EKNS ataskaitos susirinkimas

Kovo 24 d. Bendruomenės ir neįgaliųjų dienos centre įvyko Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjungos (EKNS) kasmetinis ataskaitos susirinkimas.

Jame per 40 EKNS narių išklausė trejus metus šiai organizacijai vadovaujančios Laimutės Klinkevičienės ataskaitą, kurią pirmininkė pradėjo poeto D. Kajoko eilėmis: „Girdėk savo širdim kiekvieno skausmą, / Jie tave girdės. / Mylėk savo širdimi kiekvieno džiaugsmą, / Jie tavąjį mylės...“
L. Klinkevičienė informavo, kad sąjungoje nūnai yra 290 narių, iš jų 160 – su negalia. Jauniausiam sukako šešeri, o vyriausiajam 95 metai. Pasak jos, gausus narių skaičius rodo, kad veikla tęsta teisinga linkme: susibūrusieji vieni kitiems padėjo, atjautė, paguodė šalia esančius, nuoširdžiai bendravo tarpusavyje.
Pirmininkė kalbėjo apie saviškiams teiktas paslaugas bei veiklą, skirtą jų integravimuisi į visuomenę. Antai asmeninės higienos įgūdžių mokymu pasinaudojo 40 neįgaliųjų asmenų (EKNS suteikė 207 patarnavimus), savipagalbos keturių grupių pastangomis – 40 žmonių su negalavimais bei 14 jų šeimų atstovų (726 paslaugas).
Pirmininkė paminėjo, kad teorinių ir praktinių užsiėmimų metu paskaitas įvairiomis rūpimomis temomis, pavyzdžiui, apie žingsniamačio naudą, savimasažą, parafino voneles rankoms skaitė Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro specialistai Lina Kuliešiūtė, Aurimas Barkauskas, Jurgita Pašvenskaitė, apie cukraligę – Elektrėnų diabeto klubo vadovas Alfonsas Sodonis, apie vandens vaidmenį sveikatai, natūralių eterinių aliejų teigiamą įtaką žmogaus organizmui, gydant įvairias ligas bei profilaktiškai (aromaterapiją), onkologines ligas pasakojo svečiai Lina Pakalniškienė, Roberta Bulotaitė, natūralogas Tomas Vilūnas.
Baseino paslaugomis pasinaudojo 45 organizacijos nariai, Elektrėnų bendruomenės ir neįgaliųjų dienos centro sporto salėje sportavo 90 narių, suteikta 2500 sveikatą stiprinančios mankštos patarnavimų, 16 neįgaliųjų namuose bei ligoninėse buvo suteikta asmeninio asistento pagalba (180 atvejų): pirkti vaistai, maisto produktai, spauda, padėta sumokėti mokesčius ir pan. Be to, pranešėja pažymėjo, kad aukščiau minėtuose keturiuose savipagalbos (užimtumo amatais) būreliuose dalyvavusieji mokėsi nerti vašeliu, megzti virbalais, karpyti iš popieriaus. Paruošti puokštę ir kuo ilgiau ją išlaikyti, iš panaudoto popieriaus pasigaminti atvirutes bei popierinius dubenėlius pamokino Vievio kultūros centro floristikos būrelio vadovė Giedrė Tartėnienė, advento laikotarpiu pasidaryti rankų darbo aromatines žvakes mokė Inga Čižienė ir Laura Urbonienė.
Anot pranešėjos, saviškių sveikata besirūpinusi EKNS vežė neįgaliuosius į Ypatingų žmonių kliniką (Vilnius) patikrinti akių, kvietėsi UAB „Antėja“ (Kaunas) specialistus atlikti išsamius kraujo tyrimus. Organizacija surengė nemažai ekskursijų į Lietuvos operos ir baleto teatrą, kuriame važiavusieji žiūrėjo operetę „Šikšnosparnis“, operas „Aleksandro puota“ bei „Emani“, Rusnę, Mingės kaimą, Ventės ragą (Šilutės r.), aplankė Augustavą (Lenkija), pabuvojo Latvijoje.
L. Klinkevičienė pasidžiaugė besitęsiančia draugyste su Kaišiadorių KNS, jubiliatų ir varduvininkų pagerbimo tradicija, kasmet rengiama 5 dienų poilsio stovykla prie Baltijos jūros. 12 metų EKNS žmones pažįstanti dabartinė vadovė atkreipė dėmesį, jog kolektyve yra ir tokių, kuriems tereikia išsikalbėjimo, išsiaiškinimo, išklausymo, jiems taip pat skiriamas nemažas dėmesys.
Pirmininkė padėkojo 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčių skyrusiems dirbantiems EKNS nariams ar jų artimiesiems, už nuoširdžiq veiklą bendradarbėms Nelei Petkevičienei, Vilijai Banevičienei ir Jovitai Builienei, savo pagalbininkėms vedant renginius Eugenijai Suchomlinai, Reginai Ščiukienei, Onai Subačienei, Onai Jakštienei, Angelei Nikolajevai, Renei Sabockienei, Miroslavai Ciupkai, Kristinai Jachimovičienei, Rimantai Tamošiūnienei, Irenai Arkušauskienei, Stanislavai Šarakojytei, Anatolijui Šugajevui bei Vytautui Subačiui, taip pat Elektrėnų savivaldybei už skirtą finansavimą, paramą ir supratimą.
Po šios ir finansinės ataskaitų susirinkimo dalyviai pasidalijo mintimis apie EKNS nuveiktą darbą ir teigiamai įvertino abu pranešimus. Pirmininkė taip pat informavo apie sąjungos nariams numatytas šiųmetes išvykas.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal