Beižionių mokyklos-daugiafunkcio centro veikla

Nuo 2013 m. rugsėjo Beižionių mokykla tapo daugiafunkciu centru.

Jo misija – tenkinti kaimo bendruomenės saviraiškos, užimtumo poreikius, sudaryti sąlygas tobulėti. Centro vertybė – mokyklos, Beižionių vaikų globos namų ir vietos bendruomenių partnerystė. Nors mokinių mokykloje nedaug, bet mes esame patenkinti centro veikla, turime veiklos ir renginių planą, kurį noriai vykdome.
Mūsų mokykloje buvo minima Europos kalbų diena. Šventės metu į Lietuvą, Rusiją, Didžiąją Britaniją ir Vokietiją važiavo kalbų traukinukas. Mokiniai pateikė žinių apie šalis, sekė pasakas, dainavo dainas, vaidino. Netradicinė pamoka vyko Kaune, Karo muziejuje. 1–7 klasių mokiniai, lydimi istorijos mokytojos G. Barzdaitienės, dalyvavo edukacinėje programoje „Jaunasis karvedys“. Nagrinėdami specialiai parengtą maketą programos dalyviai nusikėlė į XIV–XV a., sužinojo, kaip pasistatyti pilį, kaip ją užimti ir apginti, susipažino su pilies gyvenimu, ginklais ir šarvais, karių junginiais ir karybos būdais. Mokiniai tapo tikrais viduramžių karvedžiais. Po istorijos pamokos vaikai išvyko į Kauno zoologijos sodą, kuriame pamatė įvairiausių gyvūnų: stumbrų, žirafų, gyvačių, beždžionių, zebrų, driežų, papūgų. Zoologijos sodas visiems paliko gražių prisiminimų.
Nuo š. m. rugsėjo mėnesio mūsų mokykla pradėjo naudotis elektroniniu „Tamo“ dienynu. Dabar duomenys pildomi pažangesniu būdu, daugiau dėmesio skiriama tėvų informavimo funkcijai.
Mokykloje taip pat vyko Sveikatingumo savaitė. Jos tikslas – puoselėti sveiką gyvenimo būdą. Mūsų mokykloje praktiką atliko buvusi mokinė Miglė Brazinskaitė. Ji rytais vedė mankštą, o pertraukų metu visus skatino eiti į lauką sportuoti ir kvėpuoti grynu oru. Vaikai buvo raginami dažniau plautis rankas, ypač prieš valgį. Ši akcija paskatino vaikus labiau pamėgti sportą, ilgiau būti lauke bei laikytis higienos reikalavimų.
Spalio mėnesį mokykloje buvo minima Mokytojų diena. 10 klasės mokiniai mokytojams įteikė nominacijas, po gėlės žiedą ir „Sėkmės žvaigždę“, vėliau patys tapo mokytojais ir vedė pamokas. Taip pat minėjome Konstitucijos dieną. Šį minėjimą vedė 10 klasės mokiniai. Jie trumpai supažindino su Konstitucijos istorija bei jos taikymu Lietuvoje, paruošė projektus įvairiomis temomis, pvz: „Valdžia, kurią renkame patys“, „Modernioji Lietuva“, „Lietuvos menas“.
Mūsų mokyklą aplankė rašytoja Gintarė Adomaitytė ir Keistuolių teatro aktorius Vytautas Rašimas. Vytautas pasakojo apie savo gyvenimą ir kūrybą, patarė, kaip mokytis groti gitara, pats ja grojo bei dainavo savo kūrybos dainas. Rašytoja papasakojo apie įvairių autorių knygas bei pristatė savo išleistą knygą.
Mokykloje svečiavosi „Kam to reikia“ programos dalyvis – verslininkas R. Juskuvėnas. Šio susitikimo tema „Stresas ir galimybės“. Verslininkas papasakojo apie stresą ir galimybes, kurios gali atsirasti. Mokiniai kartu su Rimvydu žaidė žaidimą, kurio tikslas buvo pavaizduoti šio susitikimo temą.
Mokinių grupė su socialine darbuotoja D. Augūniene pasveikino Beižionių senolius Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga, įteikė atvirukus su sveikinimais ir gėlių puokšteles. Senolių veidus papuošė šypsenos, o mokiniai gavo gardžių rudeninių obuolių ir saldainių.
Ruduo jau baigiasi, ne už kalnų ir žiema, o su ja atkeliaus ir naujos idėjos.

Beižionių mokyklos-daugiafunkcio centro jaunieji žurnalistai<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų