Ar žinojote, kad spalio mėnesį Elektrėnų profesinio mokymo centras šventė savo 55-metį?

Elektrėnų profesinio mokymo centras (EPMC) savo istoriją pradėjo 1967 m. spalio 1 d. kaip kvalifikuotų darbininkų rengimo Lietuvos energetikos sistemai profesinio mokymo įstaiga. Per tą laiką centras tris kartus keitė savo pavadinimą, daugėjo profesinio mokymo programų, įsikūrė gimnazijos skyrius, buvo atidarytas sektorinio praktinio mokymo centras, atnaujinta mokymo bazė.

Visus tuos metus Elektrėnų profesinio mokymo centras siekė, kad būtų teikiamas kvalifikuotas profesinis mokymas ir kokybiškas vidurinis ugdymas.

Pastarieji metai įsuko visus į beprotišką nesuplanuojamų įvykių karuselę. Vos spėjome atsigauti po pandemijos, mus sukrėtė žinia apie vykstantį karą Ukrainoje. Elektrėnų profesinio mokymo centras visą savo energiją skyrė savo tiesioginiam tikslui – tęsti nuoseklų profesinį ir vidurinį ugdymą. Tuo pačiu rūpinosi karo pabėgėliais iš Ukrainos. Besidarbuojant nusprendėme savo 55-erių metų šventę organizuoti kitaip. Visą spalio mėnesį Jūs galėjote mus matyti, girdėti ir jausti. Kasdien socialinio tinklo „Facebook“ profilyje skelbėme žinutes apie savo veiklą, nes galbūt ne visi žinojote, kad:

  • EPMC dirba 117 darbuotojų;
  • EPMC galima įgyti net 19 profesijų;
  • Šiais mokslo metais EPMC populiariausios – kosmetiko ir suvirintojo  profesijos;
  • Šiais mokslo metais EPMC mokytis profesijos pradėjo net 15 asmenų iš Ukrainos;
  • 39 mokiniai iš kitų bendrojo ugdymo mokyklų EPMC mokosi pagal profesijų modulius;
  • ir dar daugiau apie mus www.epmc.lt internetinėje svetainėje.

Spalio mėnesį Elektrėnų profesinio mokymo centre visi organizuoti renginiai buvo skirti 55-mečiui paminėti. Spalio 5 d. mokytojus sveikinome Tarptautinės mokytojų dienos proga ir dėkojome už kasdienę kantrybę, gebėjimą suprasti, padrąsinti, išmokyti ir palydėti į gyvenimo kelią. Spalio 28 d. jaunimą kvietėme į jaunimo renginį ŠVIEČIAM, organizuojamą kartu su Elektrėnų jaunimo centru. Renginio metu susirinkusieji diskutavo apie savanorystę, o apie jos naudą daug gyvenimiškų istorijų išgirdo iš tikrų savanorių lūpų. Linksmai nusiteikęs jaunimas dalyvavo įvairiose veikose, kurias vainikavo diskoteka Elektrėnų jaunimo centre. Spalio 31 d. rudenišką pavakarę atidarytas moliūgų parkas „Šviesos labirintai“, kurio tikslas suburti EPMC bendruomenę, Elektrėnų savivaldybės gyventojus bei svečius pasibuvimui kartu.

55 metai – nei daug, nei mažai, kai kalbame apie mokymo įstaigą. Visgi veiklą skaičiuojame ne metais, o tuo, kokį pėdsaką palikome savo mokinių gyvenimuose. Nuoširdžiai džiaugiamės ir dėkojame Elektrėnų profesinio mokymo centro mokytojams – tautodailininkei, garsiai Lietuvos audėjai O. Patronaitienei, profesijos mokytojoms B. Pavlovienei, D. Krampienei ir S. Ulonienei, kurios siuntė sveikinimus ir linkėjo ilgų gyvavimo metų.

Elektrėnų profesinio mokymo centro bendruomenę sveikino ir buvę EPMC vadovai – Vytautas Antanas Navikauskas, dr. Silva Lengvinienė. „Šventės proga palinkėsiu ir toliau tęsti šaunią veiklą – klestėti, nenutrūkstamai tobulėti, rodyti pavyzdį visai Lietuvai ir garsinti Elektrėnus.“

EPMC direktorė Lina Triponienė sveikindama bendruomenę sakė: „55-eri švietimo, profesinio ugdymo ir kūrybos Elektrėnų profesinio mokymo centro metai – istorija paremta ateitis. Didžiuojuosi Elektrėnų profesinio mokymo centro bendruomene, gebančia susitelkti, kai artėja negandos, norinčia dalintis žiniomis, besidžiaugiančia, kai lydi sėkmė, profesionalia, kai kalbame apie mūsų profesinę ateitį, mylinčia, kai kalbame apie kiekvieną iš mūsų. Elektrėnų profesinio mokymo centras – esame tokie jau 55-erius metus.“

 

EPMC informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų