Bibliotekoje rodytas filmas pasėjo meilę etnokultūrai
_semme_copyThumb_300x300.png)
Gruodžio 10 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko meninės dokumentikos filmo „Semme“ peržiūra ir pristatymas.
„Semme“ (prūsiškai reiškiantis „žemė“) – tai pilnametražis dokumentinis filmas apie Lietuvos etnokultūrą, kiekvieno širdyje pažadinantis meilę lietuviškajai kultūrai, senosioms baltiškosioms tradicijoms, tautiniam paveldui ir tradiciniams amatams. Jaunų žmonių komandos sukurto dokumentinio filmo pagrindiniai veikėjai – trys visiems gerai pažįstamos asmenybės: geografas-kartografas, ilgametis VU žygeivių klubo vadovas Tadas Šidiškis, tautodailininkas Algirdas Verseckas ir senojo lietuvių tikėjimo bendruomenės „Romuva“ vyriausiasis krivis Jonas Trinkūnas (1939–2014). Taip pat filme pasirodo liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė, etnologas Libertas Klimka, mitologas Dainius Razauskas, archeologas Vykintas Vaitkevičius ir etnologas Vytautas Tumėnas. Filmo „Semme“ kūrėjai patys dalyvavo žygiuose, baltiškose apeigose ir renginiuose, jų akimirkos puikiai atskleidė lietuviškos tapatybės, tradicijų ir etnokultūros esmę. Daugelis renginyje dalyvavusių mokinių užsidegė noru dalyvauti bent viename žygių su T. Šidiškiu ar iš arti pamatyti senąsias lietuviškas apeigas ir gailėjosi, kad Elektrėnų krašte tokių žygių mažai esama.
Net keturi filmo kūrėjai nepasikuklino atvykti į dieną ir naktį šviečiantį Elektrėnų miestą ir bibliotekoje pristatyti savo pirmąjį pilnametražį filmą. „Semme“ režisierius, scenarijaus autorius Ernestas Samsonas, idėjos autorius, prodiuseris Simonas Naudžius, Danguolė Jankauskaitė ir Ieva Kuzmaitė pasakojo apie sudėtingą filmo kūrimo procesą, finansavimo paieškas ir kitas kliūtis, su kuriomis teko susidurti. Tradiciškumo ir jo puoselėjimo jausmas persmelkė visus susirinkusius – gaudėme kiekvieną jaunųjų kūrėjų žodį, o jie su malonumu pasakojo apie savo patirtį ir pažadėjo atvykti su antruoju savo dokumentiniu filmu.
Eglė Milkamanavičiūtė
|
<- Grįžti į atgal