Vievyje aptartos daugiabučių namų problemos

Balandžio 2 d. į susitikimą su Elektrėnų komunalinio ūkio (EKŪ) direktoriumi Ričardu Lecku Vievio gimnazijos aktų salėje susirinko nemažai vieviečių, daugiausiai daugiabučių namų gyventojų.

Vos daugiau nei prieš metus Vievio daugiabučiais pradėjo rūpintis nebe UAB „Gelvita“, o UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“, todėl gyventojams vis dar kyla daugybė klausimų, į kuriuos EKŪ direktorius stengėsi atsakyti.
Kalbėta apie šildymo problemas, radiatorių eksploatavimą, „gyvatuko“ kainas ir kitus klausimus, pvz., nemaloniai nuteikė žinia apie didėsiančias šiukšlių išvežimo kainas (tai lėmė smarkiai išaugęs įvažiavimo į sąvartyną mokestis). Deja, šio mokesčio išvengti nepavyks – nesudariusiems sutarties dėl šiukšlių išvežimo bus skiriamos baudos.

Kaip sumažinti mokesčius už butą?

R. Leckas teigė, jog pagrindinis taupymo būdas – investuoti į savo būstą. Pirmas žingsnis – namo renovacija. Pvz., Elektrėnuose esantis renovuotas daugiabutis šilumos suvartoja penkis kartus mažiau net už naujos statybos šešiolikaaukštį namą. Be to, įstatymų numatyta tvarka gyventojams, nesutinkantiems su renovacija, bus perpus mažinamos šildymo kompensacijos. Dar vienas būdas sumažinti šildymo kainas – už tam tikrą mokestį (priklausomai nuo daugiabučio namo aukštų skaičiaus ir šildymo sistemos) radiatoriuose galima įrengti balansinius ventilius ir termostatus, tuomet gyventojas šilumą galės reguliuoti pats. Šiuo metu šiluma išjungiama, kai vidutinė lauko temperatūra tris paras būna daugiau nei 10 laipsnių šilumos. Tačiau jei gyventojai pageidauja atjungti šildymą anksčiau, reikia surinkti 51 proc. tam pritariančiųjų parašų ir EKŪ šildymą išjungs.

Kas „apgaudinėja kaimynus“?

Kai esi sąžiningas pilietis, norisi tikėtis, kad ir žmonės, gyvenantys šalia tavęs, yra sąžiningi. Visgi, nors ir dera pasitikėti kaimynais, reikia būti budriems. EKŪ direktoriaus teigė, jog reikia stebėti ir pranešti, kas „apgaudinėja kaimynus“, t. y. ar neturi nelegalios šildymo įrangos (pvz., šildomų grindų), galbūt neteisėtai yra atsijungę nuo centrinio šildymo ir pan.
Viena Vievio gyventoja skundėsi, jog viršutiniame bute gyvenęs kaimynas išvažiavęs į užsienį, tačiau prieš išvažiuodamas atsijungė nuo centrinio šildymo sistemos, dėl to jos buto lubos pradėjo pelyti. Deja, pasak R. Lecko, tokiu atveju lieka vienintelė išeitis – kreiptis į prokuratūrą su prašymu apginti viešąjį interesą.
Komunalinio ūkio darbuotojai žadėjo padėti Vievio gyventojams ir iš kiekvieno daugiabučio namo laukia pranešimų apie kylančias problemas – ar tai būtų stogų taisymo klausimai, ar supuvęs vamzdis rūsyje, ar užlopymo prašytųsi namo siūlės. Kai  prireikia skubios pagalbos, gyventojai gali kreiptis į visą parą veikiančią EKŪ dispečerinę tarnybą numeriu 58 080 arba mob. tel. 8-686-34 972.

Eglė Milkamanavičiūtė

Įtempiamos lubos Vilniuje cempianos.lt<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų