 <- Grįžti į atgal